Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie alternatorów i rozruszników

sledz73 28 Sty 2013 10:37 15132 45
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na sucho pozostaje szkiełkowanie. Tylko to droga zabawa. Suchy lód jeszcze droższy i jak Jurek wspomniał, do zastosowań tam, gdzie nie można wydmuchać pozostałości.
    Ja jednak miałem dobre doświadczenia z "praniem". Tylko trzeba było to najpierw w ropie umyć, by ta rozpuściła brudy.
    Dobre efekty uzyskiwałem, w przypadku aluminiowych kolektorów do silników (często nie ruszanych po naście lat) z użyciem Karchera i dyszy tej dającej stożek (ta z elementem wirującym - nie wiem, jak ona się nazywa). Usuwało zdecydowaną większość. Z obudową tez sobie da wystarczająco radę.
    robokop
    Moderator Samochody
    Błażej napisał:
    Karchera i dyszy tej dającej stożek (ta z elementem wirującym - nie wiem, jak ona się nazywa).

Dysza wirowa, bądź frezująca - rwie farbę do gołego żelastwa. Do dużych i ciężkich rzeczy dobra, tylko OP-1 trzeba nabyć. Do małych i lekkich się nie nadaje - trzeba by mocować je w imadle. Do tego na zewnątrz.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Błażej
    robokop napisał:
    Do małych i lekkich się nie nadaje - trzeba by mocować je w imadle.

Deska z gwoździem przydeptana nogą daje radę :D
    Pawel wawa
    Błażej napisał:

Deska z gwoździem przydeptana nogą daje radę :D

A jak potem piegi zmywasz? Na myjnię automatyczną kabrioletem jedziesz?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Błażej
    Pawel wawa napisał:
    A jak potem piegi zmywasz? Na myjnię automatyczną kabrioletem jedziesz?

Piegi z siebie? Peleryna i przyłbica załatwiały sprawę.
    Zdemontowane pokrywy od alternatorów, rozruszników, inne niewielkie elementy... By nie uciekały, to zaczepiałem o wystający z deski gwóźdź, a samą deskę jakoś dociskałem do podłoża. Przeczyścić, odwrócić, przeczyścić. Efekt zadowalający. Czyściłem też karcherem zapaćkane kolektory dolotowe, a nawet wstępnie rozebrane głowice. W połączeniu ze środkiem do mysia silników wychodziło na prawdę ładnie.
    robokop
    Moderator Samochody
    W sumie myjką na gorąca wodę nawet kałacha umyłem. Tyle tylko że nie wyobrażam sobie mycia strumieniem w pomieszczeniu. A na zewnątrz, w mróz też nie fajnie.
    Błażej
    W pomieszczeniu nie... Na zewnątrz, pod wiatą. I też jak ciepło było...
    Tomo1885 - metoda "prania" karterów silników była podawana w starych poradnikach dla motocyklistów.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wopor
    Poziom 32  
    Ja stosuje do mycia brudpur ,moim zdaniem najlepszy środek do mycia.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    robokop
    Moderator Samochody
    pandy napisał:

Oczywiscie uwazasz ze piaskowanie jest uniwersalnym sposobem obrobki i np nie ma znaczenia fakt ze moze on uszkodzic przedmiot (zmiana wymiarow i tolerancji, obnizenie wytrzymalosci w wypadku odlewow cienkosciennych).

Brakuje tylko stwierdzenia, że piaskowanie zmienia strukturę molekularną materii. Zamykam - temat dawno wyczerpany.