Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki telewizor do promocji/spotów w sklepach

28 Sty 2013 23:16 1848 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Nie bardzo orientuję się w temacie a mam za zadanie wybrać TV (7sztuk) do promocji w sklepach. Mają na nich być wyświetlane spoty. Proszę o podpowiedzi i pomoc w wyborze marki i modelu. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane.

- TV będą zwisały z sufitu obok+za kasjerką (za lewym ramieniem) na wysokości ok. 1,8m skierowane do klientów
    - kasy w każdym sklepie umiejscowione są centralnie na przeciw wejścia, więc pewnie TV będzie się w nich częściowo odbijać światło z witryn sklepowych
    - TV mają odtwarzać spoty reklamowe, pętla 10 min.
    - USB/WIFI: pierwotnie myślałem o odtwarzaniu spotów z USB, ale czy wifi może się okazać pomocne? np. w zarządzaniu spotami czy to moja wyobraźnia się zagalopowała? inną opcją będzie rundka po sklepach i podmiana USB... czyli albo koszty paliwa albo koszty internetu?
    - czy są TV, które mają funkcję auto odtwarzania z USB po włączeniu zasilania? czy też codziennie trzeba będzie Panem Pilotem ustawić żądaną sekwencję?
    - i pytanie o format plików, czy należy robić jedną (zapętloną) prezentację czy może można ustawić TV na powtarzanie plików z zadanego folderu na USB? coś jak video-slideshow?

Pytania pomocnicze:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - zależnie od sklepu szer. 2,5 - 4,5 x dł. 3,5 - 4 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? – od ok. 3,5 do 1,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - oby cała kolejka od drzwi do kasy
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - sklepy mają różne proporcje i przez to różnie ustawia się kolejka
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? – będzie zawieszony na wysokości ok 1,8 m
    6. Jak słońce świeci w pokoju? – zawsze "w plecy" stojących w kolejce
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - BRAK
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - wyraźny obraz, USB (może 2x), wifi jeśli coś pomoże?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? – PENDRIVE/(WIFI)
    10. Jakie urządzenia? TYLKO USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 18h/d 7d/T
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? może matowa będzie mniej odbijać światło?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – nie mam TV o ironio
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK jeśli wifi daje coś więcej...
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - brak
    17. Preferencje co do wielkości? - 26" ale to tak wybierane "na oko"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ...
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - od rana do nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 1500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - pojęcia nie mam czy można już trzaskać spoty, które obsługiwałyby 3D, jeśli tak to czemu nie, ale w tym przedziale chyba nie znajdę...

Z góry dziękuję z wszelkie pomocne wypowiedzi!
  • sprzedawca - konsultant
    Bez szans. Telewizory wiszą wysoko, więc wielkość i czytelność to minimum 32" a najlepiej jak się rozejrzysz po sklepach to podwieszone są modele 42", a minimum 40".
    I tu problemu nie ma bo w okolicy klasy cenowej modele z monitorem znajdziesz .
    Ale następne koszty są ważniejsze.
    Lepszym rozwiązaniem ( znacznie tańszym kosztowo ) jest wifi .
    Po DLNA puścisz zapętlone spoty i kłopoty obsługi masz z głowy.
    I na przestrzeni dni, miesięcy i lat najlepiej dopłacić (naprawdę nie wiele) jest do modeli 32PFL 5007 Philipsa
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Rozmawiałem z właścicielem sklepów i przytoczyłem argumenty, jednak upiera się przy 26", bo TV będą wisiały nad ladą a nie za ekspedientką, czyli jakiś metr bliżej widza... a wręcz nad nim...
    Ale wifi jak najbardziej wchodzi w i robi grę i pod tym kątem szukam.
    Dziękuję i pozdrawiam!
    Szczerze to nie rozumiem.
    Wielkość ma ogromne znaczenie dla reklam. Musi się rzucać w oczy. A nie rozumiem bo telewizory o lepszych i wyższych parametrach i znacznie lepszej konfiguracji mieszczą się w cenie. Co w przypadku 26" łatwe nie będzie.
  • Poziom 3  
    Witaj,

do zastosowań profesjonalnych należy wybrać profesjonalne monitory reklamowe (nie TV) wraz z oprogramowaniem Digital Signage.

Dlaczego monitory, a nie TV:
    - mają większą żywotność. Co z tego że zakup TV jest na początku tańszy skoro TV przestanie działać po 2 latach intensywnego użytkowania
    - mogą działać 16-24h/7 w zależności od modelu.
    - mają wbudowane harmonogramy dzięki czemu można zaprogramować je na automatyczne włączenie/wyłączenie dzięki temu mamy pewność, że ekrany będą działać i że pracownikom nie znudzi się ich ręczne włączanie i wylączanie.
    - gwarancja 3 lata
    - wysoka jasność, dzięki temu będzie dobrze widoczny nawet przy mocnym sklepowym świetle lub nasłonecznieniu

1. Wielkość ekranu - jeżeli na ekran będą patrzyły osoby z dystansu do 2 m i będą stały w kolejce to 26" wystarczy, jeżeli ekran ma być na dziale mięsnym za kasjerem tu polecam monitory o wielkości od 43". W zależności od długości lady można zastosować więcej niż 1 monitor.

2. Zarządzanie treścią. W zasadzie najważniejsza sprawa. Przy 7 monitorach w różnych sklepach sprawdzi się tylko oprogramowanie do zdalnego zarządzania. Nie ma się co łudzić, że pendrive to dobre rozwiązanie. Oprogramowanie daje możliwość pełnego sterowania czasem reklamowym z każdego miejsca podłączonego no internetu.

3. Całość polecam podpiąć przez LAN, wifi w przestrzeni sklepowej się nie sprawdza. Lepiej zadać sobie trud z poprowadzeniem kabli i mieć spokój w przyszłości.

Pozdrawiam
    Paweł
    Wielkość ma znaczenie.
    Trwałość podobna !
    Jasność podobna .
    Koszt znacznie niższy !!!
    Oprogramowanie zewnętrzne więc nie ma znaczenia czy Telewizor czy monitor.
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO
    Oczywiście, że wielkość ma znaczenie ale dopasowuję się ją do warunków. Idąc Twoim tropem rozumowania ekran reklamowy przy kasie może mieć 55" lub więcej ".

19"-26" monitor jest wystarczający przy takiej odległości. Ze względu na miejsce nie musi być tak ogromny ponieważ klient stojąc i nudząc się w kolejce mimowolnie szuka czegoś co zwróci jego uwagę. Zupełnie inaczej jest w przypadku ekranów na witrynach lub ogromnych telebimów outdoor LED. Dlatego ekran przy kasie to maks 26-32" Pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak customer experience - nie wiem czy chciałbyś aby w czasie zakupów z odległości 2 metrów świecił Ci wielki ekran. Właściciel/manager/kierownik nie może pozwolić sobie na takie coś w swoim punkcie sprzedaży.

Trwałość. Z tego co mi wiadomo w każdej instrukcji TV znajduje się informacja, że wyświetlacz nie może być wykorzystywany jako digital signage lub do celów komercyjnych. Z tego co słyszałem - popraw jeżeli się mylę - jeżeli ekran się uszkodzi po działaniu 24h/7 jeszcze w czasie gwarancji to serwis wyciągnie sobie informację, że ekran nie był użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta. Opinia "Trwałość podobna" w żaden sposób nie jest konkretna. Proszę podaj jakieś info jaka jest trwałość CAŁEGO monitora tj, zasilacz, matryca, elektronika, podświetlenie.

Jasność. Tu mogę się zgodzić ale tylko w przypadku monitorów reklamowych w parametrach 350-400 cd (nit) co i tak przekłada się na cenę takich TV i argument że TV jest tańszy w tym przypadku nie pasuje. Co z ekranami, które osiągają parametr 1000-2500cd (nit)?. Opinia "jasność podobna" jest znowu niekonkretna. Proszę podaj jaką jasność mają standardowe TV - tylko pamiętaj nie mówimy o flagowych modelach bo jest jeszcze argument ceny, który podałeś

Oprogramowanie zewnętrzne - tak masz po części rację. Można użyć playera DS do TV ale są także profesjonalne monitory z wbudowanym playerem.

Nie odniosłeś się jeszcze do harmonogramów - proszę powiedz w jaki sposób kontrolować TV w każdy dzień tygodnia. Jak zaprogramujesz TV aby włączał i wyłączał się o określonej godzinie? albo żeby uruchamiał się od pon-pion od 7-21, w sobotę od 8-20 i w co 3 niedziele od 9-18? Zawsze możesz pozostawić sieć TV pracownikom - każdy wlaściciel sklepu powie Ci, że na dłuższą metę nie jest w stanie dyscyplinować pracowników do codziennego pilnowania TV. Co w sytuacji gdy sieć reklamowa liczy od 100 do 1000 ekranów? Po za tym piloty się gubią, a pracownicy sklepu powinni się zająć bardziej dochodowymi działaniami niż pilnowanie czy ekran jest włączony.

Pamiętaj jeszcze o czujnikach podczerwieni. W profesjonalnych monitorach podczerwień jest odczepiana dzięki czemu osoba z zewnątrz nie jest w stanie nic zrobić z takim ekranem.

Co z abonamentem? Zastanawiałeś się jakie są koszty w przypadku niepłacenia abonamentu przez podmiot gospodarczy? Co w sytuacji gdy nagle tych TV mamy 100 lub więcej? Myślę, że żaden przedsiębiorca nie chciałby mieć takiego problemu.

Do gwarancji też się nie odniosłeś.

Koszt. Tak, wydaje się że TV jest tańszym rozwiązaniem i rzeczywiście masz rację. Problem polega na tym, że jest to rozwiązanie tańsze w momencie zakupu. Wszystkie czynniki powyżej mają wpływ na zwrot z inwestycji. Jeżeli ekran podziała dłużej, będzie bardziej skuteczny w wyświetlaniu to okaże się, że godzina wyświetlania na profesjonalnym monitorze będzie tańsza niż TV. Co i tak nie zmienia faktu, że cena nie jest kluczowa. Jeżeli by była to w sklepach nie miałbyś profesjonalnych wag, wózków, chłodni, maszyn czyszczących bo to wszystko jest droższe niż ich konsumenckie odpowiedniki.

Jeżeli Twoim zdaniem do celów profesjonalnych lepiej użyć TV to czemu powstał taki produkt jak monitor public display?

Pozdrawiam
    Paweł
    Masz wiele racji !

Gwarancja w Sony Polska np do 5 lat !
    Obsłużyliśmy wiele programów podobnych i pracodawcy dają sobie bez uszczerbku radę.
    Jasność podobna - sprawdzałem w tej klasie cenowej.
    Trwałość deklarowana producentów - podobna.

Oczywiście że wielkość ma największe znaczenie w reklamach zewnętrznych.
  • Poziom 3  
    Sony gwarancja 5 lat?! :o To jest normalna gwarancja producenta? Czy jakieś rozszerzone ubezpieczenie? Tak czy inaczej co Ci po nawet 10 letniej gwarancji jeżeli producent jej nie uwzględni w przypadku gdy produkt był używany niezgodnie z zaleceniami producenta?

"pracodawcy dają sobie bez uszczerbku radę" myślę, że nie masz z tymi klientami kontaktu bo działasz na zasadzie "sprzedaj-zapomnij" (co jest zrozumiałe i naturalne w systemie, w którym jedynie sprzedajesz produkt) i dlatego nie wiesz co się dzieje z takimi instalacjami po np 6 msc.

Jasność podobna - sprawdzałem w tej klasie cenowej - dalej żadnych konkretów, jakie modele porównywałeś?

Trwałość deklarowana producentów - podobna. - dalej żadnych konkretów , jaka jest trwałość (podaj proszę w godzinach bo to najbardziej miarodajny parametr)

Pozdrawiam
    Paweł

Dodano po 13 [minuty]:

Sony gwarancja 5 lat?! :o To jest normalna gwarancja producenta? Czy jakieś rozszerzone ubezpieczenie? Tak czy inaczej co Ci po nawet 10 letniej gwarancji jeżeli producent jej nie uwzględni w przypadku gdy produkt był używany niezgodnie z zaleceniami producenta?

"pracodawcy dają sobie bez uszczerbku radę" myślę, że nie masz z tymi klientami kontaktu bo działasz na zasadzie "sprzedaj-zapomnij" (co jest zrozumiałe i naturalne w systemie, w którym jedynie sprzedajesz produkt) i dlatego nie wiesz co się dzieje z takimi instalacjami po np 6 msc.

Jasność podobna - sprawdzałem w tej klasie cenowej - dalej żadnych konkretów, jakie modele porównywałeś?

Trwałość deklarowana producentów - podobna. - dalej żadnych konkretów , jaka jest trwałość (podaj proszę w godzinach bo to najbardziej miarodajny parametr)

Pozdrawiam
    Paweł