Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłączanie się komputera podczas grania w gry w fullHD

28 Sty 2013 13:10 1485 6
  • Poziom 2  
    Witam

Problem który opisze występuje tylko podczas grania w nowe gry na pełnych detalach oraz w programie 3DMARK 11. Sprawdzono na grze World of Tanks oraz na NFS Most Wanted. Podczas grania po upływie około 2 minut komputer się sam resetuje. Podczas testu wydajności w programie 3DMARK 11 komputer również samoczynnie się resetuje i nie przeprowadza testu do końca. Problem ten wystąpił po około dwóch miesiącach od zakupu. Całość sprzętu została kupiona 13 listopada i po złożeniu komputera nic nie zostało w nim dodawane. Wszystkie sterowniki były aktualne. Podczas grania w te gry temperatura na procesorze wynosiła około 45 stopni C zaś na karcie graficznej około 75 stopni C. Temperaturę mierzono Speedfanem oraz Aida64x.
    Po sprawdzeniu opisu zdarzenia w panelu sterowania wyświetlił się następujący komunikat:
    ''System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania''.

Po sprawdzenia karty graficznej w innym komputerze działała bez problemów.
    Po sprawdzenia z zasilaczem Chieftec 620W problem nadal występował.
    Po aktualizacji biosa z 1.3 na 1.9 problem nadal występuje.
    Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie co może być tego przyczyną?

Podzespoły komputera to:
    Asrock Z77 Pro3
    Procesor Core i5 (1155) Intel i5-3570 3.40GHz 6MB BOX
    Evga GeForce GTX 660 SuperClocked 2GB DDR5 PCI-E BOX
    Pamięć DDRAM3 Kingston 8192MB 1600MHz HyperX Blue CL9 (2x4096)
    SATA III Western Digital 500GB 7200obr. 64MB GP
    OCZ ZT 550W
  • Spec od komputerów
    Przeskanuj pamięć RAM programem MemTest 86+.
  • Poziom 2  
    Jak wykładałem kości i sprawdzałem po jednej to problem też występował. Jak program przeskanuje to załączę wyniki
    Przeskanowało się i nie znalazło żadnego błedu
  • Poziom 23  
    Jaki Monitor ? podmień kabel, no i zobacz czy mostek północny się nie Grzeję. Wiem że niektóre monitory nie wytrzymują większych rozdzielczości ale z tego co pamiętam to tylko czarny ekran się robił, bez resetów.
  • Poziom 2  
    monitor również kupiony tego samego dnia. sprawdzałem i na hdmi i na d-sub.
    Monitor to LG IPS224
  • Poziom 20  
    Witaj,
    Zajrzyj do BIOSu i zobacz czy masz włączone zabezpieczenia przed przegrzaniem się podzespołów.
    Jaki masz system?
    Ściągnij i uruchom program o nazwie Furmark. Zobaczysz czy to wina karty graficznej.
    Mówisz o aktualnych sterownikach, poprzednie sterowniki odinstalowywałeś?
    Objawy wyglądają na przegrzewanie się. Czy wymienione przez Ciebie gry w niższych rozdzielczościach działają normalnie?

EDIT:
    Wolę zapytać. Komputer był ruszany/przenoszony? Zaglądałeś do środka?

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 2  
    Mam w biosie włączone zabezpieczenia przed przegrzaniem ale jak je wyłączyłem to problem również wystąpił. Na sterownikach aktualnych do grafy i sterownikach które były starsze które były na CD dołączone do grafy problem występował. Testowałem grafę furmarkiem i nie wyskoczyły żadne problemy. temperatury oscylowała w granicy 76 stopni. Podczas grania w Wot-a na średnich detalach i w rozdzielczości 1680x1050 problem nie występował. komputer nie był przenoszony ani otwierany