Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 14" Philips GR1227/42B - po wył. nie pamięta ustawie

Tohm 13 Lut 2005 12:44 1359 11
  • #1 13 Lut 2005 12:44
    Tohm
    Poziom 10  

TV z tematu wiadomości (dokładne oznaczenie z tabliczki znamionowej TV Philips GR1227/42B ZB059304017786) po wyłaczeniu go pilotem do trybu stand-by i ponownym właczeniu uruchamia sie z maksymalną głośnością i jaskrawością - ustawienia kontrastu i koloru są w porządku. Wiem o istnieniu trybu hotelowego,ale nie udaje mi się go wyłaczyć.Nie posiadam oryginalnego pilota i uzywam podróbki Philipsa zwanej potocznie "główką" (okrągły u góry) i podejrzewam, że to z winy tego pilota tryb hotelowy nie jest do wyłaczenia, gdyż naciskając 2 przyciski naraz pilot nie wysyła do TV ŻADNYCH sygnałów (nie mruga dioda świecąca na odbioniku), a do wyłaczenia trybu hotelowego jest wymagane jednoczesne użycie 2 przycisków. Co o tym sądzicie ??? Jako dodatkowe "ciekawostki" mogę napisać, że po właczeniu TV i natychmiastowego ściszania poziomu głosu pilotem głos się ścisza, potem jego natężenie nagle rośnie a potem znów zaczyna się ściszać do dowolnego poziomu.Po ustawieniu TV do żądanych wartości wszystkie przyciski na pilocie pracują zgodnie z ich przeznaczeniem, no może poza tym oznaczonym I-II, który powinien według mnie włączać 2 tryby fonii, a po naciśnięciu go razem z przyciskiem Store właczać menu instalacji. Poza tym przyciski na przednim panelu TV wydaje mi się, że działają nieprawidłowo - okrągły, oznaczony symbolem głośności/P nie działa wcale, trójkątny, oznaczony symbolem "-" działa tak jak przycisk "menu" na pilocie, czyli wywołuje ustawienia głośności, regulacji obrazu i timera, natomiast trójkątny oznaczony symbolem "+" działa tak jak "P-" z pilota, czyli zmienia kanały w dół. proszę o pomoc i jakiekolwiek sugestie na temat tej usterki.
    Pozdrawiam
    Tohm

0 11
  • #2 13 Lut 2005 13:13
    zgodny
    Poziom 19  

jeśli nie posiadasz oryginału to nie uruchomisz. masz żle zaprogramowane PP(nastawy indywidualne) musisz otworzyć pamięć wejść w reg. siły głosu ustawić na poziomie takim jak chcesz wcisnąć PP i zamknąć (wpisać) do pamięci STORE.nie jest to tryb hotelowy....

0
  • #3 13 Lut 2005 13:27
    Tohm
    Poziom 10  

Dzięki za sugestię - też myślałem podobnie po lekturze cząstkowej instrukcji obsługi ściągniętej z netu. Wytłumacz mi jeszcze, proszę dlaczego przyciski na przednim panelu TV nie działaja zgodnie z opisem ??
    "Store" na pilocie to ten przycisk z niedomkniętym rombem, czy symbol rombu ? Po nacisnięciu "rombu niedomknietego" pojawia mi się symbol pasma (np. UHF3) i mrugający numer kanału. Po nacisnięciu powtórnym kanał przestaje mrugać i do tej pory wydawało mi się, że to jest właśnie zapamietywanie ustawień, tym bardziej, że w ten sposób zaprogramowałem wszystkie stacje. Niestety po tej operacji parametry siły głosu i jaskrawości nie są pamiętane i są wspólne dla wszystkich kanałów. Co Ty na to ?

0
  • #4 13 Lut 2005 14:04
    zgodny
    Poziom 19  

potrzebny inny pilot opisz przyciski na klawiaturze lokalnej to pomogę...przypadkowo wchodzisz w strojenie przypuszczam że jest ci potrzebny pilot z klapką odsuwaną do dołu a pod nią będziesz miał przyciski do zaprogramowania.mam uszkodzony drugi komp więc nie podam ci zamiennika bo w nim mam wszystkie dane ewentualnie jutro wieczorem

0
  • #5 13 Lut 2005 14:10
    Tohm
    Poziom 10  

Na lokalnej klawiaturze, czyli jak się domyslam płycie czołowej TV są tylko 3 przyciski, które już opisałem w pierwszym poście. Ten model TV miał taką konstrukcję, że pilot zdalnego sterowania można było "przyczepić" do płyty czołowej TV i wtedy tworzył on klawiaturę lokalną. Mozesz to obejrzeć na: http://www.p4c.philips.com/files/1/14gr1227_42b/14gr1227_42b_dfu_eng.pdf

Pozdrawiam
    T.

0
  • #6 13 Lut 2005 14:23
    zgodny
    Poziom 19  

tak myślałem a więc tym który posiadasz nic nie ustawisz tylko przypadkowo wchodzisz w strojenie w tamtym masz wszystko pod pokrywpą pozdrawiam.

0
  • #7 13 Lut 2005 15:40
    Tohm
    Poziom 10  

zgodny napisał:
    tak myślałem a więc tym który posiadasz nic nie ustawisz tylko przypadkowo wchodzisz w strojenie w tamtym masz wszystko pod pokrywpą pozdrawiam.

w tym sęk, że na tym zastępczym pilocie mam dokładnie wszystkie przyciski, co na tym oryginalnym ....

A poza tym w instrukcji, do której link przesłałem na stronie 5 pokazuje jak zmienić ustawienia głośności TV lub zmienić kanały za pomocą klawiatury dostępnej na panelu czołowym TV. A to akurat działa wadliwie, wiec podejrzewam, że problem nie tkwi tylko w pilocie....

0
  • #9 13 Lut 2005 15:50
    Tohm
    Poziom 10  

No dobrze, zostawmy w spokoju pilota - ponawiam pytanie - dlaczego więc przyciski na panelu czołowym działają nieprawidłowo ??

0
  • #10 13 Lut 2005 16:49
    marcin_211
    Poziom 24  

Czy ten TV ma wylacznik ze stykiem pomocniczym?

0
  • #11 13 Lut 2005 17:34
    zgodny
    Poziom 19  

jeśli przyciski(switch) są sprawne a sprawdzisz to omomierzem jak oczywiście rozbierzesz TV to pozostała rozprogramowana pamięć -zmieniono typ klawiatury(National,Magnavox,Philips) w zależności od typu zmienia się funkcja klawiszy. a do poprzednika -nie nie ma włącznika startu....

0
  • #12 13 Lut 2005 17:37
    Tohm
    Poziom 10  

marcin_211 napisał:

Nie za bardzo wiem, jak mam rozumieć to stwierdzenie - TV ma wyłacznik sieciowy, po właczeniu którego wchodzi w tryb Stan-by. Szczegółów budowy nie znam, schematu nie posiadam

Dodano po 1 [minuty]:

marcin_211 napisał:

Nie za bardzo wiem, jak mam rozumieć to stwierdzenie - TV ma wyłacznik sieciowy, po właczeniu którego wchodzi w tryb Stan-by. Szczegółów budowy nie znam, schematu nie posiadam

0