Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć LAN łączenie dwóch komputerów przez internet

28 Sty 2013 11:32 3465 4
  • Poziom 13  
    Sytuacja jest następująca, są dwa komputery jeden w miejscu A drugi w miejscu B.
    Na jednej maszynie jest WIN 7 na drugiej WIN XP.

Jak połączyć oba komputery, aby były widoczne dla siebie tak jakby były w tej samej sieci LAN, ale wykorzystując do tego celu połączenie internetowe?

Wiem, że można przez hamachi, jednak wtedy mogą siebie widzieć tylko
    te dwa komputery i widoczne są dla siebie przez adresy IP takie jak przedzielane jest przez sieć hamachi u mnie jest to 25.X.X.X , jednak w przypadku gdy mam podłączony do jednego z komputerów serwer na którym to nie można zainstalować hamachi, to sytuacja komplikuje się.

Znalazłem opis w internecie, że można ustawić routing tak aby ruch z jednej sieci LAN A 192.168.1.0 kierował poprzez sieć hamachi do sieci LAN B 192.168.2.0.
    Jednak okazuje się że u mnie mimo wykonania wszystkiego według opisu routing nie chce działać.
    Czyli jak z sieci A pinguję bezpośrednio na adres IP sieci B to komputer nie odpowiada.

Moja konfiguracja wyglądała tak, że aktywowałem routing ip na systemach windows(ustawienie w rejestrze), następnie w programie hamachi(plik konfiguracyjny hamachi), oraz ustawienie parametrów routingu na komputerach(polecenie route w cmd).

Czy ktoś próbował zestawić takie połączenie z sukcesem ?
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Zainteresuj się zakupem terminala.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    polarczn napisał:
    Zainteresuj się zakupem terminala.

Jakiego terminala?

Trochę namieszałeś, chcesz połączyć obie podsieci ze sobą poprzez hamachi? Nie wiem, czy Ci się to uda, ale pamiętaj, że każdy z komputerów z każdej podsieci musi mieć trasę - nie tylko te dwa serwerowe komputery.
    Najlepiej byłoby to po ludzku VPNem połączyć, ale do tego trzeba routerów wspierających tą funkcjonalność oraz zewnętrznych, stałych adresów IP.
  • Poziom 12  
    to pokaz configi wszystkich 3 kompów: polecenia 'ipconfig /all' oraz 'route print'
  • Poziom 13  
    Pokombinowałem jeszcze trochę i trochę sprawa ruszyła.

Wyszło na to że problem tkwi w konfiguracji hamachi, według jednego
    z opisów routing w hamachi należy ustawić dając wpis "RoutedTunneling 1"
    do pliku hamachi-override.ini w katalogu hamachi.

Znalazłem też inny opis, że w pliku h2-engine.cfg należy zmienić wpis na
    "Vpn.Domain Hamachi, 0 [1 0 0 0] [1 0.0.0.0 0.0.0.0] [1 1 0] [] [1]"

Jednak w win 7 nie ma pliku h2-engine.cfg, z racji że w tej sieci jest jeszcze
    maszyna z linuksem, zainstalowałem tam hamachi i zmieniłem wpis w h2-engine.cfg.

Komputery widzą się wzajemnie(można pingować), jednak tylko te dwa,
    reszta sieci nie jest widoczna(reszta sieci to urządzenia typu punkt dostępu, nie mogę na nich zainstalować hamachi).

Czyli mój problem to jak ustawić routing w hamachi na win 7
    oraz dlaczego nie jest widoczna reszta sieci ?

Konfiguracja windows
    Code:

ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows
    Routing IP włączony . . . . . . . : Tak

route print

Aktywne trasy: KOMPUTER A
    Miejsce docelowe w sieci Maska sieci      Brama               Interfejs         Metryka
    192.168.0.0                  255.255.255.0  IP HAMACHI PC B IP HAMACHI PC A     1

Aktywne trasy: KOMPUTER B
    Miejsce docelowe w sieci Maska sieci      Brama               Interfejs         Metryka
    192.168.2.0                  255.255.255.0  IP HAMACHI PC A IP HAMACHI PC B     1