Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG - Zmywarka AEG nie można wyłaczyć

Alnis 27 Sty 2013 22:13 2964 6
  • #1 27 Sty 2013 22:13
    Alnis
    Poziom 7  

Witam

zmywarka została włączona, lecz drzwi zmywarki najprawdopodobniej nie zostały należycie zamknięte... zaczęła wydobywać się woda. Przy probie wyłączenia zmywarki na programie nie dało rady , trzeba było wyjąć kabel z gniazdka.Teraz przy włączeniu wtyczki do gniazdka automatycznie załącza się zmywarka mimo iż program jest wyłączony.... przy włączeniu programu słychać tylko jak pompa cały czas chce wypuszczać wodę, nie pobiera wody.....

0 6
  • #2 28 Sty 2013 00:34
    zhudomel
    Specjalista AGD

Przechyl powoli zmywarkę na tył (ok. 45°), powycieraj wylaną wodę, postaw i po kilku godzinach, po wyschnięciu załącz.

0
  • #3 28 Sty 2013 12:15
    Alnis
    Poziom 7  

Niestety, teraz nie mam możliwości przechylić zmywarki, ponieważ musiałbym rozebrać całą kuchnię.... Nie napisałem o modelu tej zmywarki - jest to starszy typ AEG Favorit 429.
    Czy nie jest to związane z jakąś blokadą po tym jak przez drzwi wylała się woda czy coś podobnego?

0
  • #4 28 Sty 2013 12:37
    zhudomel
    Specjalista AGD

Alnis napisał:
    teraz nie mam możliwości przechylić zmywarki ponieważ musiałbym rozebrać całą kuchnię
    To zostaje mycie ręczne.
    Alnis napisał:
    czy nie jest to związane z jakąś blokadą po tym jak przez drzwi wylała się woda czy coś podobnego?
    Jest związane i dlatego trzeba zrobić co napisałem, albo włączyć za tydzień, dwa, jak woda wyparuje.

0
  • #5 28 Sty 2013 12:53
    Alnis
    Poziom 7  

mógłbyś mi powiedzieć dlaczego muszę przechylić zmywarkę o 45 stopni ?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Sty 2013 15:07
    zhudomel
    Specjalista AGD

Żeby wylać wodę, która jest tam gdzie nie powinna i powoduje wyżej opisane zachowanie się urządzenia.

1
  • #7 28 Sty 2013 21:10
    Alnis
    Poziom 7  

.. i problem rozwiązany... uprościłem sobie trochę wszystko, ponieważ odkręciłem drzwi zmywarki( zmywarka do zabudowy), na samym dole była blaszana część , którą odkręciłem. Okazało się ze na dole zmywarki w tak jakby plastikowym zbiorniku była woda. Zacząłem gąbką wybierać wodę i w pewnym momencie wszystko zaczęło chodzić po staremu:) ... pózniej jeszcze ze 2 litry wody wyssałem gąbka i zmywarka biega, czyści i suszy jak po staremu

1