Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY CMT-FX200 - Zanikający dźwięk w trakcie pracy urządzenia

taddix 27 Sty 2013 22:23 2121 14
  • #1 27 Sty 2013 22:23
    taddix
    Poziom 7  

Problem jak w temacie wątku.

1) Po energicznym kręceniu potencjometrem w lewo i prawo dźwięk się pojawia na jakiś czas
    2) Wydaje mi się, że winą jest potencjometr, bo można nim kręcić "w kółko" o 360 stopni i kolejne 360 i kolejne i kolejne 360. i tak w obie strony. Czy mam rację czy może przyczyną jest coś zupełnie innego?

Jest to potencjometr, który na płycie ma oznaczenie VR601. Nie widzę jednak takowych części w ofercie internetowej. Jest to dość stary sprzęt. Czy taki potencjometr można zastąpić jakimś innym? Jeśli tak to jakim?

• Pomocny post
    #2 27 Sty 2013 22:29
    kizek
    Poziom 35  

Jak wygląda sterowanie przez pilota?

• Pomocny post
    #3 28 Sty 2013 09:55
    398216
    Usunięty  
  • #4 28 Sty 2013 12:48
    taddix
    Poziom 7  

Szczerze mówić nawet nie próbowałem pilotem sterować przed demontażem wieży, bo baterii nie było.
    Póki co googlam co to jest encoder i szukam innych tematów.

Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się teraz czy montować wieżę i próbować pilota czy skorzystać z okazji i od razy przeczyścić.

• Pomocny post
    #5 28 Sty 2013 13:04
    398216
    Usunięty  
  • #6 28 Sty 2013 23:10
    taddix
    Poziom 7  

Objawy są takie właśnie podobne. Rozebrałem enconder i wygląda na jakby wyrobiony - wyślizgany. Chodzi mi o tą cześć, takie jakby słoneczko - tarczkę.

A sam enconder jest dość wysoki, ma 24mm i nie widzę takich póki co w ofercie internetowej.

• Pomocny post
    #7 29 Sty 2013 09:25
    398216
    Usunięty  
  • #8 31 Sty 2013 15:40
    taddix
    Poziom 7  

Jak, że enconder kosztował kilka złotych to zdecydowałem się na wymianę. Sprzęt jest złożony i dźwięk nadal się zawiesza.

Spostrzeżenia:
    1) Jak poruszam kablami od głośnika przy samych stykach w wieży to dźwięk z powrotem pojawia się (dotyczy do gniazd zarówno L i P)

2) Jak poruszam troszkę enconderem to dźwięk również się pojawia

3) Co ciekawe jak dźwięk zawiesi się i zrobię głośniej pilotem to też nagle dźwięk się pojawia (no chyba, że to przypadek, ale 3 razy tak się stało).

4) Jak delikatnie popukam w obudowę w okolicach gniazdka głośnika w wieży to też się dźwięk pojawia

Jedyny plus wymiany encondera jest taki, że te zawieszenia dźwięku są dużo rzadsze. Pojawia się głownie po włączeniu wieży po dłuższym "postoju" oraz przy zamianie kabelków głośnika z L na P.

• #10 31 Sty 2013 16:01
    398216
    Usunięty  
  • #11 08 Lut 2013 16:52
    taddix
    Poziom 7  

Nie miałem czasu zajrzeć jeszcze raz do wieży i na forum. Dzięki za odpowiedzi.

Na wstępie powiem, że wymiana encondera pomogła na tyle, że nie zacina się tak często jak wcześniej.

A zanik dźwięku jest w następujących sytuacjach. Wcześniej jednak zasugerowałem się tym co mówił mi brat.

Po sprawdzeniu dokładnym problem z dźwiękiem występuje w takich sytuacjach:

1) Zazwyczaj zaraz po włączeniu wieży nie ma dźwięku i trzeba zrobić głośniej pokrętłem lub pilotem. Wtedy dźwięk się pojawia.

Pukanie w obudowę jednak nic nie pomaga. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba też było raz czy dwa, że dźwięk pojawił się po zmianie kabelków z gniazda L na P i na odwrót... Ale generalnie dźwięku nie ma przy włączaniu obojętnie czy start jest na L czy na P.

• #12 08 Lut 2013 21:28
    398216
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #13 09 Lut 2013 13:58
    Tomek3820
    Poziom 15  

Sprawdź to o czym mówił dj-MatyAS. czyli przekaźniki. Zewrzyj je na stałe od strony ścieżek, włącz wieże i po paru sekundach podłącz kolumny/głośnik.

I zobacz czy pomogło.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #14 12 Lut 2013 11:56
    Tomek3820
    Poziom 15  

Witam

A jeszcze jedno: dźwięk zanika w obu kanałach równocześnie czy nie?

Pozdrawiam

• #15 16 Mar 2013 15:22
    taddix
    Poziom 7  

Długo się nie odzywałem. Winnym okazał się przekaźnik. Po wylutowaniu i ponownym montażu wieża działa jak nowa :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo