Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 80 wymiana membrany

grzela94 28 Sty 2013 23:10 1347 10
  • #1 28 Sty 2013 23:10
    grzela94
    Poziom 6  

Witam, ostatnio wyciągnąłem z garażu start sprzęt mojego taty - Altony 80. Miałem do wymiany zawieszenia i to zrobiłem, ale niestety przy przykręcaniu głośnika przypadkowo uszkodziłem jedna membranę :( skleiłem ta dziurę butaprenem z nadzieją, że będzie ładnie grał, ale niestety teraz z tego głośnika wydobywa się nieładny dźwięk :/

Zastanawia mnie czy mogę wymienić membranę tylko w jednej kolumnie (jeżeli tylko w jednym głośniku jest uszkodzona) czy powinienem zrobić to w obu? A może jest jakiś sposób żeby naprawić ja bez konieczności kupowania nowej? I ostatnie pytanie to czy muszę kupić nową kopułkę czy uda mi się odzyskać ta, co mam.

Dodano po 19 [minuty]:

Dodam jeszcze, że ta membrane skleiłem tylko od strony kosza. Może jakbym jeszcze skleił od strony zewnętrznej to może by coś dało?

0 10
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2013 23:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzela94 napisał:

Dodam jeszcze, że ta membrane skleiłem tylko od strony kosza. Może jakbym jeszcze skleił od strony zewnętrznej to może by coś dało?
    Nie. Klejąc membranę zmieniasz jej właściwości, co może objawiać się nieprzyjemnymi dźwiękami.
    grzela94 napisał:
    Zastanawia mnie czy mogę wymienić membranę tylko w jednej kolumnie (jeżeli tylko w jednym głośniku jest uszkodzona) czy powinienem zrobić to w obu?
    Teoretycznie powinieneś wymienić membrany w obu głośnikach, aby oba zestawy brzmiały tak samo.
    grzela94 napisał:
    A może jest jakiś sposób żeby naprawić ja bez konieczności kupowania nowej?
    Nie ma.
    grzela94 napisał:
    I ostatnie pytanie to czy muszę kupić nową kopułkę czy uda mi się odzyskać ta, co mam.
    Jak ją odkleisz, to nie ma sensu kupować nowej.

0
  • #3 29 Sty 2013 14:20
    grzela94
    Poziom 6  

Czyli, że ten głośnik mi tak "pierdzi" to wina tego, że uszkodziłem membrane, a nie że np. źle przykleiłem zawieszenie?

Dodano po 45 [minuty]:

Jak delikatnie docisnę i przytrzymam membranę w jednym miejscu to przestaje "pierdzieć" i gra bardzo ładnie. Możliwe, że membrana się lekko przekrzywiła i dlatego tak gra? Wydaje mi się, że to kopułka wydaje ten dźwięk.

0
  • #4 29 Sty 2013 14:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzela94 napisał:

Czyli, że ten głośnik mi tak "pierdzi" to wina tego, że uszkodziłem membrane, a nie że np. źle przykleiłem zawieszenie?
    Bez oględzin Ci na 100% nie powiem, ale jest to możliwe.
    Możliwe przyczyny są różne. Na przykład krzywo wklejona membrana, uszkodzona membrana, źle wklejona kopułka.

0
  • #5 29 Sty 2013 14:44
    grzela94
    Poziom 6  

Kopułki i membrany nie ruszałem... wymieniłem tylko zawieszeni.

0
  • #6 29 Sty 2013 15:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzela94 napisał:
    Kopułki i membrany nie ruszałem... wymieniłem tylko zawieszeni.
    Czyli zrobiłeś to w najgorszy możliwy sposób. W tym momencie jestem niemal pewien, że zawieszenie jest źle wklejone. Wskazuje na to fakt iż zmieniając ręką pozycje membrany, brzęczenie mija. Wciśnij delikatnie membranę i zobacz czy cewka nie ociera (jeśli ociera, powinieneś wyczuć tarcie).
    Regenerację należy wykonać w ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html..

0
  • #7 29 Sty 2013 15:12
    grzela94
    Poziom 6  

Obciera, kiedy wciska. To co polecasz, żeby to naprawić? Wymienić na nową membranę z zawieszenie?

0
  • Pomocny post
    #8 29 Sty 2013 15:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzela94 napisał:

Obciera, kiedy wciska. To co polecasz, żeby to naprawić? Wymienić na nową membranę z zawieszenie?
    Membrana jest uszkodzona, więc wymiana jest konieczna.

0
  • #9 29 Sty 2013 15:23
    grzela94
    Poziom 6  

To teraz chyba moje ostatnie pytanie:) Którą membranę zamówić:

0
  • Pomocny post
    #10 29 Sty 2013 16:08
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Usuń linki.
    Obie wyglądają na te same membrany. Możesz jeszcze nabyć je w umifonie.

0
  • #11 29 Sty 2013 16:15
    grzela94
    Poziom 6  

Wielkie dzięki za pomoc :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo