Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik SP101/1 - Termistor pompki C.O LFP Leszno

28 Sty 2013 07:11 5130 8
 • Poziom 25  
  Witam mam problem a mianowicie cały czas pracowała mi pompka Centralnego ogrzewania. Kiedy ruszyłem kablem od czujnika to przestawała. Rozebrałem czujnik. Okazało się że jeden przewód jest oberwany i nie da się go przylutowac. Mam pytanie czy to jest Termistor NTC i czy mogę zastosowac wymieniony o wartości rezystancji 100KOHM. Dzięki. Pozdrawiam Sterownik SP101/1 - Termistor pompki C.O LFP Leszno
 • Poziom 24  
  Tak to jest termistor,
  zrób lepsze zdjęcie, lub napisz jakie kolory są na elemencie.
  Być może to ten:
  Link
 • Poziom 25  
  hmm może te cos pomogą. Słaba jakośc bo zdjecia z telefonu Sterownik SP101/1 - Termistor pompki C.O LFP Leszno Sterownik SP101/1 - Termistor pompki C.O LFP Leszno

  Dodano po 55 [sekundy]:

  Kolory na pewno to czerwony, pomarańczowy i ..?
 • Poziom 27  
  Może 10K, a może 100K lub jeszcze inny, podstaw jakiś potencjometr w miejsce tego termistora i obserwuj jak się zachowa sterownik.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Jeżeli czerwony jest 2 razy szerszy od pomarańczowego to wskazywałoby na NTC 22kΩ.

  Nawet telefonem można zrobić wyraźne zdjęcie małego elementu, trzeba użyć dodatkowej soczewki trzymanej przed obiektywem.
 • Poziom 25  
  A więc tak to nie jest drogie dlatego mogę kupic kilka różnej rezystancji. Jaką wziąc ?? Potencjometru nie posiadam. I dalej nie wiem jak to sprawdzic żeby dobry wybrac.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Termistor NTC 22k, oznacza tyle,że w temperaturze 25st.C wynosi właśnie 22kΩ, ze wzrostem temperatury rezystancja maleje (nieliniowo).
  potencjometr montażowy (pot. "peerek"), tez możesz przy okazji zakupić i testować jak radził wcześniej kolega, kosztuje kilka gr.
  Jaka rola jest tego elementu w pompie? Czy czasem nie jest to pompa cyrkulacyjna do CWU?

  Link
  Link
 • Poziom 25  
  Termistor ten załącza sterownik przy osiągnieciu pewnej temperatóry który uruchamia pompkę do obiegu wody w centralnym ogrzewaniu. (Na sterowniku jest także regulacja chyba potencjometr aby ustawic przy ilu stopniach ma się uruchomic pompka). Do najbliższego sklepu elektronicznego mam 26 km w tym tygodniu postaram się podjechac i kupic potencjometr, ten termistor i inne rzeczy.

  Dodano po 1 [minuty]:

  a termistor jest częścią sterownika, mój błąd nie pompki
 • Poziom 25  
  Kupiłem i zamontowałem dzisiaj Termistor NTC 22kohm. Wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki za pomoc. Zaoszczędziłem pare złotych za nowy sterownik,a Termistor kosztował 2,50 zł. Jeszcze raz dzięki. Temat zamykam. :P