Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo 460 1.9 td - schemat instalacji elektrycznej podciśnienia elektrozaworu

27 Jan 2013 20:54 2874 9
  • Level 8  
    Potrzebuję schematu lub informacji na temat elektrozaworu, który odpowiada za podciśnienie na zimnym silniku przyśpieszającym zapłon (w Golfach było to mechaniczne).
    Proszę o pomoc. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OxomiOxomi
  • Level 39  
    Witam
    Jeżeli przyśpieszacz jest jest sterowany podciśnieniem to elektrozawór sterowany będzie czujnikiem temperatury,tak przynajmniej powinno być.
  • Level 8  
    Witam. Owszem ma on powiązanie ale czujnik został zmieniony i nadal wygląda na to że jakby za mały prąd dopływa i nie otwiera elektrozaworu na zimnym silniku podciśnienia aby przyspieszyć zapłon
  • OxomiOxomi
  • Level 39  
    Sprawdź jakie napięcie jest na tym elektrozaworze ,sprawdź co dochodzi do czujnika (jeżeli + ,to jakie jest tam napięcie) ,ewentualnie złącz końcówki w kostce do niego dochodzącej co się będzie działo.Jeżeli do czujnika dochdzi pełny +,to złącz końcówki.Powinien być wtedy czujnik bimetalowy .Może być że masz zły czujnik zamontowany,przykładowo rezystancyjny i nie będzie działać.Sprawdź co pokazuje czujnik podpięty do miernika.
  • Level 8  
    Witam zrobiłem patent podłączyłem zawór podciśnieniowy pod świece żarowe na razie faluje ale działa Pozdrawiam
  • Level 8  
    Witam, niestety musiałem dać do fachowca od pomp ustawił mi i przejrzał ,ale instalację elektryczną i tak muszę dać to do naprawy elektrykowi aby sprawdził czemu nie dopływa impuls do elektrozaworu Pozdrawiam
  • Level 39  
    Zobacz jaki kolor ma przewód zasilający elektrozawór i czy nie ma takiego koloru na czujnikach temperatury.
  • Level 8  
    Witam Jest taki sam kolor i tu i na czujniku ale ten czujnik już właśnie wymieniałem wcześniej i bez zmian
  • Helpful post
    Level 39  
    Spawdź czy jest to ten sam przewód,oraz czy dochodzi zasilanie do tego czujnika.
  • Level 8  
    Witam Po nitce do kłębka dotarłem ,tak jak napisał nikusert znalazłem problem ,brak było zasilania na zaworze podciśnienia a za to odpowiadał sterownik świec ,po wymianie pomogło włącza się podciśnienie przy zimnym silniku Dziękuję jeszcze raz za Pomoc nikusert