Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tylne głośniki odgrywają ten sam dźwięk w grach

26 Jan 2013 20:32 1314 4
  • Level 13  
    Witam, mam problem z ustawieniem głośników kwadratofonicznych.
    Mam wbudowaną kartę dźwiękową Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller w płytę główną MSI P35 Neo (MS-7360) i system Windows 7.

W menadżerze Realtek HD Audio gdy ustawię kwadratofoniczną konfigurację lub 5.1, można odróżnić głośnik tylny lewy, od tylnego prawego i słychać wielką różnicę. Natomiast w grach te 2 głośniki grają ten sam sygnał, jakby był to jeden głośnik tylny centralny, przytyjakąc je do uszu podczas gry, dokładnie slychać że nie ma różnicy. Do gniazda niebieskiego podłączyłem wieżę która jest na aux, ona jest tyłem, w ustawieniach też zaznaczyłem tylne głośniki. Do gniazda zielonego podłączyłem zwykłe głośniki z subwooferem i wzmacniaczem Modecom, grają jako przednie.
    Dołączam przykładowe ustawienia na których moim zdaniem powinno być ok, próbowałem troche modyfikacji ale nie pomogło.
    Tylne głośniki odgrywają ten sam dźwięk w grach
    Coś pominąłem?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Gry, które posiadasz obsługują dźwięk w formacie 4.1 czy 5.1?
    Takowy jest ustawiony w preferencjach gry?
  • Level 13  
    Unreal Tournement 2004 ma opcję dźwięku 3D, unreal tournement 3 z 2007 nie ma w opcjach żadnych bardziej zaawansowanych ustawień, lecz dżwiek z tylnych głośników jest jak napisałem wcześniej taki sam. W grach w których dźwięk 3d nie jest obsługiwany tylne głośniki wcale nie działają. Na youtube pusciłem sobie Surround check, w którym postać krzyczy z przedniego głosnika lewego pozniej prawego, w tylnych słychać co nieco, a następnie z tylnych lewego i prawego, lecz gdy ma krzyczeć z tylnych, głośniki tylne w tym momencie nie puszczają żadnego dźwięku i słychać tylko lekko z przodu tą postać.
  • Level 43  
    Bo na YT nie usłyszysz dźwięku 5.1.

Chyliniak wrote:
    Unreal Tournement 2004 ma opcję dźwięku 3D

To nie znaczy, że obsługuje dźwięk 4.1 czy 5.1

Po drugioe brak Ci głośnika centralnego i nie masz podłączonego subwoofera do odpowiedniego gniazda więc zapomnij o 4.1 czy 5.1.
  • Level 13  
    Kwadratofonicznie też będzie dobrze bo przecież subwoofer jest podłączony do wznacniacza i jednym jackiem do zielonego wejścia i gra doskonale, to są głośniki 2.1, chciałem dołączyć parę tylnych głośników. Centralny mi nie bardzo potrzebny, na załączonym zdjęciu mogę odznaczyć posiadanie centralnego lub subwoofera, wtedy centralny jest jako 2 satelity na raz