Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson - podłączenie 2 dekoderów pod jedną antene

irek292 27 Sty 2013 10:59 2133 6
  • #1 27 Sty 2013 10:59
    irek292
    Poziom 8  

witam
    w kamienicy zamontowali nam antenę zbiorczą którą jak się podłączy do polsata cyfrowego to mam pakiet familijny a jak podłączy się do dekodera DVB to mam wszystkie programy cyfrowe naziemne. Ostatnio kupiłem telewizor z wmontowanym tunerem DVB i jak podłączyłem go pod antenę to blokuję mi dekoder polsata, pokazuję brak sygnału jak rozwiązać problem z góry dziękuję

Jak rozpoczynamy/ kończymy zdania?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0 6
  • #2 28 Sty 2013 10:47
    irekr
    Moderator

A jak masz dołączony ten odbiornik i dekoder satelitarny?

Jakieś gniazdo?, kabel...?

Jeżeli instalacja jest prawidłowo zaprojektowana i wykonana, to powinna być zakończona gniazdem z oddzielnymi wyjściami SAT i TV (oraz RADIO).
    Drugi koniec Twojego kabla jest zapewne podłączony do multiswicha i tam następuje sumowanie sygnałów satelitarnych z naziemnymi... Przynajmniej tak powinno być zrobione.

Chyba że ktoś wpadł na inny szatański pomysł i trzeba to zrobić inaczej...

0
  • #3 28 Sty 2013 13:09
    jann111
    Poziom 31  

irek292 napisał:
    witam
    w kamienicy zamontowali nam antenę zbiorczą którą jak się podłączy do polsata cyfrowego to mam pakiet familijny a jak podłączy się do dekodera DVB to mam wszystkie programy cyfrowe naziemne. Ostatnio kupiłem telewizor z wmontowanym tunerem DVB i jak podłączyłem go pod antenę to blokuję mi dekoder polsata, pokazuję brak sygnału jak rozwiązać problem z góry dziękuję.

Witam,przewód antenowy który przychodzi do mieszkania masz mieć zakończony gniazdem rtv-sat jak wcześniej pisał kol.irekr,i nie możesz stosować zamiast tego gniazda żadnych rozgałęźników czy tego typu wynalażków.Z wyjścia gniazda sat podłączasz dekoder polsatu,a z wyjścia tv podłączasz telewizor.Przy podłączonych obydwu odbiornikach mają one działać równocześnie i niezależnie.Jeśli w takiej konfiguracji jest problem to upewnij się ,że to gniazdo rtv sat jest na 100% sprawne lub go wymień na nowe.A jeśli dalej będziesz miał te objawy ,o których piszesz znaczy to ,że jest uszkodzone wyjście z multiswitcha do Twojego mieszkania i zgłoś to do zarządcy..Mam nadzieję ,że pomogłem.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2013 13:38
    irekr
    Moderator

Instalacja budynku powinna być zakończona czymś takim:
    http://www.dipol.com.pl/gniazdo_koncowe_signal_rtv-sat_R694100.htm

Działanie jest takie:
    - na gniazdo SAT jest przenoszone całe pasmo częstotliwości od 900 MHz w górę oraz składowa stała i zmienna z kabla antenowego do około 100 kHz;
    - na gniazdo TV wchodzi całe pasmo od 108 do 870 MHz
    - na gniazdo RADIO/UKF pasmo 87 do 108 MHz

W zależności od wykonania żyły "gorące' w gniazdach TV i RADIO są połączone dławikami do masy lub nie...

Jeżeli dołączymy taki kabel przez zwykły rozgałęźnik do TV i dekodera satelitarnego, to będzie tak jak opisujesz.

To tak w duuuuużym uproszczeniu...

0
  • #5 28 Sty 2013 20:55
    irek292
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc,miałem takie gniazdo ale odłączyłem je i wpiąłem rozgałęźnik typu RA-2F TELMOR i na wyjściach połączyłem jedną stronę do DVB a drugą do satelity. Chyba dlatego jak podłączam DVB to gubi sygnał w dekoderze polsatu

Poprzez edycję proszę poprawić załącznik/ link zgodnie z zasadami forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    PW
    [_P_]

0
  • #6 28 Sty 2013 21:43
    jann111
    Poziom 31  

irek292 napisał:
    Dzięki za pomoc,miałem takie gniazdo ale odłączyłem je i wpiąłem rozgałęźnik typu RA-2F TELMOR i na wyjściach połączyłem jedną stronę do DVB a drugą do satelity. Chyba dlatego jak podłączam DVB to gubi sygnał w dekoderze polsatu

Ciesz się ,że niczego jeszcze nie uwaliłeś i przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, bo tu nic więcej się nie da dodać.Pozdrawiam.

0
  • #7 13 Maj 2014 13:49
    irek292
    Poziom 8  

zamontowałem rozgałęźnik typu . Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT i to sprawę rozwiązało

0
  Szukaj w 5mln produktów