Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 460 1.9 td - schemat instalacji elektrycznej podciśnienia elektrozaworu

samreno 27 Sty 2013 20:54 2649 9
  • #1 27 Sty 2013 20:54
    samreno
    Poziom 7  

Potrzebuję schematu lub informacji na temat elektrozaworu, który odpowiada za podciśnienie na zimnym silniku przyśpieszającym zapłon (w Golfach było to mechaniczne).
    Proszę o pomoc. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

1 9
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 27 Sty 2013 21:33
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Jeżeli przyśpieszacz jest jest sterowany podciśnieniem to elektrozawór sterowany będzie czujnikiem temperatury,tak przynajmniej powinno być.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 01 Lut 2013 11:46
    samreno
    Poziom 7  

Witam. Owszem ma on powiązanie ale czujnik został zmieniony i nadal wygląda na to że jakby za mały prąd dopływa i nie otwiera elektrozaworu na zimnym silniku podciśnienia aby przyspieszyć zapłon

0
  • #4 01 Lut 2013 12:26
    nikusert
    Poziom 38  

Sprawdź jakie napięcie jest na tym elektrozaworze ,sprawdź co dochodzi do czujnika (jeżeli + ,to jakie jest tam napięcie) ,ewentualnie złącz końcówki w kostce do niego dochodzącej co się będzie działo.Jeżeli do czujnika dochdzi pełny +,to złącz końcówki.Powinien być wtedy czujnik bimetalowy .Może być że masz zły czujnik zamontowany,przykładowo rezystancyjny i nie będzie działać.Sprawdź co pokazuje czujnik podpięty do miernika.

0
  • #5 19 Mar 2013 20:02
    samreno
    Poziom 7  

Witam zrobiłem patent podłączyłem zawór podciśnieniowy pod świece żarowe na razie faluje ale działa Pozdrawiam

0
  • #6 25 Maj 2013 10:36
    samreno
    Poziom 7  

Witam, niestety musiałem dać do fachowca od pomp ustawił mi i przejrzał ,ale instalację elektryczną i tak muszę dać to do naprawy elektrykowi aby sprawdził czemu nie dopływa impuls do elektrozaworu Pozdrawiam

0
  • #7 25 Maj 2013 19:03
    nikusert
    Poziom 38  

Zobacz jaki kolor ma przewód zasilający elektrozawór i czy nie ma takiego koloru na czujnikach temperatury.

0
  • #8 06 Cze 2013 21:32
    samreno
    Poziom 7  

Witam Jest taki sam kolor i tu i na czujniku ale ten czujnik już właśnie wymieniałem wcześniej i bez zmian

0
  • Pomocny post
    #9 06 Cze 2013 22:36
    nikusert
    Poziom 38  

Spawdź czy jest to ten sam przewód,oraz czy dochodzi zasilanie do tego czujnika.

0
  • #10 04 Wrz 2013 21:48
    samreno
    Poziom 7  

Witam Po nitce do kłębka dotarłem ,tak jak napisał nikusert znalazłem problem ,brak było zasilania na zaworze podciśnienia a za to odpowiadał sterownik świec ,po wymianie pomogło włącza się podciśnienie przy zimnym silniku Dziękuję jeszcze raz za Pomoc nikusert

0
  Szukaj w 5mln produktów