Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] drukarka laserowa do 300zł do domu

eldan3k 28 Jan 2013 15:30 3219 8
    eldan3k
    Level 2  
    Witam!

Poszukuję od jakiegoś czasu dobrej i taniej w eksploatacji drukarki laserowej, głównie zastosowania domowe, czasem większy przemiał (50-500 stron miesięcznie, ilość odwrotnie proporcjonalna do czasu pozostałego do sesji), ale przyznam szczerze, że za każdym razem przysiadam do poszukiwań to mnie coś trafia i kończy się to fiaskiem i zszarganymi nerwami, bo to kwestia, w której nie mam zielonego pojęcia. Dlatego też doświadczonych użytkowników takiego sprzętu proszę o radę, co wybrać. Nie potrzebuję w niej koloru, bo to głównie tekst, fajnie jakby była sieciowa, ale i to jest taki gadżet bez którego przeżyję jeśli ma mocno zaważyć na końcowej cenie sprzętu, skanera nie potrzebuję, bo służyć będzie jedynie do wydruku (funkcja xero mi nie potrzebna). Cena do ok. 300 zł (najlepiej by była nowa, używkę w niższej cenie także wezmę)
    Pozdrawiam!
    amireczek
    Level 15  
    Witam
    Kolego temat mielony na elce dziesiątki razy.
    Jeżeli tania eksploatacja to tylko używki najlepiej HP1010 , 1020 bo zamienniki przyzwoitej jakości w bardzo dobrych cenach, można tez zasypać sobie samemu, trochę starsze ale tańsze w zakupie to HP 1200, 1300 eksploatacja też tania, po prostu nie mają chipów , tanie tez części zamienne i prawie każdy to naprawi.
    Pozdrawiam
    dom_ek1
    Level 10  
    Myślę że warto rozważyć serię HP 2430. Używki znajdziesz w przedziale od 150 do 450 zł. Relatywnie tania w eksploatacji, za 100 zł kupisz toner na 12 tys stron. Posiada łącze USB 2.0

HP 2430 D (z duplexem)
    HP 2430 N (z kartą sieciową)
    HP 2430 T (z dodatkowym podajnikiem na 500 szt. papieru)

Oczywiście można kupić i kombinacje powyższych modeli, np HP 2430 DN (z duplexem i kartą sieciową).
    majeranek86
    Level 12  
    Albo bądź na czasie i kup HP 1102 lub 1102W, gdzie to drugie będzie nieco ponad 300 zł, ale z wi-fi.

Będzie Ci służyć i służyć , no i kupisz wszędzie :)
    Lzep
    Level 39  
    dom_ek1 wrote:
    Myślę że warto rozważyć serię HP 2430. Używki znajdziesz w przedziale od 150 do 450 zł. Relatywnie tania w eksploatacji, za 100 zł kupisz toner na 12 tys stron. Posiada łącze USB 2.0
    Mam takie 3 w firmie (z duplexem i siecią) - są strasznie głośne - muszą stać w osobnych pokojach, gdzie nie ma pracowników ! Nie polecam do domu :D
    Za to bardzo polecam HP1320dn - są ciche i nie do zdarcia. W dodatku można kupić używki z niewielkim przebiegiem - kupiłem kilka do firmy - miały 0.5-2K str. na liczniku. Np. takie coś -> http://allegro.pl/drukarka-hp-1320dn-1320-dn-toner-i2979898256.html lub http://allegro.pl/hp-1320-dn-1320dn-duplex-siec-male-przebiegi-i2963864169.html
    maras2424
    Level 2  
    Hej!

Też popieram HP p1102. Nie za szybka - nie za wolna, te 18 stron co piszą, powinno starczyć, zamienniki tanie, dużo da się jak raz przed sesją wydrukować, no i względnie mała. Tu ostatnio ją widziałem: http://www.redcoon.pl/B219729-HP-LaserJet-P1102_Drukarki-laserowe Do notatek to może dupleks byłby lepszy? Tylko trzeba nieco dołożyć, jeśli nowa a nie gdzieś po kimś...
    majeranek86
    Level 12  
    Albo dołóż jeszcze 100-150 zł i kup 1102W, zamiast sieci LAN masz Wi-Fi i możliwość drukowania ze smartphonów i tabletów, Android, IOS.

A jak do 300 zł z wi-fi to Samsung 2165W, tylko, że ciężka regeneracja, a tym samym ciężko z podróbkami, a oryginał drogi.

Bierz HP.
    kamoreks
    Level 14  
    [quote="Lzep"]
    dom_ek1 wrote:
    miały 0.5-2K str. na liczniku

A ja mam pytanie, czy drukarki nie są kręcone jak liczniki w samochodach? Bo kto kupuje drukarkę nowa za powiedzmy 500-1500 zł, drukuje niecały toner i sprzedaje?
    Lzep
    Level 39  
    To są zwykle drukarki powystawowe, polizingowe itp. A czy są "kręcone", to nie wiem - niech się wypowiedzą serwisowcy ? Kilkuletnie drukarki mają zwykle odbarwienia plastiku, ja tego nie zauważyłem, no i chodzą bardzo cicho, więc nie ma mowy o zużyciu zębatek itp. Te co kupowałem, mają już teraz po ok. 2 latach, po 30 - 60 tys. i nie widać oznak zużycia czegokolwiek ! Jak do domu, to takie przebiegi są chyba wystarczające :D. Dla przykładu, urządzenie wielofunkcyjne HP LJ 3390 MFP oparte na HP 1320 chodziło u nas do 255 tys., kiedy padł fuser. Po wymianie działa nadal, ma ok. 300 tys. na liczniku !