Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WOLF CGS-20/160 - Piec dwufunkcyjny nie działa_Blad 024/ wymienione kondensatory

28 Sty 2013 17:05 3678 5
  • Poziom 9  
    Cześć,

W piecu dwufunkcyjnym WOLF CGS-20/160 mam blad 024.
    Nie działa wentylator.

Podobnie jak w omawianym juz temacie dla pieca CGW-20/120:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2091520.html

Pomimo wymiany kondensatorów 47µF/400V, 220µF/35V, 2,2µF/50V na nowe piec nie działa (dalej jest blad 024)

Proszę o wskazówki.

Z góry dziekuje,
    Ryszard
  • Poziom 24  
    Jesteś w stanie pomierzyć czyś napięcia? Głównie chodzi mi czy jest dalej poza gniado wtykowe (białe 3 piny) , obok jest warystor (niebieska pastylka) . Jego zadanie w skrócie polega na tym by się "uszkodzić" w razie wystąpienia przepięcia w sieci w celu ochrony elektroniki
  • Poziom 2  
    Ja dzisiaj wymieniłem wszystkie kondensatory te po prawej stronie też i wszystko działa koszt z montażem 20zł.

Ale mam inne pytanie czy można kupić wiatrak który jest nad płytką, ponieważ jest on ciężki do zdjęcia i założenia (a chciałbym mieć zapas).

Dodatkowo mam pytania do CGS 24/200:
    1. Jaka powinna być krzywa grzewcza na CWU dla podłogówki (160m2) i grzejników (200m2) wszystko działa według czujnika zewnętrznego.
    2. Czy jest możliwość sprawdzenie działania czujnika temperatury mam go umiejscowiony na wysokości 2m ściana północna.
    3. Jakie powinny być ustawienia: funkcja zima/lato i funkcja eko-obniz.
    4. Czy przy wyłączonym wpływem temperatury pomieszczenia ważne jest ustawienie zdanej temperatury przykładowo dzień 21 noc 18 jeżeli tak to jakie ustawić najlepiej.
  • Poziom 9  
    Co moze byc przyczyna przepalania rezystora 10 Ω ( ten przy gniazdku zasilajacym)?
  • Poziom 24  
    W dalszym ciągu jakieś zwarcie po stronie zasilającej. Zdjęcia miejscami są nieostre i trudno zobaczyć przebieg ścieżek. Może pokusisz się o rozrysowanie strony zasilacza? Elementów tam niewiele
  • Poziom 9  
    Dziekuje za wskazówki.

Ostatecznie serwisant producenta pieca wymienił wentylator ze sterowaniem.