Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł GSM Motorola D15 - Wyłączenie sygnału dzwonk na słuchawce

Atlantis86 27 Sty 2013 15:04 717 0
    Atlantis86
    Poziom 19  
    Mam kolejne pytanie w związku z projektem, który od jakiegoś czasu próbuję doprowadzić do końca. Mianowicie do obudowy starego, bakelitowego telefonu RWT (takiego z tarczą numerową) planuję włożyć elektronikę, która pozwoli na wykonywanie połączeń przez sieć GSM. Większość pracy mam już za sobą - AVR prawidłowo odczytuje informacje z tarczy i komunikuje się z modułem GSM (Motorola D15). Procedura inicjacji pracy modułu działa, mogę odbierać i wykonywać połączenia (z tym, że chwilowo mikrofon i słuchawka nie są podłączone). Działa także elektromechaniczny dzwonek, który przewinąłem, aby działał przy niskim napięciu.

Muszę jednak uporać się z pewnym problemem... Mianowicie zauważyłem, że moduł informuje o przychodzącym połączeniu odtwarzając na słuchawce sygnał dzwonka. W moim przypadku jest to kompletnie niechciana sytuacja.
    Gdy słuchawka leżu na widełkach mogę jeszcze to obejść - wystarczy, że zastosuję obsługiwany przez uC przekaźnik, który po podniesieniu słuchawki załączy zasilanie wzmacniacza słuchawkowego i mikrofonowego. Problem zaczyna się jednak w sytuacji, gdy ktoś zadzwoni przy podniesionej słuchawce (w trakcie wykręcania numeru albo zaraz po rozłączeniu się rozmówcy). W programie mam instrukcję warunkową, która w takich sytuacjach wysyła do modułu polecenie "ATHrn". Niestety, gdy to się dzieje, przez krótki moment pojawia się sygnał audio (sprawdzałem na oscyloskopie).

Przeszukiwałem już kilka razy notę modułu i za nic nie mogę znaleźć informacji czy da się to wyłączyć, a jeśli tak - jak to zrobić. Może ktoś z Was jest w stanie coś poradzić?

Notę można znaleźć w TYM temacie.
  • AM TechnologiesAM Technologies