Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyczaszkój projekt, polskiego samochodu

elwa 28 Sty 2013 10:06 765 2
 • #1 28 Sty 2013 10:06
  elwa
  Poziom 9  

  Od dawna, nie ma naszych nowych, krajowych samochodów. Czy ktoś, ma nowy projekt auta?. Czemu tak wszystko upadło.....Czy na dzisiejsze czasy się, nie opłaca. Masz pomysł, projekt, na nowy model auta, to napisz...

  0 2
 • #3 29 Sty 2013 01:07
  krocze
  Poziom 25  

  Błażej napisał:


  Przepraszam bardzo, ale mówiąc trywialnie - na pky nam auta niedostępne dla ogółu społeczeństwa, jakieś wytwory fantazji, które i tak w fazie końcowej skierowane będą w sensie finansowym dla majętnych klientów indywidualnych, głównie z zagranicy (mamy już do tego celu przeznaczonego Leoparda)? Przed dumą narodową musi kroczyć utylitaryzm, rozumiany jako spełnienie aspektu ekonomiczno-socjalnego, czyli wartość która nie naruszy budżetu i zaspokoi potrzeby polskiej rodziny, młodzieży, ludzi średnio zamożnych, jak i tych mniej. Gdy spełni się ten aspekt, wówczas można myśleć o rozszerzeniu działalności do klasy aut luksusowych.

  Mnie duma zacznie rozpierać, gdy zobaczę w salonach polskie auta, w pełni skonstruowane z polskich surowców, zaopatrzone w polską myśl techniczną. Takie, które będzie mógł kupić nawet poczciwy Kowalski (modele od 25 do 55tys pln), ale nie będzie to negowało w żaden sposób dobrej relacji cena/jakość. Taki jest mój pogląd i sądzę, że słusznie nakreślony.

  Stylistyka auta winna być ponadczasowa, a te w/w projekty wydają mi się zbyt prototypowymi, aby zapisały się w kanonach polskiej historii motoryzacji.

  PS. Stworzyłem już kilka projektów z czysto hobbystycznego punktu widzenia i moim zdaniem najlepiej wypadł mi projekt symbiozy atrapy przedniej do "Cirope" z zespolonych elementów trzech francuskich producentów dające nowe logo, tak tylko na wypadek takiej sytuacji w przyszłości. Niestety projekt wkleić mogę dopiero w lutym, jako że zapisany na innym komputerze.

  0