Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroster 2006 przestał wyłączać piec Junkers Ceraclass

olik2 28 Sty 2013 02:41 2544 5
  • #1 28 Sty 2013 02:41
    olik2
    Poziom 2  

Jestem dziewczyna, proszę o wyrozumiałość.
    Kupiłam mieszkanie z piecem Junkers CERACLASS w lipcu. Do pieca dokupiłam sterownik pokojowy Euroster 2006, bo jedyna regulacja samego c.o. pieca polega na ustawieniu temperatury wody, która szybko spada, przez co piec włącza się za 10 min znów, mimo że w pokoju jest ciepło. Wszystko dzialalo dobrze, aż do dziś kiedy zauważyłam, że jest ciepło, a piec pracuje cały czas. Zauważyłam, że po zmianie temp. na sterowniku nıe ma charakterystycznego pyknięcia, które sterownik pokojowy robił (nie piec, a sam sterownik), po którym piec się włączał lub wyłączał. Wymieniłam baterie i przywróciłam ustawienia fabryczne zgodnie z instrukcją sterownika, ale to nie pomogło. Samo wyświetlanie informacji jest ok. Pokazana temperatura, godzina i pora dnia jest dobra. Tylko nie wyłącza pieca po osiągnięciu temperatury... Dziś wszytko dzialalo do wieczora, kiedy zauważyłam ciągłą pracę pieca... Jedyna opcja teraz to wyłączyć c.o. lub pozwolić, żeby się dogrzewał co chwilę, co jest bez sensu. Czy mogłam coś "naklikać" przez przypadek lub czy istnieje możliwość, że jakoś przełączyłam na piecu współpracowanie ze sterownikiem?

• #2 28 Sty 2013 06:55
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

olik2 napisał:
    czy itneje mozliwoc ze jakos przelaczylam na piecu wspolpracowanie ze sterpwnikiem?

Nie
    olik2 napisał:
    Czy moglam cos "naklikac" przez przypadek

Tak
    olik2 napisał:
    Wymienilam baterie

A jakie, te baterie?

• #3 28 Sty 2013 09:19
    olik2
    Poziom 2  

Batterie normalne paluszki AA w srodku byly oryginalne firmy mi nieznanej wiec wsadzilam nowe ale nie pomoglo. Sterownik nie cyka i nie wylacza pieca. Co takiego moglam zrobic w takim razie? Pomozcie...

• #4 28 Sty 2013 09:57
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Baterie muszą być dobre, alkaliczne. Jaką temperaturę zadałaś a jaką mierzy termostat? Sprawdz jeszcze, czy nie włączyłaś przypadkowo funkcji ,,ręka" na regulatorze lub kominiarza na kotle.

• #5 28 Sty 2013 12:18
    olik2
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Wyłączyłam pokrętłem na noc grzanie c.o, bo piec się włączał co chwilę i ten hałas nas denerwował. Rano 15 stopni, ale na sterowniku pokazał się płomień, czyli jakoś zareagował na temperaturę. Ten Junkers ma głupie sterowanie, bo jedyne, co się ustawia to temp. wody w piecu, która spada po wyłączeniu płomienia w tempie 1st./s, więc pracuje non stop, a w pomieszczeniu robi się sauna... Także przekręciłam na piecu grzanie c.o i manualnie temp. na 16, żeby sprawdzić czy się wyłączy. No i się udało, jak temp została osiągnięta zrobił cykl i wyłączył piec... Spróbowałam podnieść na 17 i znów się udało. W nocy resetowałam, wyłączałam i przywracałam ust. fabryczne i nic, grzało dalej, 25 st. się zrobiło a ustawione na 20. Co mogło się stać?

• #6 14 Lut 2013 19:58
    balcerowicz79
    Poziom 14  

A przypadkiem sąsiedzi nie maja takich samych regulatorów temperatury??? Jeżeli tak i w dodatku ustawiliście piny tak samo (ta sama częstotliwości pracy) to włączacie sobie piece na wzajem gdyż zasięgi takich urządzeń to około 30 m w terenie zamkniętym... ustalcie to :idea:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo