Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdejmowanie blokady SIM w USA od teraz nielegalne

pseven 27 Sty 2013 17:19 12363 58
  • Zdejmowanie blokady SIM w USA od teraz nielegalneJuż od 26 stycznia 2013 roku na mocy decyzji Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych nie obowiązuje wyłączenie zdejmowania blokady SIM w nowym telefonie komórkowym z listy czynności zabronionych w ustawie DMCA (Digital Millenium Copyright Act).

Oznacza to, że operator telefonii komórkowej będący równocześnie sprzedawcą urządzenia ma prawo pozwać do sądu klienta, który dokonał zdjęcia blokady SIM, za co grozi nawet 2500 dolarów amerykańskich w przypadku osób fizycznych i nawet pół miliona dolarów grzywny oraz kara pozbawienia wolności w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży używanych telefonów komórkowych.

Do 23 lutego zbierane będą podpisy pod petycją o zmianę ustawy i uczynienie zdejmowania blokady SIM legalnym. Petycję do tej pory podpisało już ponad 20 tysięcy osób.

Źródło:
    http://www.phonearena.com/news/Unlocking-your-phone-is-now-against-the-law-in-the-U.S._id39136
    Zdjęcie:
    http://searchtechnologiess.blogspot.com/2012/09/how-to-unlock-mobile-phone.html

Fajne! Ranking DIY
  • Computer Controls
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    No i to jest demokracja :-)
    netotron
    Poziom 26  
    No popatrzcie, broń można nosić a zdjąć SIM nie :D
    pitrala1
    Poziom 33  
    Czyli jak chciałbym sprzedać telefon np na Ebayu, to nie mogę, i zostanę ukarany za to grzywną. Paranoja.
    tangofox
    Poziom 14  
    Telefon sprzedać możesz bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji prawnych. No chyba że telefon miał fabrycznie blokadę sim-lock, a ty ją usunąłeś - dopiero wtedy możesz mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności. Ale spokojnie, to dotyczy tylko obywateli USA.
    szymon122
    Poziom 37  
    A w jaki sposób ktoś mi udowodni na ebay, że na telefonie był sim-lock? Nie mówię tu o logu operatora na obudowie (ją i tak można zmienić).
  • Computer Controls
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    Po produkt code - imei :-)
    elektryku5
    Poziom 38  
    Wolność...

Ciekawe co jeszcze wymyślą, strach pomyśleć, bo mają dość ostre pomysły, które z czasem niestety mogą dotknąć i nas.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    A jak przypłyną z europy bez silmloka?
    Kao
    Poziom 14  
    Decyzja biblioteki, ot cała demokracja. Jeśli to czyn kryminalny, to dotyczy popełnionych na terenie USA, chyba, że mają inne reguły. Ale znając demokratyczne podejście do prawa za oceanem nie polecałbym sprzedaży telefonów operatorskich ze zdjętym simlockiem ani wyjazdu z takim telefonem za ocean, szczególnie jeśli mamy telefon zza oceanu z drugiej ręki.
    Poziom 43  
    Niedługo żeby wyjechać za ocean trzeba przy konsulu pokazać '' to i tamto'' czy jest już ciach ciach...

I nie mówie tu o komórce z wyciętym simlockiem :) .
    robokop
    Moderator Samochody
    Ciesz się że tylko tyle. Łatwiej uciąć i wygoić, niż dosztukować bez śladu. Ja tam nie mam zamiaru wyjeżdżać, akurat w tamtą stronę. Mam dośc kretynów na miejscu.
    also
    Poziom 15  
    Zastanawiam się co by było gdyby tak ....przywieść telefon z USA do Polski tu ściągnąć sim-loka (paragon dla potwierdzenia ) a następnie sprzedać w Stanach Zjednoczonych ...
    Czy to by było legalne ?
    Po drugie to jest strzelenie operatorom w kolano bo bywało że klient podpisywał umowę z myślą odsprzedaży sprzętu ...
    Teraz spadnie pobyt ... a kto będzie chciał kupić kupi za granicą co to oznacza dla USA ? Choćby mniejszy zysk z wat.
    robokop
    Moderator Samochody
    A w ogóle telefony z jueseju i przeznaczone na tamtejszy rynek, będą u nas działać?
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    edrabs napisał:
    Zastanawiam się co by było gdyby tak ....przywieść telefon z USA do Polski tu ściągnąć sim-loka (paragon dla potwierdzenia ) a następnie sprzedać w Stanach Zjednoczonych ...
    Czy to by było legalne ?

Może to nie najlepszy przykład ale kup w Holandii trochę roślinek i wyjedz z nimi do krajów w południowo wschodniej Azji :-)

Oczywiście wszelkimi łapkami zgadzam sie z opinią kolegi na temat madrości ichnich ..............
    also
    Poziom 15  
    Oj to coś mi się wydaje że to tylko początek "rewolucji" Nie zdziwię się jak następnym krokiem będzie zakaz używania zamienników do drukarek - ingerencja w sprzęt producenta .
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    Przecież HP już to chce zrobić z zamiennikami .
    Poziom 43  
    A częsci samochodowe - kwestia czasu?
    also
    Poziom 15  
    Z HP jest mi sytuacja znana ... są jednak inni producenci ...Sprawa więc jest nadal otwarta ...
    Ech do czego to doszło kupisz sobie sprzęt za ciężko zarobione pieniądze i jeszcze nie możesz go używać w inny sposób niż sobie tego producent zażyczył.

Dobrze że jeszcze rzucać nie zabraniają ale powód wydaje się chyba oczywisty :)
    gbd.reg
    Poziom 21  
    A to ciekawe, bo Polscy operatorzy jakiś czas temu z simlocków się wycofali :) A dodatkowo po wygaśnięciu umowy są zobowiązani do usunięcia blokady z telefonu ZA DARMO (trzeba jednak przedstawić dowód zakupu, co może być problemem w przypaku telefonów z "drugiej ręki"). W Polsce jest to duży postęp, a Stany się uwsteczniają hihi :D

Co do telefonów Amerykańskich w Polsce, będą działać, ale nie do końca. Co prawda kilka częstotliwości radiowych jest innych tam, ale nie są to wszystkie częstotliwości więc niektóre tryby sieci nam telefon złapie, dodatkowo telefony często są produkowane ze wszystkimi częstotliwościami dostępnymi, trzeba tylko odpowiednio telefon "przełączyć" (może zrobi to telefon automatycznie).

Wzięcie telefonu z Ameryki do Polski i tu odblokowanie sim locka jest jak najbardziej legalne, o ile nie jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych. Nawet tam możesz sobie blokadę zdjąć jeśli nim nie jesteś i telefon nie ma blokady na tamtejszego operatora ;)
    Poziom 43  
    edrabs napisał:
    Ech do czego to doszło kupisz sobie sprzęt za ciężko zarobione pieniądze i jeszcze nie możesz go używać w inny sposób niż sobie tego producent zażyczył.

A co to za nowość, przecież jesteś tylko użytkownikiem sprzętu.
    Zgodnie z prawem nie możesz nic w nim zmieniać, ani odsprzedawać z tymi modami.
    Przekonałem sie na routerach, gdzie drobny mod podnosi wartosć sprzętu znacząco, ale kicha nie wolno patenty sra.... tatat.
    skaktus
    Poziom 37  
    Przecież ta ustawa to jest na zamówienie lobby produkującego Turbo-SIM y ;)

A tak na powaznie, teraz ludzie zaczną wykorzystywać karty Turbo SIM i będą w zgodzie z opem i prawem.
    kkknc
    Poziom 42  
    No cóż za Regana to był normalny kraj w którym żyło się dostatnio. Jak widać wszystko schodzi na psy.
    IS
    Poziom 17  
    Telefon kupiłem w stanach przymusowo bo nie sprzedają samych kart sim. Zresztą kosztował 15 dolarów. Samsung jakiś tam. Miałem go do Polski nie brać nawet bo od razu spodziewałem się, że nie będzie obsługiwał naszych częstotliwości. Oczywiście ma simlock'a i oczywiście u nas nie działa. Za 15 USD nie będę wymagał:) Jednak wszystkie telefony z wyższej półki mają zakresy na Europę więc powinny u nas pracować.
    rafbid
    Poziom 32  
    technikabasenowa napisał:
    Po produkt code - imei
    Też można zmienić, ale to raczej też jest nielegalne.
    skaktus
    Poziom 37  
    rafbid napisał:
    technikabasenowa napisał:
    Po produkt code - imei
    Też można zmienić, ale to raczej też jest nielegalne.

Zmiana jest nielegalna to fakt, ale często bardzo skomplikowana lub nawet niemożliwa / nieopłacalna.