Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder UPC DCR 7111/06 zawiesza się

conrad9210 27 Jan 2013 21:57 7143 2
 • #1
  conrad9210
  Level 24  
  Witajcie, mam problem z powyższym dekoderem. Urządzenie często się zawiesza. Objawia się to tym, że nie reaguje ani na pilota ani na przyciski w obudowie. Czasami wyświetla klatkę obrazu i "szatkuje" audio a czasami wyświetla jeden kanał (nie daje się go zmienić) bez dźwięku. Nie pomagają żadne resety ani wyłączanie z sieci. Miałem już 2 razy wymieniany ten dekoder i za każdym razem jest tak samo. Czy ten dekoder to taki bubel? Monter oczywiście nic nie wie, on to tylko "odsyła do Warszawy". Szukałem odpowiedzi na ten temat i nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  romeok01
  Level 35  
  Czy razem z wymianą dekodera, był wymieniany również zasilacz?

  Przyczyną może być niesprawny zasilacz.

  Dekoder Pace DCR7111 posiada zamknietą obudowę i brak jest jakichkolwiek otworów wentylacyjnych, może to powodować nadmierne nagrzewanie procesora w dekoderze i tym samym zawieszanie się tunera.

  Odłącz dekoder od zasilacza i daj mu ostygnąć, jeżeli zaraz po ponownym włączeniu dekodera i wymianie zasilacza będzie się pojawiać nadal problem, to wymieniaj dekoder u operatora do skutku, aż dostaniesz sprawny i bez wad.

  Jeżeli problem pojawi się po jakimś czasie od czasu włączenia, sprawdź czy dekoder nie jest nadmiernie nagrzany, wtedy trzebaby pomysleć o jego chłodzeniu.

  Nie ustawiać dekodera w miejscu, gdzie przestrzeń wokól niego będzie ograniczona półkami, chociaż nie wiem czy coś to da, bo w środku dekodera brak jest przepływu powietrza.
 • #3
  conrad9210
  Level 24  
  Witam ponownie. Zastosowałem się do porad kolegi Romeok01. Rzeczywiście dekoder nawet w stanie spoczynku jaki i pracy jest dość gorący i nie ma żadnych kratek wentylacyjnych. Odłączenie do sieci i ochłodzenie nic nie dało - po włączeniu pojawił się ekran konfiguracji i oczywiście zawiesił się po kilku kliknięciach. Nie wiem czy był wymieniany zasilacz ale teraz przypilnuję by wymieniono komplet. Tak więc na dniach spodziewam się montera i dam znać jak nowy dekoder zachowa się po kilku dniach.
  Pozdrawiam