Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharan/webasto - dołożenie oryg. pilota webasta do dogrzewacza/anetena na dachu

m-blue 27 Sty 2013 12:16 2268 4
  • #1 27 Sty 2013 12:16
    m-blue
    Poziom 12  

Witam,
    przejrzałem tematy związane ze przerobieniem dogrzewacza na postojowe, wszędzie jest opcja załączania zwykłym pilotem (najtaniej), a może ktoś podpowie czy w jakiś prosty sposób nie można dołożyć oryginalnego odbiornika dwukierunkowego - z potwierdzaniem załączenia? Czy to jest tylko kwestia wpięcia się do pieca, czy i tak trzeba dorabiać instalację?
    Z instrukcji wynika, że antena rekin na dachu jest też anteną do gpsa i między innymi do webasta, gdzie jest złącze do tej anteny - za radiem?
    Jest ona zawsze (wieloczęstotliwościowa) czy jakoś zależnie od wyposażenia - jest tylko dogrzewacz, czy też webasto?
    Pozdrawiam,

0 4
  • #2 27 Sty 2013 12:31
    T5
    Admin grupy Samochody

Oryginalny zestaw webasto ma zasięg do 600m w terenie zabudowanym.Jeżeli centralka odbierze sygnał dioda zapala się na pilocie na ok 1s. Jeżeli nie odbierze - dioda szybko mruga.Antena na dachu -przerost formy nad treścią.

0
  • #3 27 Sty 2013 12:39
    m-blue
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź ale nie za bardzo rozumiem co chciałeś napisać... wiem jak działa sterowanie oryginalnym pilotem do webasta, jest dwukierunkowe. Temat zasięgu 600m to akurat inna sprawa i bez anteny zewnętrznej jest kompletną abstrakcją ze względu na moc pilota, ale to inna sprawa... nie związana z tematem.
    Podtrzymuje pytania z posta na początku jeśli ktoś może pomóc.

Michał

0
  • #5 27 Sty 2013 12:54
    m-blue
    Poziom 12  

Rozumiem, że linkę podałeś ad mojego komentarza ad zasięgu:) napisałem, że to kwestia zasięgu pilota, miałem na myśli pilota nadającego się do noszenia przy kluczach a nie takiego klocka - im większy pilot tym zwykle większa moc, co nie zmienia postaci rzeczy, że ta nieszczęsna zew. antena jest do tego niezbędna:)
    Wiesz może jak jest z tym podłączeniem - poza sterowaniem plusem, nie ma to żadnej większej komunikacji z samym sterownikiem? Gdzie jest zwykle montowany sterownik radiowy, bo pewnie tam można szukać złącza od anteny?

0