Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 3325 - nie drukuje, dioda miga

mariusz689 27 Sty 2013 20:51 1737 3
  • #1 27 Sty 2013 20:51
    mariusz689
    Poziom 15  

Witam,
    Posiadam od prawie 10 lat drukarkę HP 3325, tydzień temu drukowałem książkę ok 250stron, kilka dni temu po wydrukowaniu kilku stron i gdy chciałem ponowie coś wydrukować, zaczęła migać zielona dioda. Po kilku godzinach od stwierdzenia awarii gdy chciałem coś wydrukować tonery z tuszem wysuwały się na 1/10 długości i zaczynała migać dioda, na komputerze był komunikat że dokument jest drukowany. Musiałem uruchamiać ponownie drukarkę. Po kilku godzinach drukarka zaczęła działać przez chwilę, ale drukowała w bardzo dziwny sposób. Gdy chciałem wydrukować całą czarną kartkę A4. Drukarka wydrukowała jedną linijkę i nie drukowała przez ok 15sekund, po chwili wydrukowała kolejną linijkę i znów nie drukowała przez 15 sekund . W połowie strony nie drukowała niczego zostawiła 1/4 białej kartki i później dalej na czarno, reasumując, kiedyś jak drukowałem całą czarną kartkę a4 zajmowało to mniej niż minutę, a ostatnio drukowała to ok 10 minut.
    Teraz po podłączeniu do zasilania drukarki, tonery z tuszem przesuwają się na prawą stronę, następuje czyszczenie głowic czy tonerów po czym tonery wracają na swoją pozycję czyli na lewą stronę i dioda miga. Nic nie wydrukuje.
    Próbowałem naprawiać to na różne sposoby, usuwałem i instalowałem od nowa sterowniki na komputerze, podłączałem i odłączałem od zasilania USB drukarkę. Czyściłem ściereczką encoder, czyściłem styki z 10 razy na tonerach. i nic.

Bardzo mi zależy na tej drukarce ponieważ jakość wydruku jest rewelacyjna.

Co się stało z moją drukarką? jak mogę to naprawić ? Ile będzie mnie to kosztować?

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 27 Sty 2013 20:56
    gonzalo
    Poziom 31  

Próbowałeś czyścić styki w karetce i przy tuszach?

0
  • #3 27 Sty 2013 21:01
    mariusz689
    Poziom 15  

Tak, robiłem to ponad 10 razy i nic

0
  • #4 27 Sty 2013 21:03
    andug
    Poziom 15  

Witam. Jeśli Pan ma inne tusze do tej drukarki proszę spróbować na innych. Czasami zamienniki powodują różne dziwne zachowania drukarki, jedna strona zamiast drukować się parę sekund, drukuje ją 10 minut. Można spróbować na pustych, ale sprawnych elektronicznie, wtedy będzie wiadomo czy drukarka tak długo myśli z winy elektroniki, czy z winy problematycznego tuszu. Jeszcze jedno co przychodzi mi do głowy to problemy z "drugiej strony" czyli od strony komputera, można zainstalować drukarkę na komputerze u "znajomego" i popatrzeć, czy działa tak samo. Jak nic nie wyjdzie z tych prób to może być uszkodzona elektronika.

0
  Szukaj w 5mln produktów