Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi BAR12F - Nie pobiera wody ze zbiorniczka.

27 Sty 2013 15:23 11550 1
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym się zapytać forumowiczów czy ma może ktoś podpowiedź gdzie szukać problemu z pobieraniem wody. Po włączeniu ekspresu wydaje się, że pompka chodzi ale woda nie jest najprawdopodobniej podawana na bojler.
    Chciałem rozebrać to ustrojstwo ale nie wiem jak wyjąć pompkę do sprawdzenia a boję się coś urwać. Może ktoś z forumowiczów miał kontakt z tym ekspresem i może mi podpowiedzieć jak się do niego dobrać bez urywania czegoś permanentnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Po pierwsze.. Proszę odkrecić zawór dyszy do spieniania i wówczas puścić wode.. Bez parowania.. Jezeli to nie pomoze wówczas trzeba będzie rozkrecić spód ekspresu..
    Do węzyka który dochodzi do pompy podłączyć strzykawkę z wodą.. Właczyć ekspres, właczyć pompe i "pomóc" jej ruszyć próbując pchnąc pod ciśnieniem wode do niej..
    jezeli to juz nie pomoze wówczas trzeba się liczyć z wymianą pompy..
    Ściągasz gałke do zaworu dyszy , na górze masz w rogach cztery zaślepki.. Sciągasz, pod nimi śruby typu torx T20, po czy zdejmujesz góre..
    Potem musisz wyjąc całe "bebechy" , wyciągasz przyciski, odłaczasz wezyk od dyszy pary..
    Odkrecasz metalową podstawe boilera (bodajze cztery śruby) i wyciągasz cały środek..
    Ponizej zamieszczam w załaczniku "serwisówkę" owego modelu.. Z dokładnym rozrysowaniem jak to wszystko wygląda wewnątrz..