Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant vk 26/4-1 XEU - Nie grzeje wody w bojlerze

27 Sty 2013 14:57 2652 3
  • Poziom 10  
    Witam,

mam Vaillant vk 26/4-1 XEU ze sterownikiem vrc set mbbw. Obok stoi bojler. Rok temu wszystko działało ale przez ostatni rok dom stał pusty (piec ustawiony na 0 czyli zeby było 6 stopni w domu) i teraz po ustawieniu grzania jest problem.

Instalacja jest zrobiona tak, że palnik (B) daje ciepło na grzejniki, mieszacz (M) daje ciepło na podłogę oraz bojler.

Sterownik na razie jest ustawiony na słońce (B i M, grzanie komfortowe).

W ustawieniach sterownika jest ustawione, żeby mieszacz na zmianę dawał ciepło na podłogę i bojler oraz że mieszacz ma grzać podłogę (ustawienie Fb).

ALE jest problem. Po ustawieniu na sterowniku grzania wody na jedynkę piec wyłącza palnik (B) oraz mieszacz (M, zależnie od ustawienia w trybie service bo gdy mieszacz jest ustawiony na jednoczesne grzanie wody i podłogi to tylko B nie grzeje)... i nie grzeją się kaloryfery. Dodam, że po 3 h grzania grzejniki są już chłodne a woda z kranu nadal leci zimna a piec ma ok 80 stopni. Obecnie nie mam ciepłej wody wcale... w czym może być problem?
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy pompy dostają napięcie. Jeśli tak, to rozruszaj je śrubokrętem przez korek na frontach.
    Podobnie z mieszaczem. Czy dostaje napięcie i czy przełącza.
  • Poziom 10  
    zapomniałem napisać... pompy odpowietrzone, mieszacz działa... właśnie w tym cały bajer... sądzę, że po prostu gdzieś jakiś zawór się zepsuł i pomimo odkręcenia to nadal jest zablokowany;/

dobra wyjaśniło się... pompa od bojlera działa (przyajmniej tak sądziłem bo słychać było) ale jak sie okazało nie kręciła wirnikiem... wymiana sądzę, że pomoże
  • Poziom 18  
    Może nie trzeba wymieniać. Spróbuj pokręcić wirnikiem j.w.