Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Przenoszenie danych po naciśnięciu guzika zapisz

Djstan 28 Sty 2013 15:14 1455 10
  • #1 28 Sty 2013 15:14
    Djstan
    Poziom 9  

Witam

Jestem na etapie tworzenia pliku do utrzymania finansów firmy w porządku.
    wyglada to następójąco:

-6 Arkuszy: Operacje,wydatki,Inwestycja,Sprzedaż,Wypłaty,Zestawienie

na arkuszu operacje są stworzone guziki (makra) przenoszące do konkretnego arkusza który jest przypisany do danego guzika.

Arkusze jak np:wydatki zawierają pola do wypełnienia takie jak : data, koszt , opis oraz dwa guziki; zapisz i wyczyść

I tu jest moja prośba o pomoc: chciałbym żeby gdy wypełnie pola data, koszt , opis i nacisne guzik zapisz żeby dane które wprowadziłem w te pola przeniosły się do arkusza zestawienie do odpowiednich pól o tej samej nazwie i żeby pola się wyczyściły po naciśnięciu guzika wyczyść.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 10
  • #2 28 Sty 2013 16:39
    PRL
    Poziom 34  

Chętnie Ci pomogę, ale... nie uważam, że wybrałeś właściwą platformę do zadania.

Zasugeruję, że warto może poszukać gotowych programów, które są tanie i będą wystarczające dla Twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz stworzyć 'swój program', to podziałamy razem z kolegami i koleżankami z Elektrody.;)

P.S. Skoro dopiero zaczynasz, to może zainteresuj się właściwszą aplikacją do tego zadania, czyli Akcesem. Jak się zaczyna programować, to bez różnicy, czy to będzie Excel, Czy Access.

0
  • #3 28 Sty 2013 22:47
    Djstan
    Poziom 9  

Ogólnie to nie pracowałem nigdy na Access dlatego zaczołem robić to w Excel.
    Zaczeło się od małej tabelki i w trakcie robienie sie trochę rozbudował na bardziej szczegółowe tabelki itp. oczywiście odnośnie finansów. Ogólnie z małej tabelki rozbudowałem to do 6 arkuszy w całości zrobione tylko brakuje jednej funkcji czy makra żeby to skończyc więc fajnie by było to dokończyć w Excelu :)

Moge ogólnie to komuś wysłać z przykładowymi danymi do wglądu żeby zobaczyć jak to wygląda,

Jak by się to udało zrobić był bym bardzo wdzięczny :)

0
  • Pomocny post
    #4 29 Sty 2013 04:33
    PRL
    Poziom 34  

W takim razie spakuj i wystaw tutaj.

0
  • #5 29 Sty 2013 14:04
    Djstan
    Poziom 9  

Niestety rozszerzenie xlsm jest niedostępne :/

0
  • #6 29 Sty 2013 20:37
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

PRL napisał:
    W takim razie spakuj i wystaw tutaj.
    Potraktuj Zip'em lub Ra'rem i wstaw plik wynikowy.

0
  • Pomocny post
    #8 29 Sty 2013 21:35
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Wstaw w kod arkusza "Wydatki" i kliknij w "Zapisz"

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W odpowiedzi na prośbę /patrz nst. post/ dopisałem komentarze.

0
  • #9 29 Sty 2013 22:41
    Djstan
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo a jest szansa na wytłumaczenie jak się to robi ? bo próbowałem zmienic to na inne arkusze ale nie działa :/ tymbardziej że na arkuszu inwestycja musi wstawiać dane do odpowiedniego imienia.

0
  • #10 30 Sty 2013 12:46
    Djstan
    Poziom 9  

Dzęki za wyjaśnienie. Ogólnie chyba łapie jak to działa ale niemoge tego zastosować do arkusza inwestycje ponieważ musi rozpoznawać imie inwestora żeby przenieść dane w odpowiednie pole. ponieważ "Jan" może zrobić kilka inwestycji a "Jan-02" może zrobić ich o np połowę mniej.

To samo w przypadku wypłat. potrzebne jest rozpoznanie konkretnego imienia zeby przypisać wypłatę konkretnej osobie.

próbowałem przerobić ten kod na sprzedaż i też nie działa :/

0
  • #11 03 Lut 2013 15:14
    Djstan
    Poziom 9  

Temat uwazam za zamkniety wraz z PRL wszystkie problemy zostały rozwiązane :)

Pozdrawiam i Dziękuję

0