Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do sypialni, LCD vs Plazma, Panasonic vs Philips vs LG

Willy Coyote 28 Sty 2013 22:40 2340 8
  • #1 28 Sty 2013 22:40
    Willy Coyote
    Poziom 13  

Witam,

Moja styczność z TV zaczęła się od 2006 roku kiedy to kupiłem pierwszą plazmę Panasonic 42PV60E - u,.....
    KIKI a'la LOCOLOCO - za niebywale małą cenę ;) (pozdrawiam!!!)
    TV, jednak padł po okresie gwarancji (padł moduł) i po naprawie powędrował do siostry a ja cieszyłem się z nowego zakupu Panasonic TX50G30E (za połowę ceny PV60), ten "wisi" w salonie.

Szukamy dodatkowego TV, może właśnie LED (aby się przekonać czy warto), bo czekanie na OLED to jeszcze dłuuugo dla Kowalskiego :(
    Dlaczego LED, z ciekawości, z ciągłego słyszenia, że plazma "żre", dla statycznych obrazów (dzieciak załączy i zapomina, a tatuś lekko wner...), w sumie to szukam TV.

Różnice cenowe pomiędzy 3D a zwykłymi są nieznaczne więc i ta technologia (choć nie musi) wejdzie w temat rozważań, raczej pasywnie choć w rzeczywistości czekam na poważne rozwiązanie może właśnie za kilka lat w OLED.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4m (najmniej dzieciak, leżenie to max przeciwna ściana)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? początkowo będzie stał, docelowo - wisiał
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno południowe, telewizor będzie na krótszej ścianie (ok. 1,2m) z prawej, strony okna - okno ma rolety podgumowane
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX50G30
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? TVN Player - mam w sumie dongle, wifi lub minimum RJ45, podłączenie HDD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVBT, Cyfra+
    10 .Jakie urządzenia? player dvd/blu-ray, może konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6, week dużo więcej ;)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową ale dam się przekonać
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy akcji, programy informacyjne, sport, przyroda i, bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie lub tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10-25% jak kupię konsolę, na razie android i wściekłe ptaszki
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Philips, ...
    17. Preferencje co do wielkości? min. 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - ??? gruba ramka, śliczne są te z cienką ;)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniami i wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najmniej, oczywiście rozsądnie, ale świadomy jestem i dopłat (2000-2500zł)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie kładę nacisku na 3D, ale nie mówię nie ;)

Poruszałem się czytają różne fora pomiędzy:
    - Panasonic TX-L42ET5E - 2550zł
    - Philips 42PFL4007H - 2200zł
    - LG 42LM620S - 2550zł
    plazm na razie nie brałem pod uwagę, a może właśnie warto? (a, dziś skubańce z Tauronu wymienili mi licznik, na lepszy ale dla nich :( Ponoć wskazuje już pobór podłączonej diody LED)

ściana się powiększyła z 1m do prawie 1,2 (dokładnie 118cm), tyle że to narożnik.

Pozdrawiam

• #2 28 Sty 2013 23:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 29 Sty 2013 12:28
    Willy Coyote
    Poziom 13  

no niezły ten Philips 42PFL6007 ;)
    ale czy aż tyle warto dokładać do TV w sypialni? Za chwilkę będzie lepszy od mojej plazmy a i goście nam się do sypialni zwalą ;) w sumie, płeć piękna może być!

Żona chciała coś taniutkiego, ale wiadomo facet paści nie kupi choćby miał dołożyć z własnej ukrytej kieszeni - aczkolwiek, to nie on będzie oglądał ten TV ;)

1. w cenie ok. 2000 jest coś wartego?
    2. w cenie ok. 2500 mam L42ET5E vs LG 42LM640S (oba w cenie 2590zł) nie wiem czemu LM 620S jest droższy?
    3. w cenie ok. 3000 mam LED Philips 42PFL6007 - myślę, że warto się nad nim ukłonić ale też zrodzi się zaraz pytanie czy w tej cenie nie lepiej plazma? I dalej to kupić wypasioną do salonu a G30 do sypialni ;) ale to zbyt "na bogato" trzeba zachować umiar.

Tv ma być dodatkowym sprzętem, jak dzieciak poleci do sypialni to my będziemy mogli oglądać razem coś w salonie (no chyba, że mecz ;) ) więc TV dla dzieciaka za 3000?

• #4 29 Sty 2013 12:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 04 Lut 2013 22:26
    Willy Coyote
    Poziom 13  

a jakbym się uparł (żona) na tv w okolicach 2000, niekoniecznie z 3D
    jest w czym wybrać tak minimum 40" z preferencją na 42" i ciut więcej?
    Jakość obrazu to plazma - ok. 3000
    ew. LCD - też 3 tysiące np. ww philips

a z myśleniem, "na razie" a później OLED lub coś nowszego można wybrać jakiś kompromis?
    i dość ważne: tv najlepiej ze sklepu gdzie są jakiekolwiek raty cena/ilość rat 0%
    ponoć przygotowujemy się do kredytu ;)

• #6 04 Lut 2013 22:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sypialnia to miejsce gdzie wieczorem zasiadamy i jest mniej światła. Dlatego czerń i równość podświetlenia ma ogromne znaczenie.
    Ja dlatego pozostałbym przy podanej koncepcji.

Jeśli zjazd cenowy do 2000 zł
    to Philips 40 PFL 5007
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
    Lub plazma 42'

• #7 12 Lut 2013 13:05
    Willy Coyote
    Poziom 13  

ups...

po wczorajszej wypłacie żona zdecydowanie odrzuciła TV w granicach 3 tysięcy, w sumie to dorzucenie 50% za 3D nie do końca ma sens.

i tak prawdopodobnie zostały w okolicy 2000zł:
    40" PFL 5007
    42" PFL 4007
    42" TX-L 42 E5E

mam dongle więc z netem, ipla tvnplayer myślę że sobie poradzę, kwestia jest wielkości, jakości i ew. modułu wifi. Z trójki idealnym byłby 5007 ale w rozmiarze 42" :)
    Ja wolałbym niby z 3D ale chyba rozsądek weźmie górę bo fakt co tu oglądać, a w niewiele większej cenie jet i może 3D ale migawkowe a tu dodatkowo koszty okularów i "wojna" kto ogląda.
    ech, a pchnąłem mojego PV60 za koszt naprawy = 500zł, dobrze że choć siostrze :)

• #8 12 Lut 2013 21:20
    likorym
    Poziom 1  

Z tego co się orientuję Philips wyróżnia się jakością dźwięku. Teraz wszyscy bardzo mocno zwracają uwagę na obraz, zapominając zupełnie o fonii.

• #9 12 Lut 2013 21:52
    Willy Coyote
    Poziom 13  

ech,
    trochę mnie korci wysupłanie kasy na to chore 3D, bo niby tego materiału mało, niby się raczej nie będzie oglądać ale mieć drugi TV i kolejny bez jakiejś nowości?

Tyle, ze kolejna mordęga z dopłatą, tu dasz 100 za chwilkę dopłacisz w sumie 200 ale jak dołożysz kolejne to ... i tak cena winduje do przedziału gdzie za kolejną dopłatą masz kilka cali więcej i lepiej ... i ....

Więc albo walnę i biorę jaki będzie Philips czy 4007 czy 5007 albo jak na stanie będą Panasy 3D to dorzucę z własnych zaskórniaków do 3D. Dopłata rzędu 25% rekompensuje w ogóle posiadanie takiej technologii?

Jak to jest z tym Philipsem 5007 matryca jest dostępna tylko Samsunga i jest strasznie skaszaniona? Może lepiej już zlać wifi i wybrać 4007 w ostateczności podejdzie jako monitor :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME