Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oscyloskop saga, jak sprawdzić - Jak wykonać pomiar oscyloskopem saga

sweet_punk 27 Jan 2013 16:45 4827 11
    sweet_punk
    Level 10  
    Witam, dostałem oscyloskop saga z cccp.
    Nie ma bnc tylko din

Jak mogę wykonać test tego urządzenia?
    np. przebieg z zasilacza do CB 14V

Czy potrzebna jest sonda a może wystarczy zwykły koncentryk?

Po włączeniu pokazuje ładnie linie ale gdy wpinam sonde to odrazu zbiera jakies dziwne zakłócenia czy tez przebiegi.
    Chce wiedzieć czy sam oscyloskop jest sprawny wtedy kupie sondę i zrobie przelotke na bnc
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    sweet_punk
    Level 10  
    Tylko niepokoi mnie ten przebieg, wszystko co podpinałem miało taki sam,
    taki nie równy, takie schodki podobne jak na zdjęciach tylko bez tych szpilek na szczycie.

oscyloskop saga, jak sprawdzić - Jak wykonać pomiar oscyloskopem saga oscyloskop saga, jak sprawdzić - Jak wykonać pomiar oscyloskopem saga

Jak podpinam zasilacz laptopa 19V to uzyskuje prostą linie podniesioną do samej góry.
    Czy na pewno ten oscyloskop będzie do 40V?
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Oscyloskop jest jakąś nowszą (20MHz!) odmianą C1-94, instrukcja jest w googlach, jak i u mnie na stronie.

Przerób tego dina na normalne BNC, dokup sondę 1:10 i będziesz miał prościutki oscyloskop. Niestety mało dokładny, ten typ lubi pływać jak chce. Ale na początek wystarczy, nauczysz się obsługi, to kupisz coś normalnego.

Jeśli podpinasz zasilacz 19VDC przy 5V/div to linia powinna przemieścić się o niecałe 4 działki, w górę, lub dół, zależy jak podepniesz.

5V/div oznacza, że na jedna działkę przypada 5V. Tak samo z czasem 5ms/div oznacza, że każdą działkę przebieg przemierza przez 5ms.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    sweet_punk, w tym oscyloskopie jest bardzo uproszczony wzmacniacz wejściowy, same dzielniki nie mają tu nic do rzeczy, dzielą zapewne 1:10, 1:5 i 1:2, a balansowanie stopnia wejściowego. Niestety większość rosyjskich oscyloskopów tak ma. Odcięcie składowej stałej również. Tam po prostu zmieniają się parametry wzmacniacza, wraz ze zmianą obciążenia wejścia.
  • Helpful post
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Od lewej, wejście odchylania X, wyjście podstawy czasu, masa.
    Z przodu to wejście zewnętrznego wyzwalania.