Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo L6820 - wymiana procesora

27 Sty 2013 14:19 2625 9
  • Poziom 12  
    Witam ;)
    Chciałbym wymienić w tym laptopie procesor na trochę lepszy. Obecnie jest to Celeron 2.40GHz SL75J, w opisie biosu podane jest "Added support for 3.06GHz HT CPU". I zastanawiam się czy obsłuży któryś np z tych procesorów SL726, SL6PG, SL77P
    Mikroukład płyty głównej - Intel Brookdale-G i845G
    Amilo L6820 - wymiana procesora Amilo L6820 - wymiana procesora Amilo L6820 - wymiana procesora Amilo L6820 - wymiana procesora
    Mam nadzieję że ktoś pomoże, jeżeli za mało danych to proszę pisać ;)
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Ale czy to warto i czy to jest opłacalne ? Chyba że za nie duże pieniądze to można zaryzykować.
  • Poziom 12  
    Ceny nie są wysokie. Laptop pracuje cały czas na zasilaczu, nowy komputer będę kupował dopiero za rok, a wkurza mnie już to że przy np. przeglądaniu stron gdzie wyskakują reklamy lub oglądaniu filmów na yt procesor pracuje na 99% i nie idzie nic zrobić. Wymiana procesora przynajmniej w pewnym stopniu oszczędziła by moje nerwy :P
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    No to skoro cena nie za wysoka to możesz zapodać, zawsze coś tam pomoże.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Masz tutaj odnośnik do niemieckiej strony forum amilo:Link na, której dyskutują o wymianę cpu. Wychodzi na to, ze ten amilo jest oparty a płycie "755II Uniwill". Podana jest tam specyfikacja obsługiwanych procesorów występująca w manualu i ten P4 3.06GHz to jest zwykły, nie mobilny, P4 z 533MHz FSB na rdzeniu Northwood. Natomiast mobilne są obsługiwane Intel P4-M 1,6 GHz ~ 2,5 GHz, ale tylko na szynie 400MHz, a wszystkie szybsze P4-M od 2.6GHz były już z szyna 533MHz, wiec chyba mobilny 3.06GHz odpada. Po chwili szukania na necie znalazłem jeszcze to:Link, gdzie pisze również:"Support M-P4 + HT CPU 2.66/3.06 (FSB533) and M-P4 CPU 2.3 (FSB400)", wiec wychodzi na to, ze P4-M 3.06GHz z HT również jest wspierany. Czyli zarówno desktopowe jak i mobilne P4 z HT 3.06GHz powinny działać. Nie wiem tylko co z tym SL723, bo to jest Mobile Pentium 4 bez HT(przynajmniej wg wiki) a nie P4-M z HT, a o tych procesorach niema nigdzie nic wspomniane odnośnie wsparcia.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź ;) te strony już wcześniej czytałem, a co do SL726 to znalazłem że działa napewno Link w laptopie Maxdata Eco3150x z taką samą płytą główną jak mój Amilo. Znalazłem info że pasuje też SL77P ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Nie mam żadnych informacji czy zadziała SL6PG a on jest dostępny bez problemu.
    W tej chwili najbliżej mi jest do SL726 tylko szkoda że nie ma on HT :/ Jak już się bawić w zmianę procesora to najlepiej wstawić taki jaki max. obsłuży płyta.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Masz racje, zwłaszcza, ze nie są to demony wydajności wiec każdy megahertz przydałby się. Co do SL6PG to wydaje mi się ze powinien działać, bo to do tego typu cpu odnosi się wpis z manuala:"Intel P4 2,8 GHz ~ 3,06, 478 pin FC-PGA2 Type, 533 MHz FSB, 512 KB L2 (opcja fabryczna)".
  • Poziom 12  
    Dzisiaj przyszedł SL6PG. W biosie wykrwa go normalnie pentium 4 3.06. Przy uruchamianiu systemu jest wszystko ok, do momentu gdy ma się pojawić napis "zapraszamy" wtedy komputer wyłącza się jakbym mu odłączył zasilanie, czasem dzieje się to odrazu gdy pojawi się pasek ładowania xp, w biosie i przed próbą ładowania systemu działa i nie wyłącza się. Nie mam baterii, wyglądało by to na zasilanie ponieważ zasilacz ma 20V 3.25A, ale mierzyłem napięcie i natężenie podczas startu i niby daje rade napięcie nie spada poniżej 20.2V. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wydaje mi się, ze wszystko wskazuje na zasilacz. Kompletnie zapomniałem o tym, gdy rozmawialiśmy o wymianie na ten 3GHz cpu. Stary procesor to mobilny celeron o TDP ok 60W a ten nowy to desktopowy Pentium o TDP ok 20W większym. Wydaje mi się, ze to jest najpewniej to, zważywszy, ze masz raptem 65W zasilacz.
  • Poziom 12  
    OK problem rozwiązany, jednak był zasłaby zasilacz.

Podsumowując: Płyta główna uniwill 755II działa z procesorami pentium 4 HT(desktop i mobile) do 3.06GHz.