Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston VELIS 80 - Jakie sa koszta użytkowania tego bojlera?

abracadabra1977 26 Sty 2013 22:19 30534 16
  • #1 26 Sty 2013 22:19
    abracadabra1977
    Poziom 13  

Ariston VELIS 80
    Może Ktoś wypowiedzieć się na temat tego bojlera ?
    Czy koszta użytkowania są niższe od bojlerów starszych typów ?
    Jakie są realne koszta używania tego bojlera dla 3 osobowej rodziny ?

Od dłuższego czasu szukam opinii na temat tego bojlera i niestety "google" milczy....

ps.czy bojler,niekoniecznie ten,może być połączony w systemie CWU,kocioł itd ? Czy w ogóle takie coś da się zrealizować?

Link

Link do strony producenta Ariston VELIS 80

Ariston VELIS 80 - Jakie sa koszta użytkowania tego bojlera?

3 16
  • #2 26 Sty 2013 22:40
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Koszty użytkowania będą ....... wyższe :D .
    Funkcje czasowego nie grzania wody można zrealizować także w innych podgrzewaczach.

3
  • #3 26 Sty 2013 23:06
    eumox
    Poziom 13  

Witam
    Producent stosuje tą sama moc grzałki do całej serii tych bojlerów 1500W czas potrzebny na podgrzanie do 60 stopni 3 godziny. Musisz być przygotowany na czas jego pracy na około 4,5 - 6 godzin dziennie. Zużycie w kuchni plus łazienka. Według przeliczeń ,że na jedna osobę wystarcza 25l wody o temperaturze 60 stopni powinien Ci wystarczać . Co do mnie to miałem kiedyś bojler 60l. przy 3 osobowej rodzinie wieczorami były kłótnie czy myć naczynia czy się kąpać. Kupiłem AEG Comfort 100l. w promocji . Nie żałuje dobra izolacja daje niezły zysk. Co najciekawsze zużycie prądu jest na tym samym poziomie. 100l. dogrzewa się rzadziej a moja stara 60l. chodziła prawie 12 godzin na dzień. Ariston na pewno bardzo ładnie wygląda ale czy jest trwały ? Włoskie sprzęty maja przepiękny design ale nie stawiał bym na nie. Jeżeli masz szczęście to pochodzi z 8 lat, jak pecha padnie po gwarancji. Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Ps. co do podłączenia do centralki to zapomnij. Lepiej kupić drugi wężownicą i używać na przemian w lecie prąd w zimie kocioł.
    Tak samo jest z czasowym wyłącznikiem. Jak za bardzo wychłodzisz wodę to będzie licznik śmigał niczym piła tarczowa. Lepiej dogrzewać niż grzać od zera.

0
  • #4 26 Sty 2013 23:47
    abracadabra1977
    Poziom 13  

Ciekawi mnie też to jak wygląda porównanie do grzania wody piecem gazowym typu Junkers.
    Obliczyłem,że przy używaniu dziennie 5,5 godziny Aristona o mocy grzałki 1500W(niech chodzi w tym czasie na 100% mocy) to 255kWh miesięcznie co średnio przy 65-70 groszach za kWh daje nam około 170zł.
    Junkersa już nie policzę tak prosto bo trzeba zużycie gazu podzielić z kuchenką gazową....

2
  • #5 27 Sty 2013 11:00
    eumox
    Poziom 13  

Jeżeli częściej korzystacie z prysznica a wanna napełniana jest sporadycznie to na pewno wyjdzie taniej użycie Junkersa . Dla 3 osobowej rodziny wystarczyłby 19,2kW. Jest to dość ekonomiczna jednostka no i główna zaleta pracuje kiedy jest to potrzebne. Było już kiedyś coś takiego poruszane na forum i odpowiedzi nie szły w kierunku jednej albo drugiej strony. Według mnie wszystko zależy od roboczo/godziny urządzenia , wykorzystanie ciepłej wody i ilość zużycia. Piec gazowy można dobrze wysterować dorzucić czujnik wykrywający gaz i można cieszyć się wygodą jaką on daje. Sam bym przeszedł na taki system niestety nie ma obok mojej posesji gazociągu.

Pozdrawiam

Ps masz tutaj taki kalkulator przeliczania kosztów .
    Może się przyda
    http://www.energia.eco.pl/DOM/WODA/ZUZYCIE.HTM

3
  • #6 27 Sty 2013 13:56
    berga
    Poziom 18  

abracadabra1977 napisał:
    Ciekawi mnie też to jak wygląda porównanie do grzania wody piecem gazowym typu Junkers.
    Obliczyłem,....

Z tego co policzyłeś wynika, że rocznie zużywasz ponad 3000kwh na grzanie cwu; dodając do tego "oświetlenie i inne" (2000kwh)- wychodzi 5000kwh/rocznie, czyli
    300 PLN/miesięcznie. A to prawdą chyba nie jest, mam nadzieję, iż twoje rachunki są niższe.
    Junkersa używałem przez kilka lat w łazience : 4-5 prysznice codziennie ( w tym 2 kobiety) , i wchodzi poniżej 200 m³ na rok, przypuszczam, że jest to niewiele więcej, niż zużywa twoja kuchenka gazowa. Weź swój rachunek za gaz i policz ile zarobisz wyrzucjąc bojler elektryczny. Oprócz przepływowych ogrzewaczy są w sprzedaży bojlery gazowe.

1
  • #8 09 Lis 2015 22:04
    alan78
    Poziom 12  

Mam ten model od dwóch lat, pracuje w pozycji pionowej.
    Przy dwóch osobach, rachunki miesięczne za prąd to ok 100 PLN, gdzie większość tej kwoty generuje własnie bojler. Wydaje mi się ze nie jest źle.
    Moj model ma zbiornik 50L , dla dwóch osób wystarcza spokojnie.

1
  • #9 17 Sty 2016 19:45
    Janekm
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    Czy może Ktoś odpowiedzieć mi na pytanie: czy rzeczywiście
    minimalna temperatura jaką można na bojlerze Velis/Velis plus to 40st.C?
    Ideałem byłaby możliwość ustawienia 30st.C.
    Przeglądałem dane katalogowe i zarówno dla Velis jak i Velis Plus (różnią
    się typem panelu sterowania) i wszędzie twierdzą że min. temperatura
    to 40st.C, dla mnie zbyt dużo do codziennego użytku (za gorąca dla
    mycia dziecięcych rączek) co innego kąpiel/prysznic.
    Nikt nie potrafi udzielić mi miarodajnej odpowiedzi (z serwisem Aristona włącznie),
    dlatego będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam,

0
  • #10 17 Sty 2016 21:38
    crishome
    Poziom 10  

Witam
    Temperatura 40 stopni to minimalne ustawienie dla tego bojlera i wcale nie jest to temperatura wody zbyt wysoka nawet dla małego dziecka. Tak na marginesie to temp. wody 40 stopni jest niebezpieczna ze względu na rozwój bakterii legionella a niższa tym bardziej.

1
  • #11 17 Sty 2016 22:11
    Janekm
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za informację, zależało mi na wiadomości od Kogoś Kto
    użytkuje ten bojler.
    Pozdrawiam

2
  • #14 10 Kwi 2016 21:10
    pietas
    Poziom 14  

Mam to dziadostwo od 3,5 roku.
    Przez ten czas:
    Padła elektronika - wymienili
    Padła elektronika- grzał tak długo aż rozsadziło w kuchni (15 m dalej) obudowy filtrów wody i zalało cały pion po piwnicę - wymienili elektronikę.
    Rozciekł się po około 1,5roku - wymienili cały na nowy , okazało się że zbiornik szlag trafił
    Teraz zaczął słabiej grzać - pomyślałem że się zakamienił więc go rozbiorę i wyczyszczę rurki od czujników.
    Faktycznie kamień i syf niesamowity - no wina takiej nie innej wody , choć na wejściu do bojlera mam filtr 1um więc o zanieczyszczeniach nie ma mowy.
    Ale jak go tak rozebrałem to jeden ze zbiorników na spawach pięknie koroduje ... po 20 miesiącach od montażu.

Gwarancja na zbiornik chyba 7lat, więc pewnie bez gadania wymienią na nowy .. Ale co z tego skoro za 1,5 roku będzie znów to samo
    Zbiorniki emaliowane ale chyba w Indiach...

Niestety klasyczny bojler walcowaty odpada- brak miejsca w łazience
    Ten został wybrany dlatego że tylko taki się mieścił u nas.

Dodam że sąsiedzi mają identyczny - też już po wymianie całej elektroniki.

2
  • #15 19 Mar 2017 15:10
    Ys52n6GQ5dbJ
    Poziom 2  

Korzystam z tego od 1.5 miesiąca. Dwie osoby dorosłe. Cały czas tryb auto (poza momentami grze "ręcznie" podgrzewam wodę do 43C przed napełnieniem wanny). Koszt 80zł miesięcznie (wersja 80l). Na razie bez problemów. Zobaczymy co dalej - nawet jeżeli jest to sprzęt awaryjny to na razie nie ma innego w podobnej pojemności i rozmiarze (chyba że ktoś coś znalazł podobnego = małego).

2
  • #16 16 Kwi 2018 15:56
    Bellissa
    Poziom 1  

Ja od jakiegoś czasu korzystam z bojlera Ariston Velis 80 L, włączony jest cały czas na 50 stopni a w mieszkaniu mieszkają dwie osoby. Martwią mnie rachunki za prąd, ok. 200 zl miesięcznie, przypuszczam, że generowane głównie orzez bojler. Cieplej wody używamy raczej normalnie czyli wieczorny prysznic i ręczne mycie naczyć w ciagu dnia. Czy to normalna wysokosć rachunku przy takim bojlerze? Czy da się go jakoś zmiejszyć, np jakoś oszczędniej używać takiego bojlera?

0