Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki komputer stacjonarny do 1500 zł ?

28 Sty 2013 10:07 3534 14
  • Poziom 7  
    Witam potrzebuje pomocy w kwestii zakupu komputera stacjonarnego do 1500 zł . Będzie używany głównie do gier . Co możecie mi doradzić
  • Poziom 20  
    Jeśli będzie używany głównie do gier, to może od razu lepiej poszukać konsoli. Nie zrozum mnie źle ale gry to dość wymagający tryb pracy dla komputera. Potrzebują mocnego układu graficznego i procesora, dużo pamięci ram, szybkiego dysku twardego. Aby to wszystko działało jak należy, płyta główna też powinna być przynajmniej średniej klasy. Reasumując z Twoim budżetem trzeba będzie gdzieś ciąć na jakości, w efekcie wyjdzie zestaw niewiele lepszy od tych sprzedawanych w marketach. Pomijam już fakt, iż w zestaw ten co jakiś czas trzeba będzie doinwestowywać aby móc w miarę na bieżąco grać we wszystkie nowe tytuły. W przypadku konsoli ten ostatni problem Ci odpada, gdyż każdy nowy tytuł jest tworzony pod konkretną konfigurację sprzętową. :)

MfG
  • Poziom 42  
    Trochę za niski budżet - do gier.
    Proponuję coś takiego:
    CPU G860 ~240zł
    płyta MSI B75MA-E33 ~199zł
    obudowa Brutus 410\430 CM Elite ~130-160zł
    DVD ~75zł
    4GB DDR3 ~80zł
    PSU Aerocool 450 ~125zł
    dysk 500GB Seagate lub WD Blue ~210-220zł
    karta Radeon HD7770 ~430zł
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Trochę za niski budżet - do gier.
    Proponuję coś takiego:
    CPU G860 ~240zł
    płyta MSI B75MA-E33 ~199zł
    obudowa Brutus 410\430 CM Elite ~130-160zł
    DVD ~75zł
    4GB DDR3 ~80zł
    PSU Aerocool 450 ~125zł
    dysk 500GB Seagate lub WD Blue ~210-220zł
    karta Radeon HD7770 ~430zł

Czyli de facto proponujesz mu zestaw niskobudżetowy vide supermarket. Z wyjątkiem karty graficznej, żaden z komponentów nie kwalifikuje się nawet do klasy średniej dzisiejszych konfiguracji. Ale przy takim budżecie trudno oczekiwać czegoś więcej... ;)

MfG

ps: Warto też było nadmienić iż te DDR -y powinny figurować na liście QVL modułów kompatybilnych z płytą główną, bo to jest podstawa stabilności systemu.
  • Poziom 7  
    Tzn . Może nie chodzi mi o komputer wyłącznie do gier . Bardziej chodzi mi o komputer wydajny na którym pograłbym w gry na niższych detalach .
  • Poziom 28  
    g860 + hd7770 to jedyna sensowna możliwość. Śmiało możesz brać zestaw złożony przez kolege wyżej.
  • Poziom 7  
    Napiszcie mi linka strony na której można złożyć taki zestaw
  • Poziom 7  
    Czy jest jakaś strona gdzie moge wybrac podzespoly i przysla mi juz gotowy do użytku komputer ?
  • Poziom 28  
    Tak, np. morele.net.
    Napisz do mnie na pw to dam Ci instrukcje jak zdobyć montaż i wysyłke za 1zł (tylko przy zakupach do 1500zł w góre).
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Taki zestaw nie ma nic wspólnego z nie dla idiotów, przyzwoita obudowa, zasilacz, karta graficzna na której rzeczywiście można już pograć i zupełnie przywoity CPU.
    Można rzucić okiem tu - http://pclab.pl/art50000-11.html oraz tu http://www.anandtech.com/bench/Product/120?vs=404

Faktycznie w tych syntetycznych testach G860 daje radę. Natomiast pisząc "vide supermarket" bardziej miałem na myśli płytę główną (bądź co bądź kręgosłup zestawu) i pamięci, które pewnie zbyt wysokich lotów nie będą. Ale tak jak już napisałem przy takim budżecie wybór nowego sprzętu jest mocno ograniczony. :)
    Nota bene sam jestem ciekaw jak ostatecznie "zagra" ze sobą to zestawienie. Składałeś już zestawy w tej konfiguracji?

MfG
  • Poziom 21  
    Mogę odpisać do kolegi sebweb?
    Moja konfiguracja:
    G530
    MSI B75MA-P45
    Dysk jakiś Samsung HDD40GB staruszek
    Goodram 2*2GB 1333 CL9
    Stara obudowa bez wentylatorów
    Zasilacz Fortron 350 HLN
    Bez dodatkowej grafiki bo nie gram.
    Od 9 miesięcy wszystko śmiga jak najbardziej stabilnie. Pamięci w dualu na CL7 ustawione. Latem temperatura otoczenia 26 stopni PRIME95 + FurMark Procesor maks temp 58 stopni nawet po godzinie takiego katowania na boxie. Wentylację w obudowie załatwiał zasilacz. Przy rozsądnej obudowie z wentylacją i tym Radeonem HD7770 wszystko również powinno działać bez najmniejszego kłopotu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Cytat:
    "...Goodram 2*2GB 1333 CL9...Pamięci w dualu na CL7 ustawione..."

To jest przyznaje bardzo cenna informacja. Podnosiłeś napięcie tym Goodram -om? Jaki konkretnie jest to zestaw (oznaczenie) pamięci? Goodram -y to kości ogólnodostępne i to w bardzo przystępnych cenach, więc takie info na pewno przyda się wielu użytkownikom... :)

MfG
  • Poziom 21  
    Witam
    Pamięci to GR1333D364L9/2G odrębnie kupione, nie jako dual. Napięć nie zmieniałem.
    Pozdrawiam