Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Clas 24ff - Prośba o opinie na temat pieca

28 Sty 2013 10:39 14535 12
  • Poziom 8  
    Witam,
    w najbliższym czasie będę miał instalowane ogrzewanie gazowe w mieszkaniu 80m kw. Osoby z firmy, która będzie u mnie robić instalację bardzo polecają piec Ariston Clas 24ff - ciekaw jestem na ile jest to wynik rzeczywistej jakości tego pieca, a na ile może to być wynikiem ewentualnych korzyści finansowych związanych z dystrybucją tego pieca (prowizja?).
    Będę wdzięczny za opinie użytkowników na temat tego pieca.

Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Osobiście odradzam Aristona bo co chwila przynajmniej w tych co byłem robić przy nich coś się pierniczy a bardzo często płyta główna siada i to zaraz po gwarancji.
  • Poziom 8  
    A już myślałem, że być może piece Aristona mają większą renomę niż pozostałe produkty tej firmy...
    Dzięki za podzielenie się opinią.

W międzyczasie sprawdziłem na stronie Ariston, że człowiek, który ma wykonać u mnie instalację jest instalatorem marki Ariston i tym samym kompletnie stracił wiarygodność w kontekście doradzania jaki piec wybrać. Zaczynam szukać jakiejś lepszej marki.
    To czy ktoś jest czy nie jest serwisantem czy instalatorem danej firmy nie ma znaczenia a przynajmniej u mnie bo w sumie mam już 5 producentów kotłów których jestem miedzy innymi instalatorem. A po to mi te 5 autoryzacji aby klientowi zaproponować z każdej półki cenowej jakiś kocioł. Co dalej to kokosów z takiej instalacji kotła tez nie ma bo za montaż płaci i tak klient a tylko pierwsze uruchomienie jest gratis bo za nie płaci producent w większości wypadków. Więc tak na prawdę dla mnie nie ma znaczenia czy klient wybiera kocioł za 2 tyś czy za 8 tyś.
  • Poziom 8  
    Rozumiem w takim razie, że wykonawca może montować piece tylko tych firm, których jest instalatorem - zgadza się? Jeśli tak to powinienem po prostu zapytać się mojego wykonawcy jakie piece może instalować i wtedy mogę z nim zacząć dyskusję na temat wyboru pieca. Jeśli okaże się, że wykonawca może instalować tylko piece Aristona to będę musiał poszukać kogoś innego do tej roboty...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zasadniczo, montować może kazdy instalator i każdą marke. Natomiast uruchomienie, to już autoryzowany serwis. Inaczej gwarancja jest nie ważna.
    serwisant73 napisał:
    Zasadniczo, montować może kazdy instalator i każdą marke. Natomiast uruchomienie, to już autoryzowany serwis. Inaczej gwarancja jest nie ważna.

Dokładnie tak jest jak napisał serwisant73.
  • Poziom 11  
    Nie zgadzam się z grzesiek234, że kocioł marki Ariston i w dodatku Clas 24 ff jest awaryjny! sprzedaje masę tych urządzeń i je serwisuje na dzień dzisiejszy od 5 lat ani sztuki nie naprawiałem ! a obsługuje około 300szt. - Jedna podstawowa sprawa to dbać o urządzenie i utrzymywać w czystości, co do siadania płyt jak to napisał grzesiek234 to się zgodzę ale ze starą gamą produktów!
    Słuchaj te co robiłem to na 6 kotłów w jednym padnięta płyta w 50 % z winy urzytkownika, reszta czynniki atmosferyczne lub po prostu awarie więc dlatego jest taka moja odpowiedź na temat Aristona. Każdy uważa inaczej i być może teraz są mniej awaryjne ale jak wszystkie a mnie osobiście zraziły bo Ariston według mnie jest awaryjny.
  • Poziom 10  
    Miałam możliwoś kupna kotła tej firmy lecz zanim podjąłem decyzję zrobiłem analizę tej marki i nikt mi go nie polecił, wszyscy odradzali, że są to tanie kotły montowane głównie do bloków przez developerów, fakt cena za kocioł nowy była 1500zł więc mogłem zaryzykowa ale wole chyba dołóżyc i kupic coś co ma lepsze opinie.
  • Poziom 2  
    Witam podłącze się do temaciku
    Mianowicie zainstalowałem piecyki i podłączyłem go do instalacji 2 takie same w 2 osobnych mieszkaniach i w jednym mniej więcej rok od instalacji a oczywiście chodził bez problemów tylko że mój szef idiota i oczywiście wszystko robi na ostatnią chwile nie zrobił pierwszego uruchomiania czyli niema gwarancji, ale on wie lepiej.
    Piecyk się zachrzanił zaczęło ciec z jednego urządzenia (BIBRATION VALVE ) poza tym ma zwarcie bo jak się go podłączy do płyty gł. to pali bezpiecznik w piecu. jak już przyszedł instalator to stwierdził że rurki pex które tam są podłączone 16mm są za małe brak jest filtra na powrocie takiego siatkowego. No ale mój guru stwierdził że skoro nie było go z akcesoriami z piecem to nie musi być więc jak to jest?
    Przeleciałem cała instrukcje montażu i nigdzie nie jest napisana ani wielkość rurek ani czy ma być ten filterek jedynie jest wzmianka na temat filtra do zmiękczania wody bo te piece są strasznie wrażliwe na kamień kotłowniczy? Ale mnie najbardziej interesuje czy jak na wyjściu mam rurki 3/4 cala to mam prowadzić 3/4 cala całą instalacje i czy ma być te sitko na powrocie. Z góry dziękuje.
  • Poziom 29  
    Dr.PeCet napisał:
    Witam podłącze się do temaciku
    Mianowicie zainstalowałem piecyki i podłączyłem go do instalacji 2 takie same w 2 osobnych mieszkaniach i w jednym mniej więcej rok od instalacji a oczywiście chodził bez problemów tylko że mój szef idiota i oczywiście wszystko robi na ostatnią chwile nie zrobił pierwszego uruchomiania czyli niema gwarancji, ale on wie lepiej.
    Piecyk się zachrzanił zaczęło ciec z jednego urządzenia (BIBRATION VALVE ) poza tym ma zwarcie bo jak się go podłączy do płyty gł. to pali bezpiecznik w piecu. jak już przyszedł instalator to stwierdził że rurki pex które tam są podłączone 16mm są za małe brak jest filtra na powrocie takiego siatkowego. No ale mój guru stwierdził że skoro nie było go z akcesoriami z piecem to nie musi być więc jak to jest?
    Przeleciałem cała instrukcje montażu i nigdzie nie jest napisana ani wielkość rurek ani czy ma być ten filterek jedynie jest wzmianka na temat filtra do zmiękczania wody bo te piece są strasznie wrażliwe na kamień kotłowniczy? Ale mnie najbardziej interesuje czy jak na wyjściu mam rurki 3/4 cala to mam prowadzić 3/4 cala całą instalacje i czy ma być te sitko na powrocie. Z góry dziękuje.

Zacytowałem, żeby nie zniknęło dla potomności. :D
    1. Filtr powinien być, każdy rozsądny instalator zakłada.
    2. Średnica rurek wynika z mocy. W skrócie, gdy na wyjściu, w Twoim przypadku, masz 3/4 to robisz początek 3/4. Potem zmniejszasz stosownie do potrzeb wynikających z przesyłanej mocy, prędkości przepływu, oporów miejscowych itd.
    Podstawy wiedzy. Gdyby Twój post był 1 kwietnia nie miałbym wątpliwości, a tak...
    Poczytaj tu, przejrzyj inne strony w necie. Jest sporo materiałów, wiedza do opanowania. Podstawy w pół roku. Żeby nieźle robić to w jakieś kilka lat :D A pełnego oświecenia nie dostąpię nigdy :(
  • Poziom 1  
    Osobiście odradzam , cały czas jakieś problemy , teraz żałuję że nie kupiłem droższego pieca np Niemiecki lub Polski .Dodam że piec użytkuje 1,5 roku , oszczędny jest ,ale tyle z plusów , reszta to same minusy.