Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakupy na tablica.pl

-ALEX- 28 Jan 2013 20:47 1458 3
    -ALEX-
    Level 19  
    Witam...
    Chciałbym przestrzec przed zakupami na tablica.pl, tam jest wiele oszustów oferujących sprzęty np. laptopy za niskie ceny, ale trzeba najpierw przelać pieniądze na konto. Gdy napiszemy do potencjalnego oszusta że wolimy przesyłkę za pobraniem kontakt się urywa. Na gumtree oszuści działają tak samo. Na tablicy.pl ogłoszenia umieszczają też ludzie z zagranicy nie znający języka polskiego, używają google translator. To przykład zagranicznego oszusta: http://tablica.pl/oferta/mp-3-elektronika-ID1XZ71.html Zaciekawiony taka ceną napisałem do ogłoszeniodawcy, dostałem odpowiedź "Jak ten model dla pani i panu zadzwon", później po wymianie paru słów dostałem ponowną odpowiedź "Proszę ty dasz mi kasy ja dam mp3". Także przestrzegam przed zakupami na tablica.pl i gumtree. Jeżeli już planujecie zakup to róbcie to uważnie gdyż możecie stracić pieniądze.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
    daavid117
    Level 42  
    Chyba nikt zdrowy na umyśle nie wyśle pieniędzy w ciemno... Znajomy ostatnio uzgodnił z jednym delikwentem, że ten wyśle mu telefon za pobraniem, kurierem, z możliwością otwarcia paczki przy odbiorze. Kurier przyjechał, ale możliwości otwarcia nie było. Na szczęście siostra tegoż znajomego zaczęła przy niej grzebać i lekko rozchyliła pudełko, a w środku MAKARON. Kurier w szoku, bo tu 250zł pobrania, powiedział tylko, że nic nie widział i żeby zakleili i poleci z powrotem. Więc nawet za pobraniem złodzieje próbują. Nawet nie wiem jak określać takich ludzi, bo słowo ZŁODZIEJ jest już zbyt małym.

Mnie tam też próbowali naciągać "przedpłata 100zł i wysyłam!", "przedpłata na wysyłkę i wysyłam". Najprościej z miejsca pisać gdzie możliwy odbiór osobisty. Jak się zgodzi, poda jakiś namiar, to można pytać o wysyłkę itd. Bądź też po prostu pytać o allegro... Jak ktoś chce sprzedać, to odżałuje 5 minut na wystawienie aukcji, a teksty od dwudziestokilkuletnich użytkowników typu "nie mam konta" od razu powinny skutecznie odstraszyć. Trzeba myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć.
    Pocieszny
    Level 38  
    daavid117 wrote:
    można pytać o wysyłkę itd. Bądź też po prostu pytać o allegro... Jak ktoś chce sprzedać, to odżałuje 5 minut na wystawienie aukcji, a teksty od dwudziestokilkuletnich użytkowników typu "nie mam konta" od razu powinny skutecznie odstraszyć

Tak jest chyba najlepiej. Od razu możesz przejrzeć komentarze delikwenta, a po transakcji wystawić też od siebie.