Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie javy przez Visual C++

kkio 28 Sty 2013 16:32 1137 4
  • #1 28 Sty 2013 16:32
    kkio
    Poziom 1  

Witam. Potrzebny mi launcher w visual c++, który będzie uruchamiał maszynę wirtualną javy. Gdy robiłem to w pliku bat wszystko działało (komenda Java *nazwa pliku*). Chcę, żeby uruchamiało plik Main.class po naciśnięciu przycisku 1 oraz wyłączało program po naciśnieciu przycisku 2. Z góry dziękuje za pomoc.
    Muszę to wstawić w tej linijce.

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #3 11 Kwi 2013 09:45
    milan91
    Poziom 6  

potrzebuję nagłej pomocy, mam do napisania programik w c++ i dwa w javie, oto one:

1. Napisz program, w języku programowania C++, który będzie posiadał klasę osoba (dane: imię, nazwisko, wiek) i klasę uczeń (dane: imię, nazwisko, wiek, oddział) oraz klasę pracownik (dane: imię, nazwisko, wiek, stanowisko). W programie zastosuj zjawisko dziedziczenia oraz zdefiniuj odpowiednie konstruktory, destruktory i metody.

3. Napisz program, w języku programowania Java, sterowany menu. Każda opcja ma być oznaczona literą: f) film h) hobby k) książka u) utwór. Gdy wybierzemy opcję program ma wyświetlić Twój ulubiony film, książkę, utwór, hobby. Po wyświetleniu, program ma pytać czy jeszcze raz powtórzyć wybór, jeśli tak to wraca do menu.

4. Napisz program w języku programowania Java, który zdefiniuje tablicę potrzebną do przechowywania danych o słuchaczach z Twojego semestru, wpisze do tablicy dane wszystkich osób, a następnie wyświetli dane wybranej osoby.

0
  • #4 11 Kwi 2013 09:57
    Sparrowhawk
    Poziom 21  

A w czym dokładnie potrzebujesz pomocy? Bo chyba nie liczysz, że ktoś rozwiąże te zadania za Ciebie.

0
  • #5 11 Kwi 2013 13:40
    gitara61
    Poziom 10  

Nie wiem w czym problem, bo programy są dość banalne, chyba że naprawdę nie ogarniasz programowania. Mam dla Ciebie kilka podpowiedzi. Jak będziesz miał jakieś konkretne problemy to pisz.

ad. 1. Definiujesz klasę osoba i po niej dziedziczą klasy uczeń i pracownik. Dzięki temu w klasach pochodnych nie musisz już definiować zmiennych dotyczących imienia, nazwiska i wieku oraz metod na nich operujących. Jeżeli chodzi o metody to najprawdopodobniej chodzi o tzw. gettery i settery, czyli metody, które odpowiednio zwracają zawartość odpowiedniej zmiennej i wprowadzają do zmiennej wartość pobraną jako parametr. Chyba nie muszę zaznaczać, że pola klas powinny być co najmniej chronione.

ad. 3. Tu chyba nie trzeba nic dodawać. Banalny programik w pętli while lub do while. Warunkiem zakończenia pętli jest odpowiednia wartość (może to być 't' jako tak) w zmiennej typu char. Oczywiście jest wiele innych sposobów rozwiązania tego problemu.

ad. 4. Tutaj mogę jedynie podpowiedzieć, że warto zastosować tablicę dwuwymiarową typu String, gdzie do każdej komórki będzie przypisany odpowiednia zawartość, np. String[][] sluchacze = new String[300][3];
    sluchacze[i][0]="nr_indeksu";
    sluchacze[i][1]="nazwisko";
    sluchacze[i][2]="imie";
    Gdzie 'i' to id kolejnego studenta.

Teraz już wiesz jak się zabrać za zadania. Jak będziesz mieć jakieś konkretne problemy to pisz.

0