Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fatek 20MCJ2 - Polaczenie do SCADA Integraxor

26 Sty 2013 20:15 1668 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z komunikacja bezposrednio z Integraxor'em
    posiadam Fateka FBs 20MCJ2-AC i do tego modul ethernetowy CM55E. W Winproladder wszystko dziala, polaczylem sie po tym porcie i smigalo.
    Jesli chodzi o SCADe to podejrzewam ze cos zle z konfiguracja lub adresacja zmiennych. Do przesylania uzywam oczywiscie protocolu Modbus TCP/IP.
    Jesli chodzi o konfiguracje w Integraxor, to robie tak :

Chcialbym dla przykladu odczytac wartosci tych dwoch wyjsc i jednego rejestru.

po uruchomieniu projektu w logach mam takie bledy :

Numer portu chyba jest dobry, protokul Modbus powinien byc obslugiwany przez ten modul.
    Mysle ze moze powinienem doinstalowac jakis driver do tej SCAD'y pod Fateka albo podac inne adresy zmiennych ? Moze mial ktos podobny problem i jest w stanie mi pomoc, help Smile !
  • Poziom 8  
    Może skorzystać z innej SCADY? :)
  • Poziom 2  
    MMar00 napisał:
    Może skorzystać z innej SCADY? :)

A jaką proponujesz ?

Dodano po 4 [minuty]:

ESTWW napisał:
    Witaj - może zerknij na http://www.plc-home.pl/realizacja-systemu/sys...zdzania/konfiguracja-scada-integraxor-z-fatek - i pogrzeb na tamtym forum - ale nie rezygnuj z tej SCAD-y :D

Ok poradziłem sobie z konfiguracją. Dzieki za linka ! Jeszcze tylko kwestia wysyłania wartości zmiennych do PLC. Z odczytem stanów wejść jako tako nie ma problemów. Wizualizacja robi to bezbłednie, natomiast jeśli chodzi o wpisanie wartości ( Np. chcę zmienić stan wyjścia Y2 z 0 na 1 lub odwrotnie ) to już nie pozwala na to. Hmm nie wiem dlaczego. Mam trochę nowszą wersje mojego Integraxor'a i ustawienia zmiennych (tagów) trochę się różnią. Może powinienem gdzieś to ustawić, żeby pozwalał na zmiane stanów sterownika.. ?