Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 Slim 77004 - Element na płycie głównej

28 Sty 2013 13:59 1962 8
  • Poziom 17  
    Mam styczność z konsolą jak w temacie i widać po niej, że ktoś się dobierał do środka. Rozebrałem ją aby zobaczyć co się tam dzieje, i wygląda, jakby metalowe osłony nawet nie były zdejmowane a jedyne co przykuło moją uwagę to element, którego nie potrafię nazwać.
    Jedynie wygląda jakby on mógł być ruszany/lutowany, bo lut nie jest idealny, aczkolwiek nie wiem do czego on jest i czy ktoś mógłby coś z nim robić.
    Widać na pierwszym zdjęciu po powiększeniu, że od jednego pinu do drugiego idzie taki cieniutki drucik.
    Co to w ogóle jest, co konkretnie robi ten element jak również czy ten drucik jest fabryczny, czy do czego może być?

PS2 Slim 77004 - Element na płycie głównej PS2 Slim 77004 - Element na płycie głównej

Chodzi o ten element jakby z kołnierzykiem po prawej stronie od otworu.
    Znajduje się on na górnej stronie płyty, z tyłu.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 15  
    To czujnik otwarcia klapy. Zwarty, więc cały czas wykrywa zamkniecie. Jeśli zwarcie jest dobrze zrobione to konsola powinna działać zarówno przy zamknietej jak i otwartej klapie.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 17  
    A może orientujesz się po co zostało to zrobione? Bo jak rozumiem, ktoś to musiał zrobić, z fabryki tak nie wyszło...?
    Z tego co czytałem są jakieś sposoby na odblokowanie, że trzeba płytki zmieniać, aczkolwiek z tego co wiem, ta jest odblokowana kartą pamięci, więc po co może być ta zworka, skoro np. hamulec blokuje płytę przy otwartej karcie?
    Nie zdejmowałem metalowej osłony na płycie, bo wyglądała na nie ruszaną, a tylko to jedno lutowanie zwróciło moją uwagę, że nie wygląda na oryginalna, a konsola była rozbierana stąd moja ciekawość.

• Poziom 32  
    Witam !
    Jak znam życie to czujnik był uszkodzony i dlatego jest zworka, bo o części do PS raczej trudno ( odzysk z uszkodzonych najczęściej ) !
  • Poziom 17  
    Chodzi Ci, że jego uszkodzenie polegało na tym, iż pomimo zamknięcia wykrywana była otwarta klapa i dlatego jest zastosowana ta zworka?
    Można to jakoś sprawdzić, nie niszcząc w razie czego tej zworki? Bo jest to dobrze zlutowane, skoro konsola działa, aczkolwiek jeżeli kiedyś było to potrzebne do przekładania płytek, a teraz jest przerobiona kartą, to wolałbym aby była jak najbliższa oryginałowi.

Aha i dodam, że przy przycisku Power po otwarciu klapy widać jakiś mały włącznik, to on normalnie działa, nie jest nijak zblokowany.

• Poziom 32  
    Witam !
    Inaczej się nie da, normalnie przy zamykaniu klapy jest naciskany switch - a teraz zamiast niego masz zworkę więc zawsze PS myśli, że jest zamknięta !
  • Poziom 30  
    Widocznie ktoś używał SWAP MAGIC i zablokował mechanizm
  • Poziom 17  
    A na jakiej zasadzie działa ten czujnik? Bo zamknięta klapa nie dosięga do niego i nic nie naciska...
    I zwarcie tego czujnika wystarczy aby oszukać konsolę? Nie robiąc nic z czujnikiem przy przycisku Power?
  • Poziom 30  
    Widzisz z tego co mi się kojarzy to ps2 slim ma kilka czujników i właśnie tylko jeden został zwarty albo się mylę