Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAGICAR 440 - Dla tych. którzy maja problemy z podłączeniem

krisos 02 Lis 2005 18:30 21587 71
    ultragraf
    Poziom 16  
    Odpowiednia procedura. Do skopiowania kodu pilota z odległości potrzebny skaner.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Mike_bond
    Poziom 10  
    OK, więc sprawa jest taka:)
    Wszystko niby dobrze podłączone -> +12V (po włączeniu zapłonu), alarm niby dobrze reaguje, ale nie wykrywa załączenia zaplonu:] - więc gdy chce wejść w tryb serwisowy, w ogóle nie wykrywa tego sygnalu, zatem i nie działa blokada zaplonu, więc gdy wlaczony jest alarm można uruchomić samochód.
    Ma ktoś jakiś pomysł, co jest nie tak?:)
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  
    Witam
    Jeśli ci nie wykrywa zapłony to odłącz ten przewód i dawaj mu go recznie ze stałego + i wtedy bedziesz iwedział czy znalazłeś prawidłowy przewód od 12V po stacyjce :)

A co do tego z przed kilku postów z tym - i + na krańcówce, to poprostu należy zastosować przekaźnik wpiety równolegle z żarówką. Więc gdy zapali się lamka przekaźnik tez sie włączy i zewrze przewód wyzwalający z alarmu do masy i już :) alarm wyje.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Mike_bond
    Poziom 10  
    Okazało się, że to jednak nie to:-) juz jest ok. (zła dioda była;) ).
    Ale i tak jak na 2 raz gdy montuje jakikolwiek alarm nie jest źle;)
    Krzychu78
    Poziom 12  
    Mike_bond napisał:

Poważnie - hamulcem?;)
    Własnie tak podłączyłem - przy wciśnięciu hamulca pojawia się tam +12, no nic, chyba trzeba będzie się jeszcze zastanowić nad całym schematem jeszcze raz;)
    A co się dzieje, gdy podłączasz tam sam + z alarmu?:)

A przeprogramowałeś centralke, żeby zamykała centralny STOPem, a nie tylko stacyjką? Sam mam Freecar i podłączyłem i działa super!
    neodj
    Poziom 1  
    Witam!!
    Czy w tym alarmie można powrócic do ustawień fabrycznych ??
    Jeżeli tak to jak to zrobić?

pzdr.
    pawelel
    Poziom 10  
    Przyłączam się do pytania powyżej...

Kupiłem niedawno alarm Magicar 440 i po instalacji zauważyłem kilka problemów.
    Najpierw podłączyłem tylko zamek (ford mondeo I) i syrenkę - działało zamykanie i otwieranie (guzik 1 i 2).
    Jak zapomniałem włączyć zapłon na czas to wył sobie po samouzbrojeniu - czyli ok. Nie mogłem tylko uruchomić opcji panic i szukania auta...
    Dziś chciałem dokończyć okablowanie (drzwi, czujniki) i wprogramować potwierdzenie syrenką.
    Udało mi się podłączyć czujnik wstrząsowy, zaprogramować potwierdzenie syrenką uruchomienia alarmu a potem po próbie podpięcia drzwi stało się coś dziwnego - alarm nie reaguje na 2 guzik - nie otwiera zamka i nie rozbraja alarmu... Za to robi to guzikiem 1 ale jakoś dziwnie...

Możliwe że coś przekombinowałem z ustawieniami centralki...

I tu moja prośba - jak centralkę zresetować do fabrycznych ustawień, lub inny sposób wybrnięcia z tej opresji. Jeśli spotkaliście się państwo z takim problemem i macie gotowe rozwiązanie proszę pomóżcie ;-)

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
    wuja_ja
    Poziom 11  
    No to odświeżę trochę wątek, bo raczej nie padła tu jednoznaczna odpowiedź na wątpliwości amatorów/newbi/laików takich jak ja, odnośnie krańcówek. W skróconej instrukcji, którą otrzymałem jest tak:
    Code:
    "Wyłączniki drzwiowe:   Podłączenie wykonać do przewodu czerwono/popielatego linii wyłączników oryginalnych"
    Dotyczy to Renault19, gdzie tenże czerwono/popielaty przewód dochodzi do lamki oświetlenia wnętrza i na nim jest zawsze +12V. Wyłaczniki drzwiowe, wg schematu instalacji, podłączone są do masy. :?: No i tu pojawia się ta wątpliwość: który kabelek od centralki alarmu, zielony (-) czy fiolet (+) mam podpiąć do tego czerwono/popielatego. To już ostatni kabelek, który mi został do podłączenia. Reszta o dziwo działa :D, a naprawdę byłem w tej materii kompletnie zielony.
    Krzychu78
    Poziom 12  
    wuja_ja napisał:
    Dotyczy to Renault19, gdzie tenże czerwono/popielaty przewód dochodzi do lamki oświetlenia wnętrza i na nim jest zawsze +12V. Wyłaczniki drzwiowe, wg schematu instalacji, podłączone są do masy. :?: No i tu pojawia się ta wątpliwość: który kabelek od centralki alarmu, zielony (-) czy fiolet (+) mam podpiąć do tego czerwono/popielatego. To już ostatni kabelek, który mi został do podłączenia.

Cześć.
    Też mam R19. Ja podłączałem pod czujnik w drzwiach. Mam alarm FREEWAY, więc chyba to samo... Jak chcesz, to napisz mi na krzychup(malpa)2com.pl i po 15 zobacze jaki mam kolorek kabla...
    Pozdrawiam, Krzychu.

P.S. polecam www.renault19.pl
    wuja_ja
    Poziom 11  
    Krzychu78 napisał:
    Ja podłączałem pod czujnik w drzwiach

Cześć.
    No tak, ale czujniki są 4, pod jeden chyba nie wystarczy, a nie chce mi się łączyć do 4-ech i jeszcze diody wstawiać.
    Dzieki za odzew.
    Cytat:
    P.S. polecam www.renault19.pl

Jestem tam.:D (tylko nick nieco krótszy)
    Pozdrowienia
    Krzychu78
    Poziom 12  
    wuja_ja napisał:

Cześć.
    No tak, ale czujniki są 4, pod jeden chyba nie wystarczy, a nie chce mi się łączyć do 4-ech i jeszcze diody wstawiać.
    Dzieki za odzew.
    Pozdrowienia

Podłączasz pod którekolwiek drzwi! Wszystko jest razem złączone i jak otwierasz jakieś drzwi, to na każdym czujniku pojawia się masa.
    U mnie kabelek zielony z alarmu (DRZWI -) podłączyłem do czujnika drzwi, do tego, na którym pojawia się masa... Niestety nie pamiętam, ale mam ściąge i do "czerwono/popielaty kolor kabla linii wyłączników drzwiowych".

Pozdrawiam, Krzychu.
    wuja_ja
    Poziom 11  
    Krzychu78 napisał:
    Podłączasz pod którekolwiek drzwi!

Dzięki, jutro spróbuję.
    kffiatek83
    Poziom 2  
    Witam
    Zakładam Magicara w Fordzie Mondeo (mk1) i mam kilka pytań:

- którędy najlepiej i najłatwiej przedostać się z kabiny do przedziału silnika

- gdzie najlepiej zamontować czujnik otwarcia klapy przedniej i tylniej (hatchback)

- gdzie najlepiej wykonać rozcięcie obwodu rozrusznika

- czy można spiąć z zamykaniem drzwi ryglowanie (pin 5 na wtyczce prawej modułu centralnego zamka i piny 1 i 2 na wtyczce środkowej)
    (sugerowałem się zdjęciami http://republika.pl/shreku/images/c451a.jpg i http://republika.pl/shreku/images/c451b.jpg ze strony www.mondek.prv.pl). Oczywiście zastosowałbym diody zapobiegające zwarciu ze sobą tych pinów.
    Chciałbym, żeby zamki ryglowały się zawsze kiedy zamykam alarmem drzwi - może jest na to lepszy sposób?

pozdrawiam
    reda
    Poziom 10  
    Witam
    Chciałbym podłaczyć ten alarm MAGICAR 440+ full opcja do Golfa 3 , 4 drzwi z elektrycznymi szybami, zamek pnematyczny .Ma może ktoś gotowe rozwiazanie podłaczenia do tego samochodu to proszę o przesłanie na priv. i bardzo prosze nie odsyłanie mnie do innych postów. Golf z 93 r. Bede wdzieczny za zrozumiałe wytłumaczenie jak chłopu na rowie.Niektórzy dysponuja nawet zdjęciami podłaczenia,ale nie mam dostępu. Z góry dziękuję za podesłanie i Szcześliwego Nowego Roku dla Wszystkich.
    reda
    Poziom 10  
    To ze osoba Xwit nie moze to smutne i powinien zwrocić się do Leppera lub sexuologa. A jak nie ma nic w temacie do powiedzenia to nie powinien się odzywać. Krytykować każdy idiota potrafi, a więdzą nie błyszczy.

Podesłano mi proste szukanie podłaczenia do golfa 3
    Pozdrawiam i oby mniej idiotów zabierało głos.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    renqien
    Poziom 32  
    reda napisał:
    oby mniej idiotów zabierało głos.

Święte słowa kolego REDA i uwierz mi, że nie XWITa mam na myśli, oj nie!
    Wątpię, żeby po tym co napisałeś ktokolwiek z tego forum zechciał ci jeszcze pomagać. U mnie w każdym razie masz duuuży minus za arogancję i drugi za skrajne lenistwo.
    Życzę ci solidnego dymka z twojej FULL-OPCJI PLUS za to, że zabierasz się za coś czego nie potrafisz, żeby tylko zaoszczędzić sto czy dwieście złotych za fachowy montaż.
    xwit
    Poziom 33  
    Szkoda słów na tego co tak pięknie nazywa 'idiotą' ludzi co śmieją się gamoniu z FULL OPCJI MAGICARA.A to,że coś o sexie się nawiązało(sam nie wiem skąd) to może i ta full opcja las... robi.A skoro o tym piszesz to ty masz z tym problemy.Weź sobie łopatę i zakop to głęboko w ziemi a z nim siebie też.I nie nazywaj ludzi idiotami jak nie wiesz o co im chodzi 'magistrze'.
    mario77
    Poziom 11  
    Witam posiadam 440 z demontarzu z astry 1992r i potrzebuję zamontować go do Astra Kombi 1.6 1995r. Pytanko czy instalacje elektryczne różnią się od siebie ? Mogę podłączyć pod te same kolory ? proszę o cenne wskazówki jak mam go podłączyć :D
    mario77
    Poziom 11  
    pewnie nie mogę liczyć na dokłdny opis montażu 440 do astry który kolor do koloru i gdzie ich mam szukać
    renqien
    Poziom 32  
    mario77 napisał:
    który kolor do koloru i gdzie ich mam szukać

Może jeszcze nosek wytrzeć? :D
    xwit
    Poziom 33  
    Mario nie o to chodzi czy możesz liczyć czy nie.temat był przerabiany miliony razy a instalacja niczym się nie różni.Weź schemat od tego pożal się boże wynalazku i podłączysz wedle opisów z elki.To jest proste.A jak nic o tym nie wiesz to lepiej może daj innym zarobić na chleb.I nie mówię tego złośliwie.Bo lepiej zapobiegać niż leczyć.
    mario77
    Poziom 11  
    ok dzięki coś mam pokrewnego myślę że sobie poradzę
    a z tym noskiem dobre pozdrawiam dzięki
    bartek_p
    Poziom 31  
    Moja rada: Wyrzuć to gówno do śmieci
    sanky
    Poziom 1  
    Witam mam problem kupilem alarm magicar 440 i nie dostalem do niego instrukcji jak podłaczyć centralny zamek. Chodzi mi tu złaczeni przewodów które wychodza na centralny tak aby pojawiał sie na nich "+" badź "-" do zamykania , otwierania centralnego. z góry dzieki pozdrawiam.
    paczek22
    Poziom 13  
    sanky napisał:
    Witam mam problem kupilem alarm magicar 440 i nie dostalem do niego instrukcji jak podłaczyć centralny zamek. Chodzi mi tu złaczeni przewodów które wychodza na centralny tak aby pojawiał sie na nich "+" badź "-" do zamykania , otwierania centralnego. z góry dzieki pozdrawiam.

Słabo czytelny schemat ale zawsze coś.