Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy wyborze przedwzmaciacza do mikrofonu

28 Sty 2013 21:56 2001 16
  • Poziom 8  
    Witam !

Mam pytanie dotyczące przedwzmaciacza lampowego ART Tube MP.
    Otóż zakupiłem mikrofon Behringer C -1, i potrzebuje przedwzmaciniacza.
    Jako, że jestem nowy w tym wszystkim zwracam się po parę porad :

1. przedwzmaciacz lampowy ART Tube MP jest lepszy od Behringera UB502 ?
    2. Czy w zestawie jest kabel, który umożliwi połączenie między przedwzmacniaczem, a komputerem ?

Bardzo liczę na odpowiedź,

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kolego Tikson, nie chce Ci nic sugerowac, ale opisze moja przygode z firma ART. Z niewiadomych przyczyn ART TUBE MP przestal dzialac. Nikt w Warszawie nie potrafil naprawic, poniewaz nie bylo schematu. (Gwarancja sie skonczyla) Napisalem do firmy (producenta), nie odpisali. W telefonicznej rozmowie (po angielsku) poprosilem o przyslanie schematu. Odpowiedzieli krotko, ale stanowczo: sorry, ale nie wysylamy schematow. Czyli: kupiles. zaplaciles to mamy cie w nosie i sie odczep. W koncu firma Soundman (Warszawa) naprawila i nawet niedrogo. Sprzedalem za pol ceny i uzywam od lat ALTO MIC TUBE (stereo, dwa kanaly). Byc moze dla Ciebie nie bedzie ART tak pechowym, nie wiem.
    Tego kabla o ktory pytasz, nie ma w zestawie.
    Pozdrawiam,
    Jerzy
  • Poziom 8  
    Witam

dzięki wielkie za odpowiedź. W takim razie chyba nie będę ryzykował. Jednak przez twoją odpowiedź zrodziły się kolejne pytania. Byłbym wdzięczny, jeżeli byś mógł pomóc jeszcze raz :

1. Możesz mi polecić jakiś inny przedwzmacniacz ? Byłoby miło gdyby cena była w przedziale do 150zł
    2. Przykład aukcji na której znajduje się rzeczony kabel.

Jeszcze raz wielkie dzięki,

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam, zajrzalem na strone Thomann.pl i wpisalem haslo przedwzmacniacze. Ukazalo sie wiele produktow w roznych cenach. W przedziale 150zl byle Behringery (jedno kanalowe-mono) np. MIC100 TUBE ULTRAGAIN (145zl) MIC200 TUBE ULTRAGAIN, troche lepszy, cena 162 zl, oraz MIC800 w tzw. polracku (9,5 cala) cena 229zl. Na te wszystkie produkty jest trzy lata gwarancji, wiec zakup jest bezpeczny. One nie maja tych dodatkowych kabli. Warto zajrzec jeszcze do kilku innych sklepow i porownac ceny. Moge tez polecic firme ALTO, ale juz nie pamietam ceny, moj jest dwu-kanalowy, jedno kanalowy (mono) jest tanszy.
    Pozdrawiam,
    Jerzy
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Przedwzmacniacz mikrofonowy Behringer MIC100 okazał się dla mnie wspaniały rozwiązaniem. Kabelek jack/jack dokupiłem na osobnej aukcji. Dzięki wam Panowie za waszą pomoc. Teraz czekam kiedy sprzęt dostanie się w moje ręce. Proszę o niezamykanie tematu, gdyż może potem jeszcze będę musiał się czegoś radzić : )

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    hehehe, zapewne chodzi o kartę dźwiękową prawda ? Jako że, mój komputer jest w naprawie, a nie pamiętam czy takową posiada - do piątku się tym nie martwię ; ) Komp będzie nowy to i o kartę dźwiękową zadbam : )
  • Poziom 8  
    OK, jako że ja jetem laik, a ty ju trochę w tym siedzisz... co mam w takim razie robić ? Już wszystko zostawić i będzie działać ? Co zrobić z charczeniem które prawdopodobnie wystąpi ?
  • Poziom 8  
    Sprzęt działa i nie szumi :) Kwestia ustawienia przedwzmacniacza :)

Dzięki za pomoc i "pomoc" :D
  • Poziom 11  
    Witam
    Ja mam podobny problem z wyborem przedwzmacniacza. Trochę się naczytałem o tym
    Chodzi m o to żeby podpiąć mikrofon do laptopa a z niego wypuścić dźwięk na wzmacniacz Handbox ATX2000. Prowadzę imprezy okolicznościowe i czasami nie potrzebuję wlec całego case'a z Pioneer'ami wystarczyłby mi laptop i własnie coś przez co mógłbym podpiąć do niego mikrofon Shure C606 lub bezprzewodowe Novox'y . Poradźcie coś drodzy nagłośnieniowcy. :) Zależało by mi też żeby to nie było wygórowane cenowo......300 zł ;)
  • Poziom 23  
    cinek82_2007 Najlepszym rozwiązaniem było by zakupić mikser jeżeli posiadasz tylko kartę muzyczną w komputerze.
    Tor by wyglądał tak:

Komputer - minijack stereo --- mikser - wzmacniacz
    mikrofon ------------------------

Nic lepszego się nie wymyśli. Nie doradzę Ci co kupić w danej kwocie bo nie operuję w tym przedziale ale wydaje mi się, że można kupić jakiś bardzo prosty mikser za 300 zł.

Teraz taka jedna uwaga - jeżeli kupisz przedwzmacniacz do mikrofonu i podepniesz go do wbudowanej karty w laptopie to niestety będzie dość znaczne i wręcz przeszkadzające opóźnienie wokalu. Mikser zapewni Ci praktycznie bezpośredni "monitoring" wypowiadanych słów.
    Powodzenia.
  • Poziom 11  
    No właśnie chodzi o to żeby nie tachać mixerów. Mam case'a a w nim 2x Pioneer CDJ 400 + DJM 700. Chodzi mi właśnie żeby to było kompaktowe.
    Pożyczyłem od kumpla Alesis IO2 express ale nie wiem czy to by zdało egzamin.... nie wiem jak to w ogóle obsłużyć.
  • Poziom 23  
    cinek82_2007 To urzadzenie o którym wspominasz to tani interfejs. Oddaj go z powrotem, nawet przy dobrej konfiguracji dźwięk będzie musiał przechodzić przez komputer - co doda Ci nieprzyjemne opóźnienie. Kup malutki mikserek - nie będzie większy od tego Alesisa, a wykona dużo lepszą robotę. NP https://obrazki.elektroda.pl/1370157700_1296836844.jpg
  • Poziom 11  
    Ok dzięki pomyślę nad tym. W sumie o nawet spoko rozwiązanie.... albo może by się rozejrzeć za jakimś powermixerem na 2x300W i nie woziłbym wzmacniacza. W każdym razie dzięki za podpowiedź. Będę kombinował :)