Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung X200 - Simlock, nie da się usunąć na stałe!

MM2X 29 Sty 2013 06:38 2331 9
  • #1 29 Sty 2013 06:38
    MM2X
    Poziom 26  

Samsung X200 usunąłem simlocka wg wskazówek:

Aby telefon działał w innej sieci (Simlock zdjęty na stałe) należy:
    1.Jeśli zmieniałeś hasło telefonu, ustaw na powrót domyślne hasło 8x0 (00000000).
    2.Włóż do telefonu kartę sim innego operatora niż twój (którą blokuje sim-lock).
    3. Kiedy pojawi się komunikat "Zła karta", wystukaj *#9998*3323#.
    4.Pojawi się menu z którego wybierz pierwszą pozycje TASK LOOP to spowoduje restart telefonu i uruchomienie na nieakceptowanej karcie
    5.Aby zachować wystukaj *0141# i potwierdź zieloną słuchawką. Pojawi się "Spersonalizowano"
    6.Zrestartuj telefon.Jeżeli pojawi się komunikat o wpisanie hasła wpisz 8x0 (00000000)
    7. Zatwierdź i gotowe - odblokowałeś swój telefon.

I niestety nie daje się usunąć smoka na stałe. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu telefonu wraca. Po wpisaniu *0141# (pkt 5) i potwierdzeniu zieloną słuchawką wyskakuje komunikat: "już spersonalizowano" zamiast "spersonalizowano". Może tu tkwi problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 9
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2013 07:11
    figaro11
    Poziom 13  

Wita. Ja robiłem tym sposobem i działa, spróbuj:
    1.Jeśli zmieniałeś hasło telefonu, ustaw na powrót domyślne hasło 8x0 (00000000).
    2.Włóż do telefonu kartę sim innego operatora niż twój (którą blokuje sim-lock).
    3. Kiedy pojawi się komunikat "Zła karta", wystukaj *#9998*3323#.
    4.Pojawi się menu z którego wybierz pierwszą pozycje TASK LOOP to spowoduje restart telefonu i uruchomienie na nieakceptowanej karcie
    5.Wejdź w Menu i wybierz 9 ->6 -> 6 (Ustawienia telefonu ->Bezpieczeństwo -> Blokada SIM) i wyłącz Blokadę SIM
    6.Następnie zmień Tapetę i ustaw jakiś inny dzwonek
    5.Aby zachować wystukaj *0141# i potwierdź zieloną słuchawką. Pojawi się "Spersonalizowano"
    6.Zrestartuj telefon. Jeżeli pojawi się komunikat o wpisanie hasła wpisz 8x0 (00000000)
    7. Zatwierdź i gotowe - odblokowałeś swój telefon .
    Powodzenia.

0
  • #4 29 Sty 2013 10:27
    MM2X
    Poziom 26  

Figaro dzięki fest. Brakowało tego co podałeś w pkt5 i 6 :).
    Przy okazji pytanie, bo wymieniłem też baterię. Ta nowa o dziwo jest naładowana przez producenta na full.
    Czy trzeba ją od razu podłączyć pod zasilacz, czy też rozładować do końca w telefonie i dopiero ładować?. Mówiło się kiedyś o tzw. formowaniu baterii, teraz już chyba się tego nie robi?

tino2003 napisał:
    Nie prościej podejść do serwisu i zapłacić parę groszy za normalne usunięcie simlocka?

Może i prościej :) ale jaka satysfakcja, że sam to robię, no i uznanie rodziny :wink:

0
  • #5 30 Sty 2013 06:28
    figaro11
    Poziom 13  

Czy trzeba ją od razu podłączyć pod zasilacz, czy też rozładować do końca w telefonie i dopiero ładować?. Mówiło się kiedyś o tzw. formowaniu baterii, teraz już chyba się tego nie robi?

Witam.Cieszę się mogłem pomóc. Baterie najpierw rozładuj do końca,ja zawsze staram się wyczerpywać baterie na maksa i dopiero ładuje. Z tym formatowaniem bo o to chyba Ci chodziło, różnie opisują, lecz co szkodzi ją sformatować po staremu? Pozdrawiam.

0
  • #6 30 Sty 2013 07:42
    MM2X
    Poziom 26  

Wczoraj przechodziłem obok serwisu komórek i zapytałem jak to jest z tym ładowaniem. Facet powiedział, ze jak kupiłem baterię od nowości naładowaną to jest to badziew jakiś (była oryginalnie zapakowana) ponieważ szanujący się producenci sprzedają nie naładowane. Wtedy ładuje się je na maxa i na maxa rozładowuje ze 3 razy, -???

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sty 2013 09:31
    tino2003
    Admin grupy GSM

MM2X napisał:
    Facet powiedział, ze jak kupiłem baterię od nowości naładowaną to jest to badziew jakiś

Więc trzeba było zapytać jakie on sprzedaje baterie? :D
    Trafiłeś na wybitnego ignoranta w tej dziedzinie ;)

MM2X napisał:
    ponieważ szanujący się producenci sprzedają nie naładowane. Wtedy ładuje się je na maxa i na maxa rozładowuje ze 3 razy

To też dobre :D

0
  • #8 30 Sty 2013 10:21
    MM2X
    Poziom 26  

Tino, czyli tę nową zakładam do telefonu, rozładowuję na maxa, potem na maxa ładuję. Później mogę doładowywać kiedykolwiek bez względu na stan naładowania?.

Wracając do tego ignoranta, zasugerowałem, ze akumulatory samochodowe też kupuje się naładowane, odpowiedział- a czy są zapakowane w zgrzewce jak baterie do komórek?.
    Jak to w życiu: są TACY i tacy handlowcy.

0
  • #9 30 Sty 2013 10:42
    tino2003
    Admin grupy GSM

Każdemu klientowi któremu sprzedaję baterię radzę aby właśnie tak zrobił jak piszesz, czyli włożyć w telefon i używać aż całkiem rozładuje następnie pierwsze ładowanie przez 12h.
    Nowe baterie lit-jon lub lit-pol nie mają efektu pamięci, ale taki zabieg na pewno jej nie zaszkodzi a wg mnie jednak pomaga ;)

0
  • #10 30 Sty 2013 11:12
    MM2X
    Poziom 26  

OK. dzięki fest.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo