Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Praca Inżynier Elektronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronika, informatyka?

probena 27 Sty 2013 17:20 2481 2
 • #1 27 Sty 2013 17:20
  probena
  Poziom 8  

  Witam, czytam dużo aczkolwiek dalej do końca nie jestem zdecydowany. Lubię matematykę, fizykę sam nie wiem, za dużo jej nie mialem... Zastanawiam się nad mechatroniką na PŚ, lub informatyce na PŚ lub na UE(Uniwesytecie Ekonomicznym). Wiadomo lepiej na politechnike, poszedłbym na kierunek jak mechatronika, zeby miec pojecie o wszystkim ale bardziej skupiającym się na programowaniu niż kopaniu i projektowaniu, co Wy byście polecili?

  PS. Mechatronika, bo jakby programowanie nie było dla mnie, to mam pojęcie jeszcze o czymś innym, a na informatyce będę udu**ny, aczkolwiek jeśli by mnie to kręciło to znowu będę niezadowolony, dlatego szukam kierunku więcej informatyki a niżeli mechaniki, elektroniki itp..

  0 2
 • Praca InĹźynier Elektronik
 • #2 27 Sty 2013 18:01
  Lysy239
  Poziom 11  

  Witam.
  Mechatronika to połączenie elektroniki silnoprądowej, napędów elektrycznych, energetyki, transportu i sporej ilości informatyki więc żeby utrzymać się na tym kierunku musisz mieć jakieś pojęcie o informatyce, elektryce i elektronice (albo chęć zdobycia takiej wiedzy, która nie jest prosta dla osoby, która wcześniej nie miała z tym nic wspólnego).
  Na informatyce również możesz mieć takie kierunki jak podstawy elektroniki i elektrotechniki ale to zależy od uczelni. Na uczelni ekonomicznej te przedmioty mogą Cię ominąć.
  Nie wiem jaki jest poziom na uczelniach, które wskazałeś. Jeśli uczelnia jest na poziomie to mechatronika może być dość ciężkim kierunkiem ale opłacalnym. Osobiście nie znam bezrobotnego inżyniera po elektrotechnice / mechatronice, za to kilku bezrobotnych informatyków już mi się udało w życiu spotkać.
  Jeśli nie przeraża Cię wizja wytężonej pracy na studiach to na Twoim miejscu poszedłbym na mechatronikę ale wybór należy do Ciebie.

  0
 • Praca InĹźynier Elektronik
 • #3 02 Lut 2013 11:44
  bartek.r10
  Poziom 12  

  Polecam mechatronikę, tam raczej będziesz miał w przyszłości więcej pracy niż jako informatyk.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo