Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop wybrać do 2800 zł ?

28 Sty 2013 19:13 1758 11
  • Poziom 8  
    Witajcie,

Mam problem, chcę w ciągu najlbliższych dwóch tygodni kupić laptopa do 2500 max 2800 zł. Rozważam zakup Samsunga lub Toshiby, zastanawiałam się nad Lenovo ale opinie o tych laptopach nie są zbyt dobre. Ważne dla mnie jest aby laptop miał RAM min. 4GB i dysk HDD min 400 GB, przekątną ekranu min. 15 cali i koniecznie musi mieć napęd.

Główne przeznaczenie owego sprzętu to przeglądanie stron internetowych, praca na pakiecie Office 2007 oraz gry jednakże nie zbyt wymagające. Obecnie mam HP Pavilion dv6000 i jestem BARDZO nie zadowolona.. Chcę aby nowy zakup był cichy i w miarę możliwości się nie przegrzewał :)

Mam prośbę do użytkowników, którzy znają się w tej dziedzinie, bo ja jestem zielona :) Co wybrać ? Co polecacie ? Jakie są Wasze doświadczenia z w/w producentami ?

Za odpowiedzi serdeczenie dziękuję,
    Minnie91
  • Poziom 35  
    Mam samsunga , Paviliona dv 6000 i toshibe. Samsung ok nic się nie psuje cicho chodzi i ładny :D Pavilion głośny gorący i nie daje dźwięku przez hdmi. Toshiba jak dla mnie to najgorsza z tych co mam. Sporadycznie ją używam a psuję się już taśma lcd. Ostatnio kupiłem leonovo za 1700zł i jest ok. Góra metalowa spód trochę gorszego plastiku ale ogólnie jest ok.
    Z jakim windowsem chcesz ?
    Polecam ultrabook http://allegro.pl/ultrabook-samsung-np350v5c-i5-6gb-1tb-7670-2gb-win-i2980740445.html Matowa matryca i długi czas na baterii.
  • Poziom 8  
    Mi osobiście z tych trzech marek też najbardziej podobają się Samsungi ale wiele osób mi je odradza...

Większość twierdzi, że najlepsze lenowo bo to IBM ale ja znów czytałam że oni z serwisem gwarancyjnym mają duże problemy...

Windows nie gra dla mnie roli może być 8 może być 7 tylko nigdy więcej Vista ! :)

Całkiem ciekawy ten ultrabook, myślałam że ultra nie mają napędów na którym też mi zależy.

A jeśli mogę spytać jak długo masz już tego Samsunga ?
  • Poziom 35  
    Oj chyba już ponad rok albo dłużej. Myślę że teraz w lato dwa lata bede go mial. Leonovo i ibm to przeszłość już nie są razem :d Leonovo tak jak mówilem ma średnie wykonanie.
  • Poziom 8  
    Dziękuję serdecznie za pomoc :)

Więc chyba będzie Samsung, co do modelu myślę, że będę jeszcze potrzebować porady ale to w przyszłym tygodniu :)

pozdrawiam,
    Minnie91
  • Poziom 10  
    proponuje samsunga firma dobra. jako jedyni po philipsie mają własne laboratoria , toshibe przekreślam po ich wyczynach z wadliwymi płytami głównymi. od lat naprawiam laptopy i najmniej mam samsungów. a jak już są do naprawy to często mechanicznie.
    natomiast z innymi bywa różnie
  • Poziom 8  
    No to ważna informacja, że są mało awaryjne :)

Moja mama ma Toshibę ale po pierwsze od początku jakoś muli, a po drugie już musiała wyieniać klawiaturę...

Czyli Samsung ! :)

Teraz kwestia modelu, może jeszcze jako znawcy tematu powiecie mi o co chodzi z tymi generacjami procesorów ? Bo nic z tego nie rozumiem...

Minnie91
  • Poziom 35  
    Są trzy generacje procesorów od i5 do i7. Pierwsza generacja ma numery do 1000 druga od 2000 a trzecia 3000. Na i5 750 , i5 2500 i i5 3470. I 5 trzeciej generacji jest najnowsze. I szukaj laptopa z i5 drugiej i trzeciej generacji bo lapki z procesorem pierwszej generacji są stare.
  • Poziom 8  
    Aha, dziękuję za wyjaśnienie :)

Czy do zwyczajnej pracy w/w RAM 4 GB będzie wystarczający czy lepiej pokusić się o 6 / 8 GB ?
  • Poziom 35  
    4gb wystarczy ale jak nie będzie dużo drożej to możesz 6/8gb.
  • Poziom 12  
    Miałem trochę do czynienia z Samsungami i naprawdę solidne lapki, polecam rzucić okiem na model na i5 - NP350V5C-S09PL 12GB - fajny sprzęcik.