Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider SVC 611 - Pali bezpiecznik- spalony tranzystor

atlantycki 27 Jan 2013 18:40 2499 8
    atlantycki
    Level 18  
    Witam

Kupiłem magnetowid na giełdzie, miał być sprawny ale mniejsza z tym. Magnetowid miał spalony bezpiecznik nowy też spalił. Zajrzałem do niego i na pierwszy rzut oka ma spalony tranzystor 7350 w zasilaniu. Odczytać mogę jedynie z niego ST 3914 P3NA... dalej wypalone. Prośba o pomoc w dobraniu zamiennika.
    atlantycki
    Level 18  
    Po wymianie w zasilaczu stp3na60, 2 diód ,rezystora ,mc44603p,elektrolitów i mostka magnetowid ożył.
    Posługiwałem się schematem do Philips VR171, VR175, VR276, VR277, VR475 - najwyraźniej sprzęt jest na podobnej płycie bo zgadza się wszystko ze schematem.
    Mam teraz problem z jakością odtwarzania, tak jakby przeciąga dźwięk i są zakłócenia u dołu obrazu. W swoim starym Goldstar VCP-4300P mam pokrętła którymi takie rzeczy koryguję a tu nie mam pojęcia co to może być.
    Sprzęt padł nagle podczas pracy bo w środku była nawinięta kaseta tak więc ktoś z niego korzystał do końca, więc nie sądzę by było to zużycie głowicy. Ale kto wie ile tak leżał nie używany.

Na panelu jest - i + korygując tym coś się zmienia , ale jednak są na różnych kasetach zakłócenia np 2 ruchome ciemniejsze paski. Wydaje mi się że magnetowid sam próbuje korygować obraz. Przepraszam za niewiedzę w obsłudze tego sprzętu ale to mój pierwszy magnetowid :), prosty Goldstar służy mi od lat 90 nie było potrzeby zmiany. Jednak zachciało mi się sprzętu trochę lepszej klasy by zgrać zawartość VHS na PC.
  • Helpful post
    dzimi
    Moderator
    To też, proponuję czyszczenie głowicy video, audio, czyszczenie i smarowania toru przesuwu, rolek. Nie wiesz w jakich warunkach sprzęt był przetrzymywany i ile w swojej pracy godzin wyrobił mechanizm.
  • Helpful post
    radiogaga
    Service technician RTV
    Jeśli jest to mechanizm Philipsa (foto?) to "drewnieją" w nich rolki dociskowe.Sprawdź elastyczność gumy.Byłby to często spotykany objaw.
    atlantycki
    Level 18  
    Schneider SVC 611 - Pali bezpiecznik- spalony tranzystor

O które rolki dokładnie chodzi ?

Mam jeszcze pytanie, w zasilaczu jest kondensator 22uf 400V chwilowo wstawiłem taki sam z odzysku w dobrym stanie ze sprawnego zasilacza DVD. Wiem że powinien być nowy, czy mogę wstawić 33uf 400V bo mam akurat nowy?
    radiogaga
    Service technician RTV
    Możesz wstawić 33uF.Twój VCR to klasyczny Philips Turbo Drive.Sprawdź tą rolkę.
    atlantycki
    Level 18  
    Rolka elastyczna dodatkowo ją przeczyściłem. Usterka okazała się banalna, otóż kawałek blaszki z płyty nie dotykał do masy mechanizmu. Dodatkowo po wymianie elektrolitu obraz jakby się dodatkowo poprawił. Wpadłem na to bo już w menu pojawiały się różne zakłócenia. Mam jeszcze pytanie , gdzie najtaniej dostać pilota do tego sprzętu ? myślę że będzie pasował od philipsa. Z panelu przedniego mogę poruszać się w menu - i + ale nigdzie nie ma [OK] by cokolwiek zaakceptować.
    atlantycki
    Level 18  
    Dzięki za odpowiedzi. Sprzęt działa, jakość odtwarzania zaskakująco dobra. Znalazłem namiar na pilota jednak cena dość wysoka jak na wartość samego sprzętu. Może uda mi się zaprogramować uniwersalnego.