Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejście (downgrade) z Windows Vista Business na XP - klucz, aktywacja

28 Sty 2013 09:45 16314 11
 • Poziom 25  
  Posiadam oryginalny klucz do Visty i podobno mogę używać ten sam klucz do XP. Moje pytanie jest takie czy muszę koniecznie dzwonić do Microsoftu w celu aktywowania XP kluczem z Visty? Czy jest może jakiś inny sposób albo program do zmiany klucza?
 • Poziom 43  
  Jaka to Vista?

  Tak, musisz zadzwonić do MS aby aktywować system.
 • Poziom 42  
  Może to już być utrudnione. Ponadto wyłącznie użytkownicy wersji OEM oprogramowania Windows Vista Business i Ultimate mogą użyć tej opcji.
  Przeprowadzając downgrade nie otrzymuje się nowego, ważnego klucza windows XP. Otrzymuje się jedynie możliwość aktywacji dodatkowego komputera na posiadanym innym kluczu windowsa xp, po udanej aktywacji na tym samym kluczu będą działały dwa komputery.
 • Poziom 25  
  Posiada Viste Business OEAMact Hp
  Ja nie chce nowego klucza,chcę tylko legalnie przejść z visty na xp
 • Poziom 43  
  "Wersje systemów Windows Vista Business oraz Windows Vista Ultimate są objęte prawami do korzystania ze starszych wersji produktu (Microsoft Windows XP Professional, Microsoft Windows XP Professional x64 Edition lub Microsoft Windows XP Tablet PC Edition). Klienci posiadający system Windows Vista Business lub Windows Vista Ultimata nie są uprawnieni do korzystania z systemu Windows 2000 Professional.
  Gdy podczas aktywacji starszej wersji systemu operacyjnego klient użyje nośnika z systemem Windows XP oraz klucza produktu, które zostały poprzednio aktywowane, to nie będzie mógł wykonać aktywacji w trybie online za pośrednictwem Internetu ze względu na zmianę konfiguracji sprzętowej podczas instalacji na komputerze z systemem Vista. W takich przypadkach zostanie wyświetlony monit o kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej zajmującym się aktywacją i wyjaśnienie sytuacji pracownikowi działu obsługi klienta. Po ustaleniu, że klient posiada prawidłową licencję na system Vista w wersji Business lub Ultimate, pracownik działu obsługi klienta pomoże użytkownikowi aktywować oprogramowanie.
  Klienci korzystający ze starszych wersji produktu mogą ponownie zainstalować oryginalne oprogramowanie, gdy będą gotowi na migrację. Jeśli klient zastosuje prawo do korzystania z systemu Windows XP Professional jako starszej wersji produktu, to może później przywrócić system Windows Vista Business pod warunkiem, że usunie system Windows XP Professional ze swojego komputera."
 • Poziom 42  
  Należy zainstalować Windows XP - oryginalny z oryginalnym kluczem - i podczas aktywacji wybrać opcję aktywacja telefoniczna, konieczne jest połączenie z konsultantem, któremu wyjaśniamy, że chcemy zrobić downgrade z Visty na XP. Jak pisałem powyżej na jednym kluczu będą działały 2 Windowsy XP.
 • Poziom 25  
  Aktualnie siedzę na Xp czy mogę jakoś podmienić klucz na ten z Visty? Jedyna droga to rozmowa z konsultantem?
 • Poziom 43  
  kozak69 napisał:
  Jedyna droga to rozmowa z konsultantem?

  Tak.

  Oczywiście XP to system oryginalny?
 • Poziom 9  
  Dra98 napisał:
  Należy zainstalować Windows XP - oryginalny z oryginalnym kluczem [...]

  a jeżeli nie dysponuję windowsem xp?
 • Poziom 25  
  To musisz pożyczyc od kogos
 • Poziom 42  
  BENINQ napisał:
  a jeżeli nie dysponuję windowsem xp?

  To jest już kłopot ponieważ samo pożyczenie płyty nie wystarczy gdyż musiał by się ktoś zgodzić by na jego nr seryjny był aktywowany więc gdy będzie chciał aktywować swój to będzie miał kłopoty i zmuszony będzie robić to tel oraz informować o sytuacji.
  Są firmy które po użyciu płyty recovery nie wymagają aktywacji online np - http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=VSTA-DWNGRD
  Ogólnie Microsoft stwierdza -
  "Jeśli oprogramowanie zostało wcześniej aktywowane, nie można aktywować go w trybie online. W takiej sytuacji zostanie wyświetlony numer telefonu lokalnego biura obsługi aktywacji. Zadzwoń pod ten numer i opisz okoliczności. Gdy zostanie stwierdzone, że użytkownik końcowy ma kwalifikującą się licencję systemu Windows, przedstawiciel biura obsługi klienta poda jednorazowy kod aktywacyjny do uaktywnienia oprogramowania. Zauważ, że w tej sytuacji firma Microsoft nie podaje pełnego klucza produktu".
  Można rzucić okiem - http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/sbl.../pages/downgrade_rights.aspx#fbid=9AGYLCVsR8t
 • Poziom 2  
  Cześć,

  dosłownie dzisiaj przeprowadziłem całą procedurę downgrade'u.
  Co trzeba zrobić? Step-by-step:

  1) Instalacja świeżego systemu WinXP (można zrobić format, lajt), ale z oryginalnego nośnika! To ważne, gdyż potrzebny jest również jego klucz, który notabene jest też wykorzystany w trakcie instalacji jak instalator pyta o klucz.
  2) Telefon do Micro$oftu, wybieramy opcje zgodnie z tym o co automat pyta
  3) Później jak są opcje 1.aktywacja systemu, 2.(cośtam), 3.przydzielenie nowego klucza, to wybieramy trójkę
  4) Rozmowa z konsultantem: trzeba powiedzieć że mamy preinstalowaną vistę, chcemy zrobić downgrade, mamy klucz tej visty ze spodu laptopa, mamy klucz płyty CD windowsa XP który już siedzi u nas i czeka na aktywacje.
  Konsultant prosi o te klucze, o numer identyfikacyjny aktywacji(jego się bierze już z okna aktywacji systemu WinXP) i potem, jeżeli oba klucze są ok, włącza automat, który podaje cyfry na pola A,B,C,D,E,F (ileś tych komórek).


  Gotowe!