Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić pilota do modelu samochodu?

27 Sty 2013 12:01 3762 6
  • Poziom 2  
    Mam samochód zdalnie sterowany 40 MHz ale pilot do niego miał bardzo słaby zasięg.
    Mam pilota od samolotu (ma duży zasięg), też działa w tym samochodzie tylko niepoprawnie.
    Co zrobić aby działał tak jak ten oryginalny od samochodu?
    Jak działa pilot od samolotu:
    1.drążek działa tylko w jedną stronę:
    do końca jedzie do przodu
    lekko jedzie do tyłu,
    2. drugim skręca ale ze skrętem zaczyna jechać (prawo+do przodu; lewo+do przodu).
    Jak zrobić pilota do modelu samochodu? Jak zrobić pilota do modelu samochodu?
    Jak zrobić pilota do modelu samochodu? Jak zrobić pilota do modelu samochodu?
    Ten duży to od samolotu mały od auta.
  • Moderator
    Buttolini napisał:
    Mam pilota od samolotu (ma duży zasięg), też działa w tym samochodzie tylko niepoprawnie.

Musisz odczytać częstotliwości z oryginalnego pilota, nośna jest modulowana pewnymi częstotliwościami, może to być np. 1800Hz w lewo, 2400Hz w prawo itd. Trzeba dopasować nadajnik do części odbiorczej. Po prostu trzeba zmodulować "nowy nadajnik" do odbiornika, by pracował poprawnie.
  • Poziom 26  
    Ja zacząłbym od próby zestrojenia wszystkiego do kupy nadajnik - odbiornik. Jako drugi etap rozważyłbym możliwość podniesienia napięcia zasilania części wcz nadajnika.
    Czy drugi pilot też jest na 40 MHz? Na jakich bateriach chodzi jeden i drugi pilot? Baterie sprawne :?:
  • Poziom 29  
    Buttolini napisał:
    Mam samochód zdalnie sterowany 40 MHz ale pilot do niego miał bardzo słaby zasięg.

Witam

To dziwne że pilot od samolotu działa z modelem samochodu, bo nie powienien.
    Modele lotnicze pracują z reguły na 45MHz (lub 2.4GHz), modele jeżdżące na 27MHz (lub 2.4GHz).

Zwiększenie zasięgu najprościej uzyskać:
    1) Zwiększając długość kabelka który robi za antenę w modelu samochodu.
    2) Możesz też dokupić odpowiednią aparaturę z większym zasięgiem, o ile model o którym mówimy nie jest zabawką.
    3) Modyfikowanie nadajnika wprowadza możlwiość naruszenia obowiązujących limitów mocy emisji jak również zakłócania innych kanałów.
  • Poziom 26  
    LightOfWinter napisał:

Witam

To dziwne że pilot od samolotu działa z modelem samochodu, bo nie powienien.

Działa bo odbiornik to pewnie superreakcja.
  • Poziom 2  
    Pilot od samochodu ma 40hz
    a pilot samolotu ma 40.670 hz chyba to chyba bez różnicy
    Pilot od samolotu (8x AA)a od samochodu 2
  • Poziom 30  
    Zasadnicza sprawa która dyskwalifikuje nadajnik z samolotu to to że jest proporcjonalny, a nie "zero jedynkowy" i raczej nie zadziała tak jak powinien w samochodzie, chyba że wydłubiesz odbiornik z samolotu i zaadoptujesz go do samochodu.