Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 220 CDI - Nie odpala przy niskich temperaturach

28 Sty 2013 16:09 5517 10
  • Poziom 15  
    Witam,

Posiadam mercedesa W210 220 CDi. Problem polega na tym, że auto nie chce odpalać w niskich temperaturach (poniżej -5). Sprawdzone zostały świece jak i przekaźnik świec, wszystko działa. Gdy stoi kilka dni a temperatura jest wyższa jak -5 odpala odrazu bez problemów. Na komputerze brak jakichkolwiek błędów. Ciśnienie na szynie common rail dobija do 250 bar jak nie chce odpalić. Silnik jest w dobrej kondycji i nie ma z nim innych problemów jak już odpali.

Czy jest jeszcze jakaś rzecz jaka by wpływała na odpalanie przy niskich temperaturach?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    A jak z akukulatorem i paliwem?
  • Poziom 15  
    Rozrusznik kręci silnik non stop 150obr/min (tak pokazuje komputer), paliwo z tego samego źródła co do innych samochodów, inne nie mają problemów.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Ile lat ma akumulator? Rozrusznik kręci normalnie - szybko, tak jak zawsze, czy wolniej niz zwylke?
  • Poziom 15  
    około 2. Rozrusznik zawsze tak kręcił, rok temu były identyczne problemy. wiosna,lato,jesień 0 problemów.
  • Poziom 18  
    Ja bym jeszcze raz sprawdził świece i przekaźnik świec skoro piszesz, że problemy występują zimą, przy niskich temperaturach. A filtr paliwa kiedy był wymieniany?
  • Poziom 17  
    Witam.
    Pytanie: w ogóle nie zapala? Czy po jakimś czasie w końcu zaskakuje?
  • Poziom 15  
    No można go kręcić do bólu, nawet nie szarpnie silnikiem od zapłonu.
  • Poziom 12  
    Witam
    A czym prubowałeś czytać sterownik zawsze jest lepiej podpiąć przynajmniej dwie maszynki jak to uniwersale no chyba ze starką czytałeś?
    A na podglądzie parametrów jak się miał wykaz z czujnika temp ,sprawdż może oszukuje
    i sprawdż lepiej jeszcze raz świece i sterownik
  • Poziom 15  
    Podłączałem Texę navigator IDC4. Czujniki dobrze wskazują, czujnik temperatury zewnętrznej był uszkodzony jednak go naprawiłem. Teraz niestety (albo stety) zrobiło się cieplej i niema jakichkolwiek problemów. Przed odpaleniem podpinam żarówkę z wyjścia ze sterownika, zapala się za każdym razem na pare sekund.
  • Poziom 1  
    Cześć

U mnie jest identyczny problem w W210 270CDI: nie odpala na zimnie, ale też i w lecie się tak raz zdarzyło: jak jest poniżej zera, można kręcić i kręcić i nawet nie zakaszle przez chwilę, tak jakby go coś odcinało. Rozrusznik po remoncie, kręci pięknie. Alternator po remoncie, jest ok. Akumulator pokazuje 12,7V, a przy rozruchu spada do 9,2V (pomiaru jednak dokonałem w cieple - w ogrzewanym warsztacie). Świece sprawdzałem - odpiąłem je i przy włączonym grzaniu świec iskrzyły wszystkie po zetknięciu z przewodem, wiec działają. Przekaźnik świec działa, słychać kiedy się włącza i wyłącza (włącza się na kilkanaście sekund dłużej, niż pokazuje kontrolka). Wkład filtra paliwa wymieniłem przed zimą, jest ok. Jeszcze tylko chcę sprawdzić, jak podziała pod wpływem samostartu, oraz po podpięciu drugiego akumulatora, ale wątpię, czy to coś da. Silnik zachowuje się tak, jakby mu coś odcinało paliwo. Podepnę go też pod kompa i sprawdzę błędy, ale nie wierzę w efekt, przed zimą podpinałem i błędów nie było...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co robić?

Pozdrawiam, Artur