Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lovato elektronic a wózek widłowy

27 Sty 2013 15:32 3054 9
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Mam pytanko odnośnie tego parownika.
    Wózek Hyster na silniku mazdy tylko gaz.
    Wózek miał oryginalny parownik Aissano czy jakoś tak. Oryginał kosztuje bagatela około 1600 zł netto :)
    Fachman mimo, że czytałem, iż w tych silnikach bardzo dobrze sprawuje się Lovato elektronic założył mi tomasseto - zwykły prosty (podobno takie samo działanie). Do parownika założona centralka, która steruje rozruchem. I niby wszystko ok ale tylko niby. Silnik jak jest zimny pali dobrze jak jest ciepły też. Problem jest w momencie kiedy na zimnym go odpale i zgasze zanim parownik osiągnie określoną temperaturę. Wtedy przy zgaszeniu elektrozawór, który jest na wejsciu odcina dopływ gazu ale ze względu na temperaturę parownik jeszcze przez dość długi czas odparowuje gaz i zalewa silnik i ponowne odpalenie dość poważnie jest utrudnione. Kiedy parownik jest ciepły wszystko działa ok. I tu pytanie. Czy zamiana tego parownika na Lovato coś da???
    Czy lovato odcina wypływ gazu na wyjściu tak aby przy wyłączeniu stacyjki gaz nie dostawał się do miksera??? (oryginalny parownik miał 2 elektrozawory i domyślam się, że jeden z nich odcinał wypływ gazu). Dodam jeszcze, że nagrzanie płynu chłodzącego w temp. zbliżonej do zera trochę trwa i czasem wózek chodzi 15 min po to, żeby później bez problemów odpalił - bo odparowanie zalanego silnika trwa kilka godzin.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    zmiana parownika nie zmieni tej sytuacji.W obu tych parownikach zawory są w tym samym miejscu czyli między fazą wysokiego ciśnienia a niskiego.Moim zdaniem wymaga ta instalacja dobrego wyregulowania
  • Poziom 9  
    Tego się obawiałem!!1
    Tylko co może dać regulacja??? Przecież jak będzie zimny to i tak będzie odparowywał mimo, że dopływu gazu już nie bedzie!!
    Zastanawiałem się nad grzałką 12V tuż przed parownikiem.
    Podobno parownik jest ciepły w ciągu minuty!
    Czytałem też tu na forum że w silnikach, które były zalewane na zimno zkładano dodatkowy elektromagnes za parownikiem - tyle, że nie bardzo rozumiem jak to działało bo tam jest niskie ciśnienie małe otwory więc gaz lotny raczej się przez to nie przedostanie.
  • Moderator Samochody
    Podgrzewanie to dobry pomysł, nawet całego silnika grzałką zasilaną z sieci 230V wkręconą w blok, właśnie w wózkach widłowych są najbardziej popularne.
  • Poziom 23  
    zioma1 napisał:
    Tego się obawiałem!!1
    Tylko co może dać regulacja??? Przecież jak będzie zimny to i tak będzie odparowywał mimo, że dopływu gazu już nie bedzie!!
    Zastanawiałem się nad grzałką 12V tuż przed parownikiem.
    Podobno parownik jest ciepły w ciągu minuty!
    Czytałem też tu na forum że w silnikach, które były zalewane na zimno zkładano dodatkowy elektromagnes za parownikiem - tyle, że nie bardzo rozumiem jak to działało bo tam jest niskie ciśnienie małe otwory więc gaz lotny raczej się przez to nie przedostanie.

A jest elektrozawor fazy cieklej przed parownikiem?Moze by wystarczylo taki dolozyc?Ewentualnie cos jest nie tak z elektrozaworem na tym nowym parowniku ze sie nie domyk lub cos podeszlo pod gumke trzpienia.
  • Poziom 32  
    Elektrozawór zakładany na wylocie gazu z parownika.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    A jest elektrozawor fazy cieklej przed parownikiem?Moze by wystarczylo taki dolozyc?Ewentualnie cos jest nie tak z elektrozaworem na tym nowym parowniku ze sie nie domyk lub cos podeszlo pod gumke trzpienia.

Jest i działa. Problemem jest jak wyżej pisałem niska temperatura parownika. Po prostu gaz jest odparowywany jeszcze przez klika minut od odcięcia dopływu gazu niezależnie czy odetnie dopływ elektromagnes czy ręcznie zakręcę butlę.. Kiedy parownik jest nagrzany wszystko działa prawidłowo.

Cytat:
    Elektrozawór zakładany na wylocie gazu z parownika.

A jaki to elektrozawór?? Bo ten do gazu ciekłego nie da rady.
  • Poziom 32  
    Zawór który wkręcało się na wyjście gazu w stanie lotnym, w momencie zgaszenia silnika, zamykał również dopływ gazu.
  • Poziom 9  
    A jaki to zawór???
    Gdzie można taki kupić??
    Może jakiś link bądź fotka ???
  • Poziom 13  
    Dodano po 37 [sekundy]:

znajdź dobrego fachowca od gazu i rozwiąże ci ten niewielki problem bo to naprawdę jest błahostka