Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klips indukcyjny.

toradek 13 Feb 2005 13:52 869 3
    toradek
    Level 17  
    Panowie, mam problem. Na pewno wielu z Was slyszalo o StreetDyno - program udajacy hamownie - oblicza moc jak hamownia inercyjna wykorzystujac do tego impulsy z cewki zaplonowej. Wlasnie do tego potrzebuje cos w rodzaju klipsu indukcyjnego - takiego jaki jest np. przy lampie stroboskopowej. Niestety nie mam do takiego dostepu, wiec musze wykonac go sam. Poradzcie, czy wystarczy obwinac przewod WN kilkoma zwojami drutu, czy moze zastosowac jakis pierscionek indukcyjny, czy moze wykorzystac jakis hallotron?? Jesli ktos odpowie bede wdzieczny.

Aha, prosze nie pisac, ze StreetDyno nie ma sensu, ze moge sie wpiac w zasilanie cewki i tego typu rzeczy - chodzi mi tylko o rzeczowe odpowiedzi odnosnie takiego klipsa. Dzieki :)
    toradek
    Level 17  
    Please, czy naprawde nikt nie wie? Potrzebuje na gwalt !!!!
    Los_sandalos
    Level 27  
    Klips indukcyjny to po prostu przekładnik pradowy - zamknięty rdzeń ferrytowyz uzwojeniem wykonanym z wielu zwojów cienkiego drutu jako uzwojenie wtórne i przez środek przełożony przewód wysokiego napięcia do świecy.
    toradek
    Level 17  
    Dzieki wielkie za odpowiedz. Powiedz mi jeszcze, czy widzisz mozliwosc wykonania czegos takiego we wlasnym zakresie?