Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Prośba o stworzenie arkusza do monitorowania płatności

Lukasz_zielony 28 Sty 2013 14:24 2469 9
  • #1 28 Sty 2013 14:24
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

Witam,

W załączniku mam stworzony przez siebie arkusz, który chciałbym użyć do monitorowania płatności (1 arkusz = 1 firma).

Dane będę wprowadzać ręcznie. Chciałbym tylko otrzymywać informacje, które faktury zostały uregulowane, które po terminie, a dla których brak płatności.
    Dane te otrzymywałbym na następującej zasadzie:

1. Do kolumny A (Data wystawienia) wprowadzam datę wystawienia faktury.
    * w kolumnie H umieszczam kwotę do zapłaty
    2. Do kolumny I (Płatność do) wprowadzam w formacie daty termin płatności
    3. Do kolumny K (Data dokonania płatności) wprowadzam datę dokonania płatności w dniu sprawdzania wszystkich płatności w danym miesiącu.
    4. W komórce K chciałbym otrzymywać informacje "zapłacono", "po terminie", "brak płatności"

Uprzejmie proszę o pomoc. Jeśli coś jest niejasne lub moje rozumowanie jest błędne, to proszę pisać i wszystko wyjaśnię.

Pozdrawiam,
    Łukasz

0 9
  • #4 29 Sty 2013 06:34
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

JaroFon napisał:
    W przykładzie który podałem w załączniku popełniłem błąd. Poniżej poprawiona formuła:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Witam,

Uprzejmie Ci dziękuję za pomoc ale mam prośbę. Mógłbyś mi to odpowiednio wrzucić do arkusza, ewentualnie powiedzieć jak to zrobić?:) Przyznam się bez bicia, że jestem słaby w excelu.

1
  • Pomocny post
    #5 29 Sty 2013 11:58
    nunak
    Poziom 14  

Kolego. W Twoim arkuszu wklejasz ten kod w komórkę K11 i przeciągasz formułkę w dół.
    Od wiersza 11 wprowadzasz dane które Cię interesują. Później po wprowadzeniu nastu * dziesięciu faktur dajesz np sortowanie wg zapłaconyc * niezapłaconych faktur.

0
  • #6 29 Sty 2013 12:10
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

:)

Kolego, kiedy wklejam w jedną komórkę podaną wyżej formułę, to pojawia się informacja, że jest błąd i czy zaakceptować poprawkę zaakceptowaną poniżej.

Mimo mojej rażącej nieudolności w tym temacie, proszę o "gotowca". Poprawnie przygotowany arkusz skopiuję sobie dla każdej firmy i nie chcę przy tym grzebać, bo po prostu mi to nie wychodzi. Z góry przepraszam za kłopot.

Pozdrawiam

0
  • #7 29 Sty 2013 14:09
    nunak
    Poziom 14  

Proszę oto załącznik * JaroFan . Jeżeli nie do końca oto chodzi daj znać -> coś się zmodernizuje i usprawni

PS. Do przeciągania formuł -> stajesz na komórce z formułą czyli w tym przypadku K7, i w prawym dolnym rogu masz taki kwadracik czy jak to zwał -> skrajnie prawy dolny róg komórki -> i go przeciągasz -> przytrzymujesz na nim LPM i jedziesz tam gdzie chesz Do K500.

Plik powinien być już podmieniony.

0
  • #8 29 Sty 2013 14:27
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

To o to chodzi, dziękuję. Fajnie też widać filtry w danych kolumnach.

Mam tylko problem, jak wstawić tę formułę do kolejnych wierszy, powiedzmy do 500? Nigdy nie pracowałem w Excelu, chciałbym sobie teraz trochę usprawnić ale przyznaję się, że nie znam się na tym programie.

Czy możesz mi to wstawić do 500 wierszy tak żebym mógł zapisać sobie gotowy, czysty arkusz? Przepraszam za kłopot:)

0
  • Pomocny post
    #9 29 Sty 2013 14:56
    nunak
    Poziom 14  

Plik podmieniony.

0
  • #10 04 Lut 2013 12:25
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za pomoc, wszystko działa jak należy:)

Temat można zamknąć, a gdybym miał jakieś problemy, to napiszę. Pozdrawiam.
    Excel - Prośba o stworzenie arkusza do monitorowania płatności

0
  Szukaj w 5mln produktów