Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Toshiba X200-21D Satego - uszkodzona.

tranceenergymix 27 Sty 2013 15:55 1452 2
  • #1 27 Sty 2013 15:55
    tranceenergymix
    Poziom 9  

Witam,

Na sprzedaż posiadam laptopa Toshiba X200-21D Satego,

Specyfikacja:
    Procesor: Intel Core 2 Duo T7500 2.2 GHz
    Chipset: Intel PM965
    Pamięć: 1 x 2048 MB, DDR2, PC5300, 667 MHz, Samsung
    Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8600M GT 512 MB, rdzeń: 475 MHz, pamięć: 702 MHz
    Matryca: 17.0 cali 16:10, 1680x1050 pikseli, WSXGA TFT, refleksująca
    Dysk twardy: 320 GB - 5400 rpm, Samsung, jest miejsce na drugi dysk (sprawne, przygotowane do drugiego dysku)
    Karta dźwiękowa: Realtek ALC268 HD Audio
    Złącza:1 ExpressCard/54, 6 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 S-Video, V.92 modem, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, LineIn, S/PDIF, czytnik kart: 6 w 1 (SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card, SD IO),
    Łączność: 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (10/100/1000MBit), Intel Wireless WiFi Link 4965AGN (abgn), 1 Bluetooth
    Napęd optyczny: Toshiba DVDW/HD TS-L802A
    Akumulator: 64.8 Wh litowo-jonowy, 18,8 V 6000 mAh
    Potężny zestaw Harmana Kordona, 5 głośników - 2 wysoko tonowe, 2 średnio i jeden subwoofer.

Recenzja, test, specyfikacja bliźniaczego modelu - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-Satellite-X200-21K.7320.0.html

Laptopa kupiłem miesiąc temu w pełni sprawnego, wyłączyłem pewnego wieczoru i już się nie włączył.
    Aktualnie podczas włączenia świeci się (w zależności czy na aku czy na zasilaczu) na aku: dioda z zarysem włącznika, na zasilaczu, dioda z zarysem włącznika, wtyczki od ładowania oraz aku.
    Brak jakichkolwiek dźwięków, napęd można wysunąć włożyć płytę, po zamknięciu krążek w napędzie przez chwilę się kręci.
    Dysk nie pracuje - dioda świeci się przez 2 sekundy po włączeniu i za chwilę gaśnie na dobre (podmieniony inny dysk i objaw taki sam), wentylatory pracują z minimalną prędkością obrotową.
    Na podpiętym monitorze zewnętrznym bez zmian.

Po diagnozie, problem tkwi najprawdopodobniej w karcie grafiki bądź płycie głównej.
    Używana karta graficzna w granicach 150zł
    Płyta główna nie koniecznie musi przechodzić zabieg BGA (350zł w moim mieście i 3msc gwarancji), bo w bliźniaczym modelu uszkodził mi się jeden ze scalaków na płycie głównej, po jego wymianie wszystko śmiga, otrzymałem rok gwarancji.

Dodatkowe pytania oraz propozycje cenowe proszę składać poniżej. Zdjęcia mogę przesyłać na e-maila.

Podkreślam, że przed usterką wszystko było w pełni sprawne, przetestowane wieloma programami diagnostycznymi, temperatura wszystkich komponentów była w normie, test pamięci, karty graficznej i dysku przeszedł z wynikiem pozytywnym. Nie został zalany, ani nie upadł.

Pozdrawiam.

• #2 27 Sty 2013 19:21
    outsider6
    Poziom 13  

Witam,

1. Czy laptop był naprawiany?
    2. czy zasilacz jest w zestawie?
    3. ile trzyma bateria?
    4. Jak ze stanem wizualnym jakieś rysy, pęknięcia, przetarcia? Proszę o fotki
    5. Czy jest naklejka z systemem, czy klucz jest widoczny?
    6. Jaka cena?

Pozdrawiam,

• #3 27 Sty 2013 19:31
    tranceenergymix
    Poziom 9  

outsider6 napisał:
    Witam,

1. Czy laptop był naprawiany?
    2. czy zasilacz jest w zestawie?
    3. ile trzyma bateria?
    4. Jak ze stanem wizualnym jakieś rysy, pęknięcia, przetarcia? Proszę o fotki
    5. Czy jest naklejka z systemem, czy klucz jest widoczny?
    6. Jaka cena?

Pozdrawiam,

Witam,

1. Nie, usterka nie została naprawiona, nie znam historii laptopa od nowości ale podejrzewam, że komponenty, które posiada są od nowości. Co wiem na pewno to to, że miał wymieniane gniazdo od ładowania (słyszałem, że to słaby punkt tych modeli)
    2. Tak jest.
    3. Około 45 minut (proszę pamiętać, że to 17 w dość mocnej specyfikacji, a nie 9 calowy netbook, akumulator w idealnym stanie wytrzymuje około 70 minut, wszystko w zależności od wykonywanych operacji)
    4. Stan wizualny oceniam na 5. Kilka drobnych rysek na zewnętrznej stronie pokrywy, jedna niewielka rysa na LCD, której w sumie nie widać, klawiatura i część wokół touchpada jak nowa ! Fotki zrobię jutro - dziś nie mam przy sobie aparatu.
    5. Tak, klucz czytelny - jak nowy, od Visty Home Premium.
    6. Proszę o ofertę cenową, wiem jaka jest cena sprawnego egzemplarza, wiem ile mogę uzyskać za niego na części, dlatego słucham propozycji forumowiczów.

Pzdr.

Szukaj w 5mln produktów