Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y580 - Szukam oryginalnych części.

AAndreass1 26 Sty 2013 21:09 2373 5
  • #1 26 Sty 2013 21:09
    AAndreass1
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem posiadaczem laptopa Lenovo IdeaPad Y580, niestety jakiś czas temu upadł na beton i kilka części wymaga bezwzględnej wymianie przede wszystkim zawiasy. Połamała się również ramka na matrycy i wejście słuchawkowe. Chciałbym dowiedzieć się gdzie mogę nabyć części do tego modelu lub gdzie oddać go do solidnej naprawy ponieważ w autoryzowanym serwisie lenovo nie mają takich części i zaproponowali mi cytuję "jakoś poskładamy panu go" za ponad 500 zł nie dając żadnej nowej części. Kiedy zadzwoniłem na infolinię wsparcia technicznego dowiedziałem się że mogą po niego przysłać kuriera, pytając się czy gdyby koszt naprawy przekroczył mój budżet mam szanse zrezygnować z naprawy w odpowiedzi dostałem "nie wiem" . Dlatego też boję się go wysyłać nie znając nawet przybliżonej kwoty, stąd moje pytanie do Was, bo nie mam już siły do naszych profesjonalistów którzy nic nie wiedzą albo chcą robić coś byle jak byle było. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2013 23:16
    Bródka
    Poziom 39  

Jeśli autoryzowany serwis nie ma części, ba nawet nie jest w stanie ich ściągnąć to zwyczajnie producent ich nie udostępnił, Y580 to nowe lapki wiec z częściami może być kiepsko
    Wysyłając go do autoryzowane serwisu wycenia ci naprawę i przy braku akceptacji mogą co najwyżej obciążyć cie kosztami wysyłki
    Nie wiem jak jest w Y580 ale jak gniazdo jest integralna częścią płyty głównej to autoryzowany serwis wyceni wymianę płyty głównej

0
  • #3 27 Sty 2013 01:15
    AAndreass1
    Poziom 2  

Dzięki za informacje, trochę mnie podłamałeś bo bardzo mi zależy aby go naprawić a widzę może być ciężko.

0
  • #4 27 Sty 2013 09:59
    Endrju111
    Poziom 22  

Na twoim miejscu zamiast wysyłać do serwisu producenta (który znając życie wyceni naprawę na cenę porównywalną z nowym laptopem) wysłał bym do jakiegoś profesjonalnego serwisu ale nie producenta, który naprawi/wymieni gniazdo zamiast całej płyty i wymieni uszkodzone części obudowy, a nie poklei ją klejem na gorąco.

0
  • #5 27 Sty 2013 12:49
    Bródka
    Poziom 39  

Endrju111 napisał:
    wysłał bym do jakiegoś profesjonalnego serwisu ale nie producenta, który naprawi/wymieni gniazdo zamiast całej płyty i wymieni uszkodzone części obudowy, a nie poklei ją klejem na gorąco.

Skoro nie ma części to nawet profesjonalny serwis nic tu nie da...
    Y580 to nowe lapki na gwarancji wiec używki rozbierane na cześci to szukać ze świecą

0
  • #6 28 Sty 2013 22:27
    AAndreass1
    Poziom 2  

Jest tak jak napisał Bródka, żaden z serwisów przynajmniej z tych do których dzwoniłem, a było ich wiele nie posiada części do mojego laptopa ponieważ Lenovo jak się dziś dowiedziałem nie udostępniło jeszcze części do ogólnego obiegu. Jedynym sposobem na fachową naprawę jest wysłanie go do serwisu producenta, który przez rozmowę telefoniczną naprawę wycenił na minimum 800 zł. Jest to chyba moja jedyna szansa na fachową naprawę.

0