Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 460 1.9 td - schemat instalacji elektrycznej podciśnienia elektrozaworu

27 Sty 2013 20:54 2796 9
  • Poziom 7  
    Potrzebuję schematu lub informacji na temat elektrozaworu, który odpowiada za podciśnienie na zimnym silniku przyśpieszającym zapłon (w Golfach było to mechaniczne).
    Proszę o pomoc. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Witam
    Jeżeli przyśpieszacz jest jest sterowany podciśnieniem to elektrozawór sterowany będzie czujnikiem temperatury,tak przynajmniej powinno być.
  • Poziom 7  
    Witam. Owszem ma on powiązanie ale czujnik został zmieniony i nadal wygląda na to że jakby za mały prąd dopływa i nie otwiera elektrozaworu na zimnym silniku podciśnienia aby przyspieszyć zapłon
  • Poziom 38  
    Sprawdź jakie napięcie jest na tym elektrozaworze ,sprawdź co dochodzi do czujnika (jeżeli + ,to jakie jest tam napięcie) ,ewentualnie złącz końcówki w kostce do niego dochodzącej co się będzie działo.Jeżeli do czujnika dochdzi pełny +,to złącz końcówki.Powinien być wtedy czujnik bimetalowy .Może być że masz zły czujnik zamontowany,przykładowo rezystancyjny i nie będzie działać.Sprawdź co pokazuje czujnik podpięty do miernika.
  • Poziom 7  
    Witam zrobiłem patent podłączyłem zawór podciśnieniowy pod świece żarowe na razie faluje ale działa Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam, niestety musiałem dać do fachowca od pomp ustawił mi i przejrzał ,ale instalację elektryczną i tak muszę dać to do naprawy elektrykowi aby sprawdził czemu nie dopływa impuls do elektrozaworu Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Zobacz jaki kolor ma przewód zasilający elektrozawór i czy nie ma takiego koloru na czujnikach temperatury.
  • Poziom 7  
    Witam Jest taki sam kolor i tu i na czujniku ale ten czujnik już właśnie wymieniałem wcześniej i bez zmian
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Spawdź czy jest to ten sam przewód,oraz czy dochodzi zasilanie do tego czujnika.
  • Poziom 7  
    Witam Po nitce do kłębka dotarłem ,tak jak napisał nikusert znalazłem problem ,brak było zasilania na zaworze podciśnienia a za to odpowiadał sterownik świec ,po wymianie pomogło włącza się podciśnienie przy zimnym silniku Dziękuję jeszcze raz za Pomoc nikusert