Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 500 zł

26 Sty 2013 22:47 1740 17
  • Poziom 9  
    Witam, Chciał bym zakupić jakąś nową karte graficzną. Moja stara nvidia geforce 8800 już nie nadaje się do grania. Mogę przeznaczyć z 500 zł, czytałem że za taką sumę można już coś wybrać.
    Moja płyta główna to "ASUS M3N WS"
    Procesor " AMD Anthlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz"
    Pamięć Ram"4 GB"
    Zasilacz "Corsair cx430"
    Zwracam się teraz do Was z prośbą o pomoc w wyborze karty graficznej
    Zastanawiałem się nad "Radeon HD7770" Albo "Nvidia GTX 650"
    Teraz czekam na Wasze opinie i propozycje:)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj
    adame12 napisał:
    Zasilacz po ostatniej wymianie nie znam firmy, ale znajomy informatyk powiedział że dobry także starczy na dłuższy czas.

Znajomym informatykom nie należy wierzyć. Odkręć łaskawie dwie śrubki z obudowy i daj znać, jaki masz zasilacz (producent oraz moc/model), gdyż jest to jeden z bardziej krytycznych podzespołów, który decyduje, jaką kartę można Ci polecić.

Z kart, które wymieniłeś HD7770 jest lepsza niż GTX650.
  • Poziom 42  
    adame12 napisał:
    Moja stara nvidia geforce 8800 już nie nadaje się do grania.

adame12 napisał:
    Procesor " AMD Anthlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz"

Do tego procesora niczego lepszego nie potrzeba 8800GT jest aż nadto.
  • Poziom 9  
    Przepraszam moja pomyłka jest to 8600 a nie 8800. Kiedyś miałem 8800 do póki się nie popsuła i na okres przejściowy jak rzadko korzystałem z komputera wstawiłęm 8600, a teraz chciał bym w coś pograć to wszedzie minimum 8800, a na tej strasznie się zacina wszystko i wgl jest masakra, dlatego posuzkuje czegos nowego lepszego
  • Poziom 42  
    Sugerował bym kartę 9600GT\9600GSO 96SP, Radeon HD3870 - karty w granicach 90-130zł używane z gwarancją - ten CPU jest bardzo słaby i w sumie efekt będzie nieciekawy. Można rozważyć zakup karty HD4850 1GB DDR5 - jeśli ma być nowa czy HD7750 1GB DDR5 ~350zł ale to już nie będzie wykorzystana.
  • Poziom 27  
    Do 4200+ nie wsadzałbym nic lepszego niż karta pokroju właśnie 8800GT.
  • Poziom 15  
    Ja miałem athlona x2 4000+ 2.1 @ 2.45 i kupiłem do tego 9800GTX (od XFX) to nawet dało się grać w takie gry jak Skyrim na wysokich z fps powyżej 30 czy Serious Sam HD na maxach.
  • Poziom 27  
    Nie zweryfikuję tego bo nie grałem w te gry ale ten procek był zdecydowanie za słaby jak na taką kartę graficzną. Zresztą wszystko zależy jakie sceny są w danej chwili generowane.
  • Poziom 9  
    To co polecacie zrobić w moim wypadku żeby nie wyszło najdrożej a było sensownie, żeby można było pograć ? procek np i3 i do tego ten radeon czy jak ?

Dało by się wymienić te sprzęty tak do 1000 zł? żeby chodził np assassins Creed 3, crysis 3 ? sniper ghost wariors 2 itp ? battlefield 3 ? Proszę o informacje, będę bardzo wdzięczny :)
  • Poziom 43  
    Jedyny sens jaki tu jest to sprzedać to, zostawić jedynie zasilacz i dysk i kupić Pentium G860 + MSI B75A G43 + 4GBD DDR3 i Gigabyte HD7770, zamkniesz się w 1000pln
  • Poziom 9  
    Po co mi nowa płyta główna i ramy skoro wymieniałem to jakieś pół roku temu ? Czy to koniecznie musi być wymieniane ? przy procesorze i grafice? Wybaczcie pytania ale nie jestem jakoś nadto obeznany
  • Poziom 43  
    To jak chcesz pograć ? Stary Athlon 64 X2 nie pociągnie nic z tego roku ani przyszłych lat. Chyba że zadowala cię granie na Low ze spadkami fps do 20 np w BF3 czy Starcraft 2.

Chyba że wymienisz CPU na Phenom II X4 945-965 - wszak płyta go obsługuje to zostanie ci więcej na grafikę.
    Phenom 965- 350zł, HD7850 - 640zł
  • Poziom 9  
    no właśnie o to mi chodzi wymienić cpu i grafikę które będą działały z tą płytą :) ponieważ jest ona w miarę nowa i dobra, tak samo pamięc ram, :)
  • Poziom 43  
    Nowa to ona nie jest bo od kilku lat nie robi się płyt z obsługą procesorów AM2 i pamięci DDR2 - chyba że przeleżała gdzieś jako nie używana i nie wyciągana z pudła przez parę lat.
  • Poziom 9  
    Tak oto mi chodzi ze nowa z pudełka. A więc jeszcze raz, Co polecacie zrobić w moim przypadku zeby tak zamknąć sięspokojnie w 1000 i mieć kompa na trochedo grania w nowe gierki i wgl :)
  • Poziom 9  
    jeśli chodzi o chłodzenie to właśnie takie już mam :). Czyli taki zestaw starczy mi na 1-2 lata ? przy minimalnych wymaganiach ? :)

podsumowując, porozmawiam teraz z rodzicami, ile kasy dołożą i wgl, i zastanowię się czy kupić procka i kartę do tej płyty głownej, czy lepiej kupić nową płyte ramy karte i procka, Może tak być ?
  • Poziom 43  
    To już zależy od ciebie i od posiadanego funduszu. Dobieramy możliwie najwydajniejsze części mieszczące się w budżecie autora.