Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Calibra 2.0 16V 136KM - kolory kabli wtyczki w czujniku połozenia wału

dnolek 26 Sty 2013 22:42 2430 5
  • #1 26 Sty 2013 22:42
    dnolek
    Poziom 6  

Posiadam Calibre x20xev 2.0 16 V 136KM produkcja 1995

Niestety pojawił się problem bo pare dni temu autko odmówiło współpracy. Przyczyną był prawdopodobnie czujnik położenia wałka pod silnikiem.

Stary był oryginalny simensowski - teraz mam nowy innej firmy.
    Problem pojawił się w momencie gdy chciałem założyć nowy czujnik. Niestety ktoś przede mną uciął wtycznę starego czujnika i podpiął czujnik na ostro lutując kable...

Rozdarłem to wszystko i chciałem zrobić to jak człowiek ( założyć kostkę tak jak powinno być i do niej dopiąc czujnik ) i teraz mam pytanie. Bo niestety nie mam tego jak sprawdzić.

Jaka jest kolejność kabli która idzie do kostki od komputera.
    Bo nowy czujnik ma wszytko zalane plastikiem i nie chce tego rozrywać a stary czujnik nie miał wtyczki.

• Fibaro
  • #2 27 Sty 2013 10:48
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

1- masa
    2- na pin 24 ECU
    3- na pin 16 ECU
    Tak jest w Vectrze B X20XEV. Myślę że tu powinno być tak samo. Oczywiście mówimy o czujniku Halla na wale korbowym.

• Fibaro
  • #3 27 Sty 2013 12:21
    dnolek
    Poziom 6  

A znasz może kolory tych kabli ?

• #4 27 Sty 2013 13:59
    omegolotC30NE
    Poziom 20  

MARIUSZ R napisał:
    1- masa
    2- na pin 24 ECU
    3- na pin 16 ECU
    Tak jest w Vectrze B X20XEV. Myślę że tu powinno być tak samo. Oczywiście mówimy o czujniku Halla na wale korbowym.

Vectra jest na Siemensie, a Calibra pewno na Motronicu ; więc raczej napewno nie jest tak samo.

• Fibaro
  • #5 27 Sty 2013 15:09
    dnolek
    Poziom 6  

Dzięki śliczne za pomoc, ale ja potrzebowałem prostą łopatologiczną odpowiedź.
    Podałem wszystkie niezbędne info i chodziło mi tylko o kolory kabli.
    Czasem żeby otworzyć drzwi nie trzeba kombinować z wytrychami, wołać specjalistów, przynosić młotki i mierzyć odległości, wystarczy pociągnąć za klamkę i sprawdzić czy są otwarte.

do x20xev kolejność kabli we wtyczce jest taka.

pin 1 - szaro - czarny lub biało -czarny
    pin 2 - szaro - czerwony lub biało - czerwony
    pin 3 - brązowo - czerwony - lub brązowo - zielony
    jeżeli w kablu jest 4 kabel najprawdopodobniej jest to ekran.

Dziękuję za pomoc.

• #6 27 Sty 2013 18:14
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

dnolek napisał:
    Dzieki sliczne za pomoc, ale ja potrzebowałem prostą łopatologiczną odpowiedź.
    Podałem wszystkie niezbędne info i chodziło mi tylko o kolory kabli.
    Czasem żeby otworzyć drzwi nie trzeba kombinować z wytrychami, wołać specjalistów, przynosić młotki i mieżyć odległości, wystarczy pociągnąć za klamkę i sprawdzić czy są otwarte.

do x20xev kolejność kabli we wtyczce jest taka.

pin 1 - szaro - czarny lub biało -czarny
    pin 2 - szaro - czerwony lub biało - czerwony
    pin 3 - brązowo - czerwony - lub brązowo - zielony
    jeżeli w kablu jest 4 kabel najprawdopodobniej jest to ekran.

Dziekuje za pomoc.

No nie no. Czytać to ja potrafię. Kolega w pierwszym poście pytał o kolejność a nie o kolor kabli. Więc nie wiem z jakiej racji hallo.
    dnolek napisał:
    Posiadam Calibre x20xev 2.0 16 V 136KM produkcja 1995

Niestety pojawił się problem bo pare dni temu autko odmówiło współpracy. Przyczyną był prawdopodobnie czujnik położenia wałka pod silnikiem.

Stary był oryginalny simensowski - teraz mam nowy innej firmy.
    Problem pojawił się w momencie gdy chciałem założyć nowy czujnik. Niestety ktoś przede mną uciął wtycznę starego czujnika i podpiął czujnik na ostro lutując kable...

Rozdarłem to wszystko i chciałem zrobić to jak człowiek ( założyć kostkę tak jak powinno być i do niej dopiąc czujnik ) i teraz mam pytanie. Bo niestety nie mam tego jak sprawdzić.

Jaka jest kolejność kabli która idzie do kostki od komputera.
    Bo nowy czujnik ma wszytko zalane plastikiem i nie chce tego rozrywać a stary czujnik nie miał wtyczki.

omegolotC30NE napisał:
    MARIUSZ R napisał:
    1- masa
    2- na pin 24 ECU
    3- na pin 16 ECU

Vectra jest na Siemensie, a Calibra pewno na Motronicu ; więc raczej napewno nie jest tak samo.

Skoro jest na Monotronicu 2,5 to;
    1- 48 pin
    2- 47 pin
    3- masa
    W każdym razie tak wychodzi z eTecha

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME